Skocz do zawartości
Gość skowiak

Silnik 2.0 benzyna potrzebna opinia

Rekomendowane odpowiedzi

koło tylnego prawego koła bliżej przodu auta. Blisko mocowania tylnej belki do karoserii. Pod osłoną jest filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zamierzasz założyć gaz to nie musisz się silić na droga instalację. Nasze silniczki są idealne do gazu. Ja mam BRC i jak do tej pory żadnych problemów.

 

Cieszę się że nie ma problemów z gazem:)

 

Prawdę mówiąc specjalnie kupiłem wóz z tym silnikiem by go zagazować. Sporo przebierałem, oglądałem aż w końcu w Holandii znalazłem fajny egzemplarz od konesera.

 

W piątek odebrałem samochód od gazownika, wstawiłem instalację BRC Sequent 24, na tą chwilę zrobiłem z 200km na niej, wiec za wiele jeszcze nie mogę o wrażeniach napisać.

 

Ogólnie mam zaufanie do BRC, zrobiłem na tych instalacjach wiele kilometrów, dlatego i tu postanowiłem właśnie taką zainstalować.

Edytowane przez Lulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od około msca jestem po założeniu gazu w moim passacie

koszt 2.500zl instalacja Stag4 butla w kole 55l wlewam okolo 40-45l

spalanie gazu

na trasie jakies 9-10 - potrafie zejsc do 7 - 8 ale wtedy jazda emeryta irytuje nie tylko mnie

w mieście - 12-13 zalezy ile sie hamuje, ile i jak rusza, korki - ogolnie jazda miejska

 

zrobilem jakies 3000km na tej instalacji i jak do tej pory nic sie zlego nie dzieje - spadku mocy nie czuje innych usterek jak i ubytku oleju rownierz nie zauwazylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moj pasek tez zagazowany spalanie gazu okolo 9 l w trasie i 12 w miescie gaz zalozony mam juz drugi rok (oczywiscie sekwensja) pali bez problemu tylko zima czasami lubi zgasnac :/ ale mysle ze po wymianie filtrow bedzie ok. ogolnie jestem zadowolony i fakt jest malo passatow z silnikiem alt :///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.WOBO,nie miałes nigdy problemów z klekoczącym jak tdi przez 2 sekundy po odpaleniu silnikiem?mam taki i mi klekocze jak postoi z 3godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba popychacze się odzywają. może jeździsz na złym oleju albo dawno nie wymieniany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej wymieniony,matwi mnie ten klekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolege ja z tym problemow nie mam slyszalem o tych silnikach ze maja to do siebie iz lubia na zimnym ,,klekoczec,, ja mam 150tys przebiegu jezdze na styntetyku mobila i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klekocze tylko na zimnym, to z dużym prawdopodobieństwem popychacze zaworowe. Zmiana oleju na ogół pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szajbusek13

też posiadam paska 2.0 130 koni i jest zajebiaszczy kupiłem go w marcu, mi w trasie pali 7/100 a w mieście 10/100 jest git jak na taki silnik i na taką masę

 

---------- Dodano o 14:01 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:57 ----------

 

ja zmieniałem ostatnio i mechanik kazał zmieniac co 60 000

 

---------- Dodano o 14:04 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:01 ----------

 

miłem te z problem z drógą sondą i okazalo się ze to paliwo do dupy bo mi czeka na pomarańczowo wywaliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupowałem swojego AZM'a z myślą o gazie :) Nie zawiodłem się, wiadomo zawsze coś się moze zepsuć jak w każdym aucie ale ogólnie nie jest drogi w utrzymaniu. Jak na te 115KM to nieźle sobie śmiga. Swoim leciałem max 230 po prostym :) mimo że w specyfikacji jest V-max 193KM/h :D tyle że wtedy łyka sobie paliwa sporo ;) ale jak sie człowiek spieszy to nie patrzy na spalanie(chyba) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko 2.0 benzyna 115 KM a 130KM ma troszke inną budowę 130 KM ma więcej zaworów 20V

a 115KM - tylko 8V i AZM lubi olej brać, nie wiem jak ALT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AZM lubi olej brać, nie wiem jak ALT

czyli to normalka że pije olej? bo już myślałem ze znów mi się coś rozszczelniło ..

a Ile wam łyka oleju ? i czy każdemu z tym silnikiem AZM pije olej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak podobno normalne ja dolewam 0,5 litra oleju 10W40 raz na 2,500km 3000km zależy czy miasto czy trasa. Na trasie częściej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem czy one tyle łykały oleju po wyjechaniu z fabryki czy tak mają po przejechaniu paruset tysiecy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie oleje macie zalane do swoich pasków z tym silnikiem ? syntetyki czy polsyntetyki ?

Ja jeżdze na 5w40 ale ostatnio znów zaczęło go ubywać drastycznie...zwłaszcza na trasie, nie wiem czy się znów coś rozszczelniło czy trzeba przejść na 10w40 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem właścicielem AZM i powiem tak gaz rewelacja zagazowałem go przy przebiegu 185 tys przejechalem 6 tys i powiem tak = banan podczas tankowania samochod pali 9 litrow gazu w trasie w miescie powyzej 10. Zrobilem rozrząd i tak jak jeden z kolegów napisał podczas odpalenia klekocze chwile więc nauczony doświadczniem z poprzednim a4 TDI zmienilem szklanki podczas duzego serwisu tzn wymiana rozrzadu szklanek i uszczelniaczy zaworowych i to nic nie pomoglo nadal potrafi czasem zaklekotać po dlugim odpaleniu ale to juz jest 1-2 sekundy, jezdzi na oleju 10w40 polsyntetyk mobile1 lyka troszke oleju, i dla jasności 2.0 130km tez lyka olej :P silniki 2.0 benzyma sa niestety łakome na oliwke.

POLECAM 2.0 do GAZU :D i eksploatacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie oleje macie zalane do swoich pasków z tym silnikiem ? syntetyki czy polsyntetyki ?

Ja jeżdze na 5w40 ale ostatnio znów zaczęło go ubywać drastycznie...zwłaszcza na trasie, nie wiem czy się znów coś rozszczelniło czy trzeba przejść na 10w40 ...

 

Juz to gdzies tu pisalem ale powtorze.Zalej go motulem 4100 , 15w50(TO NIE JEST MINERAL jak wielu sadzi) i jesli ubywanie wynika tylko z przypadlosci tego silnika to zapomnisz o dolewkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz to gdzies tu pisalem ale powtorze.Zalej go motulem 4100 , 15w50(TO NIE JEST MINERAL jak wielu sadzi) i jesli ubywanie wynika tylko z przypadlosci tego silnika to zapomnisz o dolewkach

 

No jest to Półsyntetyk.. puki co zamówiłem valvoline synpower 5w40 i zobaczymy.. przy wymianie zamierzam wypłukać silnik engine flush'em liqui moly :) jak dalej bedzie brał to bede go uzupełniał mineralnym az się zrobi pół syntetyk hehe :)

 

a tak poważnie... co sądzisz o Motulu 15w50 ale 300V ? pełny syntetyk.. czy tez by załatwił sprawe ?

Edytowane przez motomoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jest to Półsyntetyk.. puki co zamówiłem valvoline synpower 5w40 i zobaczymy.. przy wymianie zamierzam wypłukać silnik engine flush'em liqui moly :) jak dalej bedzie brał to bede go uzupełniał mineralnym az się zrobi pół syntetyk hehe :)

 

a tak poważnie... co sądzisz o Motulu 15w50 ale 300V ? pełny syntetyk.. czy tez by załatwił sprawe ?

 

300V z tego co wiem jest do silnikow mocno obciazonych ,pracujacych w wysokich temperaturach.4100 sam uzywam od roku i zapomnialem co to sa dolewki.Jak go kupilem byl zalany mobilem 5W30 i spalal go w ilosci 1 litra na 2 tys km.O motulu przeczytalem na forum alfy romeo.Silniki 2.0 w alfach tez sa "luzno spasowane" i tez chleja inne oleje ponad przyzwoitosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności