Skocz do zawartości
Gość marcin7927

Wymiary tarcz hamulcowych B5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o sprawdzenie systemu zacisków oraz wymiaru tarcz (na przód oczywiście) bo znalazłem w kilku miejscach oferowane do mojego modelu 288x25 oraz 280x22 (nawet na stronie intercarsu) i trochę się pogubiłem.

Mój vin: WVWZZZ3BZXP310051

Z góry dzięki.

Powinieneś mieć tarcze 280x22 mm.

 

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:09 ----------

 

mógłby mi też ktoś powiedzieć jakie rozmiary mają moje tarcze ?

Nr VIN ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i znów o pomoc proszę

VIN WVWMA63B3XE511777

jakie tarcze na przód bo w ETKA sprawdzałem (tej na moim kompie) i podane są dwa rozmiary 282.5 i 288

Podany jest wprawdzie nr nadwozia dla 288 czyli 3b-x-124-901 >> ale naprawdę nie potrafię rozszyfrować czy to moje

po drugie jakie tarcze wg Was są dobre(bardzo) w powiązaniu z jakimi klockami. Wczoraj zmuszony byłem do awaryjnego hamowania i autko straciło na chwilę zdolności hamowania na przód (hamulce popłynęły). Nie chcę by sytuacja się powtórzyła więc tarcze wiercone, wiercone i frezowane czy tylko wentylowane ale naprawdę dobre. I drugie jakie klocki twarde, miękkie czy może jeszcze jakieś propozycje jakie do jakich tarcz

pozdrawiam i z góry dziękuję

 

ps dodam, że w naklejce jest podane 1ZC Disc brakes, front (Geomet D) czyli chyba wskazuje na tarcze 288 ale też na klocki ze wskaźnikiem zużycia a jakoś na tablicy wskaźnik mi się nie zaświecił (może coś z kontrolką bo i tak nie wiem gdzie jest jeśli jest) a przód rano tak słychać jak styropian o szybę

 

proszę o pomoc (fachową poradę) bo naprawdę mam 2-3 godziny dziennie na zrobienie czegoś przy aucie więc chcę wchodzić na gotowca a po zmianę tarcz nie będę jeździł do fachcowców bo tutaj też są pseudofachowcy a wołają jak za ASO

czy klocki ze wskaźnikiem są inne od tych bez ? i co się stanie jeśli któreś z nich założę zamiennie ?

Edytowane przez chmiel62
dodatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc.

Jaki wymiar tarcz muszę kupić na przó i tył vin- WVWZZZ3BZ3E076287.

I jeszcze dwa pytanka dla mistrzów tematu, kupiłem nowe klocki ale tarcze już proszą sie o wymiane. Czy mimo,że są nowe klocki ale za to tarcze już podjechane z rantem będzie sie zapalać komunikat "BREMSBELAG PRUFEN" ?

Drugie pytanie, czasami jak wyłącze silnik i odpalę to pedał hamulca jest okropnie sztywny, dopiero jak ruszę autem i przejade kilka metrów pedał sie odblokuje i jest taki jak powinien być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam i znów o pomoc proszę

VIN WVWMA63B3XE511777

jakie tarcze na przód bo w ETKA sprawdzałem (tej na moim kompie) i podane są dwa rozmiary 282.5 i 288

Podany jest wprawdzie nr nadwozia dla 288 czyli 3b-x-124-901 >> ale naprawdę nie potrafię rozszyfrować czy to moje

jakoś sobie sam odpowiedziałem na temat wymiaru tarcz tylko nadal nie mam pojęcia jakie klocki czy ze wskaźnikiem czy bez i czy coś się stanie jeśli zainstaluję nie te co potrzeba

Edytowane przez chmiel62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakoś sobie sam odpowiedziałem na temat wymiaru tarcz tylko nadal nie mam pojęcia jakie klocki czy ze wskaźnikiem czy bez i czy coś się stanie jeśli zainstaluję nie te co potrzeba

Piotrze, tarcze masz 288x25 mm ;) a klocki, raczej bez czujników ale na 100% pewny nie jestem.

Co się stanie jak założysz inne niż masz? Praktycznie nic, tylko jak założysz klocki bez czujników do auta które ma instalację do czujników to będzie Ci się świeciła cały czas kontrolka że masz klocki do wymiany. jak założysz klocki z czujnikami do auta bez instalacji pod czujniki, będziesz miał luźne kable od klocków nie podpięte do niczego i tyle.

A najprościej sprawdzić czy masz czujniki zużycia klocków ściągając koło, wtedy będziesz widział czy masz kabelek podpięty do wewnętrznego klocka, czy go tam nie ma.

Jaki wymiar tarcz muszę kupić na przó i tył vin- WVWZZZ3BZ3E076287.

Przód 288x25 mm

Tył 245x10 mm

I jeszcze dwa pytanka dla mistrzów tematu, kupiłem nowe klocki ale tarcze już proszą sie o wymiane. Czy mimo,że są nowe klocki ale za to tarcze już podjechane z rantem będzie sie zapalać komunikat "BREMSBELAG PRUFEN" ?

To jest wina uszkodzonej instalacji elektrycznej czujników zużycia klocków hamulcowych.

Drugie pytanie, czasami jak wyłącze silnik i odpalę to pedał hamulca jest okropnie sztywny, dopiero jak ruszę autem i przejade kilka metrów pedał sie odblokuje i jest taki jak powinien być.

Jak auto długo stoi to raczej normalne, jeśli jednak pedał robi się twardy zaraz po zgaszeniu to masz nieszczelną instalację podciśnienia w autku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gural dzięki wielkie za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mogli byście sprawdzic jaki ja mam w swoim WVWZZZ3BZVE008187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mogli byście sprawdzic jaki ja mam w swoim WVWZZZ3BZVE008187

Przód; 282,5x25 mm

Tył; 245x10 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary tarcz przednich i tylnych mam zakupic do 2.8 V6 4 motion?

Musze podac VIN, aby sie dowiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chłopaki powiedzcie mi proszę jaki rozmiar tarczy (przód) pasuje do mojego passata, gdyż obecne, wg. mechanika są za duże.

 

vin:WVWZZZ3BZYP040696

VW Passat b5 v6 2.5 TDI 99r model 2000

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze podac VIN, aby sie dowiedziec?

To jest forum samochodowe, nie wróżbiarskie. :);)

PS. jak masz opory wstawić tutaj, dawaj VIN na PW.

VW Passat b5 v6 2.5 TDI 99r model 2000
Odpisane w innym temacie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL to moj nr VIN WVWZZZ3BZ1E041269, jak mozesz to powiedz mi jakie tarcze hamulcowe mam zakupic na przod i tyl.

Dzieki z gory :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GURAL to moj nr VIN WVWZZZ3BZ1E041269, jak mozesz to powiedz mi jakie tarcze hamulcowe mam zakupic na przod i tyl.

Dzieki z gory :dobrze

Przód; 312x25mm

Tył; 256x22mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i proszę o wymiary tarcz do mojego paska.

VIN: WVWZZZ3BZXE189428

Pasek jest niby z 1999 roku chociaż na szybach jest 98r?

Silnik 1.6 AHL

Próbowałem zmierzyć i wychodzi mi ok. 284 mm. Wiem że takiego rozmiaru nie ma więc chyba będzie to 282mm, ale chciałbym się upewnić

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Gdzie szukać tej wlepy w bagażniku? Mam kombi.

Edytowane przez cartoonmleka
zły numer VIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:11 ----------

 

Gdzie szukać tej wlepy w bagażniku? Mam kombi.

 

Koło zapasowe, w sedanie tam mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie i proszę o wymiary tarcz do mojego paska.

VIN: WVWZZZ3BZXE189428

Pasek jest niby z 1999 roku chociaż na szybach jest 98r?

Silnik 1.6 AHL

Tarcze 280x22mm. A passat wyprodukowany w 1998 roku, rok modelowy 1999.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby również ktoś sprawdzić moje tarcze na przód ,rok paska to 1999, silnik AJM 115, nr vin wvwzzz3bzye124303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy mógłby również ktoś sprawdzić moje tarcze na przód ,rok paska to 1999, silnik AJM 115, nr vin wvwzzz3bzye124303

288 mm:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności