Skocz do zawartości
siniakTDI

Doradźcie jakie kupić końcówki drążków kierowniczycz

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie przyjedz do Krakowa to te twoje Febi jak bedziesz jechał z powrotem to pogubisz po drodze , takie u nas drogi.Jakbyś zakładał TRW i LMO to bys tak często nie wymieniał tych wahaczy i końcówek :).Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopie przyjedz do Krakowa to te twoje Febi jak bedziesz jechał z powrotem to pogubisz po drodze , takie u nas drogi.Jakbyś zakładał TRW i LMO to bys tak często nie wymieniał tych wahaczy i końcówek

się zawziąłeś "chłopie" na mnie :)

ok, rozważę Twoje słowa i być może założę LMO. a to już tuż tuż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wszystko zawsze oddawałem mechaniorom ale stwierdzam że nie można zrobić lepiej niż samemu powiedzcie mi jedno - czy jeśli końcówka drązka po złapaniu ma wyczuwalne duże luzy podlega wymianie czy tez to zjawisko ma tak występować ? Nie narzekam na zawieszenie ale na skrzypienie przy skręcaniu, aczkolwiek nie mam pewności co skrzypi. Wczoraj podszedłem ze strzykawką z olejem (za namową forum), jednocześnie złapałem własnie za końcówkę drążka a ona chodzi jak **** na wietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest luzna to na wymiane, mnie tez czeka wymiana koncowek. A skrzypiec moze zawieszenie, u mnie tez skrzypialo przy skrecaniu, pod koniec zimy zaczelo mi sprzypiec w lewym kole, woda z sola i piachem robi swoje, byla odwilz a potem przyszly znowu mrozy i zaczelo skrzypiec. Wzialem odkrecilem kolo, ale wydawalo sie wszystko ok, popsikalem wszystkie laczenia wahaczy WD40 i przestalo i do teraz jest ok.

 

Mam jeszcze pytanie czy wymianial ktos sam koncowki drazkow? Planuje wymianic tarcze i przy okazji wymienil bym koncowki, tylko nie wiem czy sobie z tym poradze. Tu na forum nie ma zadnego opisu ja kto zrobic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lemforder i nic wiecej nie kupuj i nie z allegro bo podruby maja

 

---------- Post added at 11:29 ---------- Previous post was at 11:27 ----------

 

nie trzeba iwestowac odrazu 1200zł mozna pojechac do diagnosty na stacje i powie co wymienic cala zawiecha sie nie sypla odrazu

robiłem dokładnie tak samo, a i tak finalnie wyszło na całe :( kasowały się luzy w jednym miejscu - wychodziły w innym.

 

 

 

Także i u siebie wrzuciłem trw - ponoć mniej solidne niż lemforder'y ale po 12kkm jeszcze się trzymają, ...tylu ilu producentów tyle, a nawet i więcej będziemy mieć opinii na ich temat. Wszystko zależy od tego jak eksploatujemy autko, szczególnie na naszych dziurawych drogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ wszystko zawsze oddawałem mechaniorom ale stwierdzam że nie można zrobić lepiej niż samemu powiedzcie mi jedno - czy jeśli końcówka drązka po złapaniu ma wyczuwalne duże luzy podlega wymianie czy tez to zjawisko ma tak występować ? Nie narzekam na zawieszenie ale na skrzypienie przy skręcaniu, aczkolwiek nie mam pewności co skrzypi. Wczoraj podszedłem ze strzykawką z olejem (za namową forum), jednocześnie złapałem własnie za końcówkę drążka a ona chodzi jak **** na wietrze.
Witam , nie ma żadnego problemu z wymiana końcówki drążka kierowniczego , ja wymieniłem na TRW za 75 zł za sztuke i jak narazie oki a zrobiłem juz pare tysiecy...drogi fatalne!!!Co do wachaczy jak pisze kolega okatom to prawda jak sie wymieni przykładowo wahacz prawy górny przedni to po tygodniu miesiącu zaraz po drugiej stronie trzeba ten sam wymieniać ja 2 tyg temu wymieniłem a teraz ten sam po drugiej stronie sie tłucze ehhhh........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wymienial ktos drazki sciagajac tylko kolo mowie o tych wew nie mam dostepu do kanalu a tlucze mi sie ktorys przy maglu i chce go wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wymienial ktos drazki sciagajac tylko kolo mowie o tych wew nie mam dostepu do kanalu a tlucze mi sie ktorys przy maglu i chce go wymienic

 

Witaj!

Przerabiałem wymianę drążka kierowniczego lewego (nie końcówki) u siebie. Powodem było skrzypienie przy skręcaniu tylko w prawo, a czasem nawet przy bujaniu autem góra-dół. Przerabiałem to za dużo powiedziane bo pojechałem z tym na warsztat żeby wymienili, bo w cenie jest zbieżność którą i tak trzeba zrobić po ewentualnej samodzielnej wymianie. Mechanik dokonał wymiany od strony koła, od spodu z kanału w ogóle nie zaglądał. Ściągnął koło, wypiął końcówkę kierowniczą ze zwrotnicy i odkręcił od drążka kierowniczego. Następnie odkręcił drążek od maglownicy - tu uwaga potrzebny jest duży klucz bodajże 36 do odkręcenia drążka. Mój drążek miał już rdzawe naloty na sworzniu kulistym i stąd te skrzypienia. Nawiasem mówiąc długo szukałem przyczyny skrzypienia ale w końcu wpadłem na to że to musi być drążek. Po wymianie błoga cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj!

Przerabiałem wymianę drążka kierowniczego lewego (nie końcówki) u siebie. Powodem było skrzypienie przy skręcaniu tylko w prawo, a czasem nawet przy bujaniu autem góra-dół. Przerabiałem to za dużo powiedziane bo pojechałem z tym na warsztat żeby wymienili, bo w cenie jest zbieżność którą i tak trzeba zrobić po ewentualnej samodzielnej wymianie. Mechanik dokonał wymiany od strony koła, od spodu z kanału w ogóle nie zaglądał. Ściągnął koło, wypiął końcówkę kierowniczą ze zwrotnicy i odkręcił od drążka kierowniczego. Następnie odkręcił drążek od maglownicy - tu uwaga potrzebny jest duży klucz bodajże 36 do odkręcenia drążka. Mój drążek miał już rdzawe naloty na sworzniu kulistym i stąd te skrzypienia. Nawiasem mówiąc długo szukałem przyczyny skrzypienia ale w końcu wpadłem na to że to musi być drążek. Po wymianie błoga cisza.

czyli musz kupic 36 i ppowiedz mi jeszcze czy robil to z strony lewej czy prawej bo wydaje sie ze od strony dalszej od kierownicy bedzie gorzej mam nagola i nawet z kanalu mam na drodze kolektor wydechowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli musz kupic 36 i ppowiedz mi jeszcze czy robil to z strony lewej czy prawej bo wydaje sie ze od strony dalszej od kierownicy bedzie gorzej mam nagola i nawet z kanalu mam na drodze kolektor wydechowy

 

Wymiana była lewego drążka kierowniczego czyli strona kierowcy w PL :-)

Jak skręcisz koła przeciwnie do strony uszkodzonego drążka to wysunie się on bliżej nadkola. Najlepiej najpierw właśnie skręć koła i spróbuj podejrzeć pod osłoną drążka gdzie jest ta śruba wkręcająca drążek w maglownice. To ci da z grubsza rozeznanie jakie masz szanse ;-) Tego rozmiaru klucza 36 to jestem tak na 95% pewny, tak jak pisałem sam tego nie robiłem tylko podglądałem. Ale raczej to była płaska 36-ka. Aby mieć 100% pewności co do rozmiaru możesz spróbować jakimś dużym francuzem jak posiadasz.

Edytowane przez przemekgo_vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziś byłem na przeglądzie ,TRW i LMO , brak luzów a samochód jezdzi po masakrycznych drogach , dziernnie około 70km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma założoną końcówkę drążka firmy Dahstein ciekawy jestem opini jak sie sprawuję mam założone 3 wahacze tej firmy na razie bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności