Skocz do zawartości
luqx

Kierownica z B5 do B4 ??

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie, prawie każda fajerka podejdzie do passka (i innych aut). W każdym aucie jest wieloklin na osi i w kierownicy, wystarczy dorobić odpowiednią tulejkę do kiery (ewentualnie wpierw rozwiercić jeśli wieloklin w kierownicy jest mniejszy). Każdy dobry tokarz z odrobiną czasu i za odpowiednie pieniądze może to zrobić Pytanie tylko mi się nasuwa: co z poduszką? niby kierka od VW, ale czy wybucha pod odpowiednim kątem, w tej samej odległości od fotela (około, bo są wiadomo różne ustawienia), krótko mówiąc-dana poducha jest projektowana w danym modelu (czy kilku modelach np. golf/passat/polo itp) i do tych modeli jest homologowana i przede wszystkim bezpieczna! Różne patenty tego typu raczej bym odradzał a jeżeli komuś zależy na lepszym wyglądzie (bo przyznam fajnie wygląda i dość dobrze leży w rękach-jeździłem Borą kombi z taką fajerką) to lepiej odlączyć poduchę całkowicie albo zanabyć nową kierownicę renomowanej firmy (momo czy raid itp) z poduchą-kiera dedykowana do modelu... ot takie moje zdanie;) elaborat sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość civic
Mówiąc szczerze, mi się nie podoba. Według mnie B4 lepiej wygląda z oryginalną kierownicą, tu ta od B5 jakoś nie pasuje. Ale to jest moje zdanie, a jeżeli komuś się podoba....

 

spoko kazdy ma swoje zdanie tylko ze ja pytam czy pasuje i jak ja tam umiescic itp itd a nie czy tobie sie podoba ;) ale dzieki opinie :P

 

W zasadzie, prawie każda fajerka podejdzie do passka (i innych aut). W każdym aucie jest wieloklin na osi i w kierownicy, wystarczy dorobić odpowiednią tulejkę do kiery (ewentualnie wpierw rozwiercić jeśli wieloklin w kierownicy jest mniejszy). Każdy dobry tokarz z odrobiną czasu i za odpowiednie pieniądze może to zrobić Pytanie tylko mi się nasuwa: co z poduszką? niby kierka od VW, ale czy wybucha pod odpowiednim kątem, w tej samej odległości od fotela (około, bo są wiadomo różne ustawienia), krótko mówiąc-dana poducha jest projektowana w danym modelu (czy kilku modelach np. golf/passat/polo itp) i do tych modeli jest homologowana i przede wszystkim bezpieczna! Różne patenty tego typu raczej bym odradzał a jeżeli komuś zależy na lepszym wyglądzie (bo przyznam fajnie wygląda i dość dobrze leży w rękach-jeździłem Borą kombi z taką fajerką) to lepiej odlączyć poduchę całkowicie albo zanabyć nową kierownicę renomowanej firmy (momo czy raid itp) z poduchą-kiera dedykowana do modelu... ot takie moje zdanie;) elaborat sorki

 

Dzieki z ainfo ja osobiscie tez bym nie jezdzil takim przekladancem z poducha , te pasek jest z 91 r bez poduchy takze nie ma problemu zatsanwiam sie tylko czy ten "dystans " mozna zrobic tak zeby nie byl widoczny ... hmm

 

// edytuj posty

// kazio

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...zatsanwiam sie tylko czy ten "dystans " mozna zrobic tak zeby nie byl widoczny ... hmm

 

na zdjęciu B4 z allegro wygląda to dość dobrze, więc wydaje mi się, że nie będzie aż tak dużo przeróbek czy jakiegoś dystansu-nie mogę powiedzieć dokładnie, bo nie widziałem na własne oczy jak wygląda kiera od B4 i B5/Golfa IV od dołu... Po prostu trzeba mieć obie przed oczami albo... szukaj na allegro, może akurat trafisz dobre zdjęcia i na oko będzie można stwierdzić czy tylko tulejka potrzeba czy jakiś dystansik...ewentualnie mail do gościa, który sprzedawał autko;) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

powinna pasowac znakomicie robiłem kiedyś swap deski rozdzielczej z golfa MK4 do MK3 łącznie z kierownicą i pasowała na wieloklin :) następnie kierownice z golfa wsadziłem do passata b3 także jesli chodzi o wieloklin to niema problemu passat a golf to ta sama fajerka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość civic
powinna pasowac znakomicie robiłem kiedyś swap deski rozdzielczej z golfa MK4 do MK3 łącznie z kierownicą i pasowała na wieloklin :) następnie kierownice z golfa wsadziłem do passata b3 także jesli chodzi o wieloklin to niema problemu passat a golf to ta sama fajerka :)

 

a z jakiego golfa wsadzales do b3 ?? z golfa IV ? wsumie kiera z golfa IV jest taka sam ajak zpaska B5 ta 3 ramienna ale juz wieloklin moze byc inny tak mysle sobie glosno , moze tak byc ??

 

aha a pasek o ktorego pytam to b3 a nie b4 sory slabo sie znam na vw ja japoniec jestem fanatyczny ;) wiec czy b3 ma ten sam wieloklin co b4?? ( ja zrozumialem ze tak ale juz mi sie wszytko miesza )

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

przekładałem do b3 z golfa III a do golfa III powędrowała z golfa IV wiec we wszystkich tych samochodach jest tak samo,

myślę ze tiema znaczenia golf czy passat wiec b3 a b4 to bedzie to samo ale głowy niedam sobie uciąc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla potomnych moze odkop ale kierownica z b5tki pasuje idealnie na wieloklin do b3/b4 pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kierownica z b5tki pasuje idealnie na wieloklin do b3/b4

Bardzo ładnie że rozwiałeś wszelkie wątpliwości po tylu latach ;)... Ale ja doleje oliwy do ognia i spytam sie co z klaksonem.....ślizg jest w tym samym miejscu czy trzeba naginać blaszkę bo głupio tak pomykać z inszą kierą i nie mieć możliwości "titnięcia" sobie ....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy z B5 FL też podejdzie? Bo można dorwać multifunkcyjną za niezbyt duże pieniądze, a od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zrobienia multi kiery do swojego paszczurka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEZEUSZ

koledzy potrzebuję szybkiej rady:jak zdemontować kierownicę z airbagiem aby mi nie beknął w twarz!co mam robić i w jakiej kolejności.zaznaczam że nigdy tego jeszcze nie robiłem.Dzięki z góry za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz aku, odkręcasz imbusem poduchę, ostrożnie ją zdejmujesz i dołączasz taśmę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do b4(bez poduchy) podejdzie kiera z b5/b5fl czy co sik może przeszkadzać :) ??

ps. z jakich jeszcze modeli można założyć do b4 może z polo czy lupo, bora itp itd

Edytowane przez sylwek1191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności