Skocz do zawartości
Gość gsunr

Reflektory w B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gsunr

Doradźcie co kupić, bo ostanio kupiłem na allegro syf za 60zł sztuka.

Załamałem się jak odebrałem paczkę, ale musiałem zamontować, bo moje zbiłem wjeżdżając cytrynie w bagażnik, poza tym prawie nie miały odbłyśnika.

Czego szukać?

W jakich mniej więcej kwotach się poruszać.

 

Teraz wypatrzyłem, nówka hella 250zł/szt. Kurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywki w dobrym stanie kupisz za około 200 pln komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja we wrześniu zeszłego roku po kontakcie z Cytryna :rotfl: (Berlingo) miałem jedną lampę do wymiany. Kupiłem nową DEPO za ok 110 zł w InterCarsie. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gsunr

co do kupowania używanych reflektorów, to się boję, że jak mają 15 lat, to odbłyśnik też jest taki sam jak mój, czyli właściwie go nie ma :(

jak z jakością tego DEPO? bo to co ja kupiłem to totalna porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Ja kupiłem używki i nie narzekam. Odbłyśnik nie uszkodzony, nie zmatowiały (można się było przejrzeć jak w lustrze :) ) a tylko zakurzony. Wymieniłem jedynie szkła na inne, bo oryginały były mocno "wypiaskowane" i od razu się "oczkom" poprawiło - świecą bez porównania lepiej niż te, które miałem wcześniej.

Ze starych zostawiłem odbłyśniki na wszelki wypadek (bo też okazały się dobre tylko zakurzone), choć odłamki szkła poczyniły w nich kilka malutkich dziurek (odbłyśnik jest naniesiony w postaci cieniutkiej warstwy chyba chromu na podłoże z włókna szklanego).

Za komplet przód (obie lampy + kierunki białe oryginały) dałem z przesyłką 190zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam depo i wszystko ok od 2 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

DEPO!!!Zle zalozona uszczelka,skraplanie wody wewnetrz reflektora...oswietla bez zarzutu,wiec i tak moge je polecic!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(odbłyśnik jest naniesiony w postaci cieniutkiej warstwy chyba chromu na podłoże z włókna szklanego)
to nie włókno szlkane a abs- czyli rodzaj plastiku. A co do światełek, to ja przymierzam się do lampek od polo 1999-2001 widziałem w jednym paskiu z niemiec i wyglądają obłędnie a i świecą o niebo lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gsunr

to kolejne pytanie. można sensownie samodzielnie ustawić reflektory, czy jechać z tym do regulacji? przy czym... nie wiem, czy te chińskie da się sensownie ustawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stań, gdy będzie ciemno, na równej powierzchni, na wprost, ok 10m od jakiejś ściany, bramy czy czegoś podobnego o reguluj by światła świeciły nieco poniżcej wysokości samego reflektora. Najlepiej robić to pojedyńczo (jedea żarówka wyłączona).

Zawsze tak reguluję i na przeglądzie jeszcze nigdy się nie przyczepili choć zawsze sprawdzają.

Co do jasności świecenia to bardzo duża poprawę daje zainstalowanie przekaźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

gsunr, podjedź do ściany, zaznacz wysokość na jakiej znajduje się linia podziału światło-cień i zaznacz środek reflektora. Odjedź od ściany 5m i reguluj tak, aby pozioma część linii światło-cień była o 5 cm poniżej zaznaczonej na początku. Oczywiście punkt przegięcia linii światło-cień (prawa część "ucieka" skosem do góry) musi być na linii pionowej poprowadzonej przez zaznaczony środek reflektora :ok:

 

Ostatnio się przyjrzałem pasowi przedniemu - nad reflektorami jest zaznaczone pochylenie snopa światła 1,2%. Jeżeli się do tego zastosować, to należy regulować nie na 5cm poniżej pierwotnego położenia a 6cm :) Ja tam regulowałem na 5m i nie oślepia (pochylenie 1%) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności