Skocz do zawartości
Gość gt82

[ nadwozie] Opadnięte dzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gt82

Witam.Może to głupie ale jak podnieśc opadniete drzwi w kombi B3..Prawe przednie opadły tak ze aż widać kiedy spadają z rygla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deviltomek

uchyl lekko drzwi stan kolo nich i prubuj je ruszac góra dół ......jesli wyczujesz luz (góra dół) tzn. że swożnie na zawiasach sie wyrobiły.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

gt82, w zawiasie B3 jest z boku taka malutka śrubka (klucz chyba 6), która blokuje sworzeń w części zawiasa przyspawanej do karoserii. Może ona Ci się poluzowała i stąd problem. Jeśli jest mocno dokręcona a drzwi się nadal lekko na zawiasie przestawiają, to niestety luzy w górnej części zawiasa - nienaprawialne (trzpień osadzony w górnej części zawiasa i zaprasowywany, o ile dobrze pamiętam dodatkowo osadzony w tulei teflonowej). Trzeba zakupić górę zawiasa i wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Właśnei dlaczego w b4 zrezygnowali z tej śrubecki która regulowału małe luzy na zawiasach?????!!!!Ja żeby zlikwidować luzy w moich dzrzwiach musaiłem sie przez to namęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja żeby zlikwidować luzy w moich dzrzwiach musaiłem sie przez to namęczyć.

a jak to zrobiles ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem 3 dni po wymianie zawiasu dolnego po stronie kierowcy w B4 i powiem że trochę roboty jest przy tym

zakupiłem zawias w serwisie vw + w pracy poprosiłem tokarza o wytoczenie tulejki na trzpień zawiasu ( tak na wszelki wypadek )

sam bałem sie brać za robotę bo mam małe doświadczenie w mechanice samochodowj robiliśmy to we trojkę

odkręciłem ogranicznik drwi potem odkręciłem zawiasy od drzwi, drzwi odstawiłem na bok i tu skończyła sie moja robota :hyhy:

zawias za chiny ludowe nie chciał wyjść więc w ruch poszła mała szlifierka kontowa , powoli zeszlifowana została podkładka i część sprasowana ponad tą podkładką, po lekkim stukaniu młotkiem w przecinak zeszła górna część zawiasu ale jeszcze w dolnej części pozostał bolec a trzeba go wybić bo ten bolec jest w nowo zakupionym zawiasie ,znowuż ciecie i szlifowanie gdy ten bolec zrównał sie z dolna częścią zawiasu podłożyliśmy od spodu zawiasu kawałek rurki do samej ziemi a po to żeby przy wybijaniu nie giął sie dolny zawias który jest przyspawany do karoserii, młotkiem 1,5 kilowym dobrze trzeba było walić w dornik ażeby ten bolec wyszedł ale wyszedł, po przymiarce nowego zawiasu okazało się że bolec w nowym zawiasie jest troszeczkę za luźny i jak bym tak założył to sie wyrobi dolna część zawiasu a potem to już du..a dobrze że miałem tą tulejkę troszkę szlifowania tej tulejki na szlifierce i zaczęło si nabijanie na siłę nowego zawiasu , po założeniu drzwi okazało sie że góra ramki od szyby odchodzi od dachu jakiś centymetr zaczęło sie naginanie potem okazało sie że listwy te co idą pomiędzy blachą drzwi a szybą mijają sie o jakiś centymetr pomiędzy przednimi drzewami a tylnymi na nowym zawiasie nie można było już podregulować na fasolce bo sie okazało że ta fasolka jest trochę mniejsza niż w starym zawiasie złapaliśmy za koniec drzwi i na silę podciągnęliśmy do góry ufffff wszystko ładnie pasuje praca zakończona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

Szczerze to nie miałem kiedy zajrzeć w te zawiasy ale spojrzałem na luzy i jako takich nie ma:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to nie miałem kiedy zajrzeć w te zawiasy ale spojrzałem na luzy i jako takich nie ma:-(

 

no to dlaczego ci opadły jeśli nie masz luzów??? to z czego wnioskujesz że ci opadły drzwi??

 

otwórz drzwi ,złap za nie po stronie zamka i podnosząc energicznymi ruchami góra duł zobaczysz czy nie ma luzów na zawiasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldek40, wielki szacunek ze chcialo Ci sie TO pisac :D

jak pomaluje auto to bede walczyc z zawiasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Ja tez zakupilem dwa zawiasy. Z pierwszym mechanik sobie poradzil (2 godziny) - górnym.

Dolny niestety powiedzial ze juz nie zdąży i tak mnie "zwleka" juz 14 dzien...

Poprawa jest spora, ale dolny mialem bardziej wyriobiony. Po wymianie dolnego trzeba bedzie ładnie drzwi wyregulowac/spasować +nasmarować i będzie git.

Zawiasy w aso 50 zł sztuka. Używanych nie polecam..bo używane to mamy :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Nawet nie wiedziałem że można kupić nowe zawiasy???!!!Pytałem u mnie w oklicy w sklepach ale powiedzieli ze nie ma. Mi mój mechanik wytoczył tulejkę na zawias górny i got, a z dolnym nie chciało mi sie męczyc więc podlożyłem podkładkę pod śrubę mocowaną do drzwi i wszystko teraz jest oki. Już mnie nie denerwuja opadnięte drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Nawet nie wiedziałem że można kupić nowe zawiasy???!!!Pytałem u mnie w oklicy w sklepach ale powiedzieli ze nie ma. Mi mój mechanik wytoczył tulejkę na zawias górny i got, a z dolnym nie chciało mi sie męczyc więc podlożyłem podkładkę pod śrubę mocowaną do drzwi i wszystko teraz jest oki. Już mnie nie denerwuja opadnięte drzwi.

 

Tez tak mozna. Zawiasy są bez problemu w aso.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82
Szczerze to nie miałem kiedy zajrzeć w te zawiasy ale spojrzałem na luzy i jako takich nie ma:-(

 

no to dlaczego ci opadły jeśli nie masz luzów??? to z czego wnioskujesz że ci opadły drzwi??

 

otwórz drzwi ,złap za nie po stronie zamka i podnosząc energicznymi ruchami góra duł zobaczysz czy nie ma luzów na zawiasie

 

Machałem az się samochód bujał i jakoś tak dziwnie nie zauważyliśmy luzu z kumplem jakiegoś wielkiego a dzwi przy otwieraniu spadają z rygla.Przy zamykaniu zamek suwa się po ryglu czyli sporo za nisko są:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

To moze trzeba podregulowac ten element, ktory "haczy" zamek? Jest na słupku takie coś wystające :) Tym się kręcić da jak odkręcisz śrubę w dół w bok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Ja tylko dodam, że rygielek luzuje się kluczem nr 15 :P Jak drzwi nie "latają" na zawiasach to regulacja na rygielku i będzie git :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Ja tylko dodam, że rygielek luzuje się kluczem nr 15 :P Jak drzwi nie "latają" na zawiasach to regulacja na rygielku i będzie git :ok:

 

dokładnie 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie latają na zawiasach ale chyba to odpuszczę sobie jak czytam co robiliście za katusze paskowi:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
U mnie latają na zawiasach ale chyba to odpuszczę sobie jak czytam co robiliście za katusze paskowi:-)

 

No ja tak ponad rok jezdzilem, ale nalepilem tasme gruba na progu bo drzwi ocierały :( Szkoda bylo trzec wiec poprawilem.

Nam na tym gwincie mialem kiedys plastik wokół..ktoś wie gdzie to mozna dokupic?? Albo jakis patent? W trasie czasem cos tam slychac cichutko....a wiem, ze wczesniej jakis poszarpany, ale plastik był (taka obręcz jakby wokół tego gwinta).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie latają na zawiasach ale chyba to odpuszczę sobie jak czytam co robiliście za katusze paskowi:-)

 

No ja tak ponad rok jezdzilem, ale nalepilem tasme gruba na progu bo drzwi ocierały :( Szkoda bylo trzec wiec poprawilem.

Nam na tym gwincie mialem kiedys plastik wokół..ktoś wie gdzie to mozna dokupic?? Albo jakis patent? W trasie czasem cos tam slychac cichutko....a wiem, ze wczesniej jakis poszarpany, ale plastik był (taka obręcz jakby wokół tego gwinta).

Pozdro

 

masz na myśli rygiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z tym w inny sposób, pod dolny zawias dałem podkładkę, dobrałem takiej grubości by drzwi ustawiły się przy zamykaniu prawidłowo. Aby dobrze się zamek zamykał wyregulowałem tym bolcem co jest na słupku karoserii o który zahacza zamek przy zamykaniu. Drzwi nadal mają luz góra dół ale działają prawidłowo. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności