Skocz do zawartości
Gość yaro79

Wymiana filtra paliwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yaro79

witam posiadam paska b4 1.9 TDI r ok 94 km

chce zarac sie za wymiane tej czesci lecz mam problem bowiem występuja dwa rodzaje filtra :

1. do pojazdów bez wstepnego podgrzania paliwa

2. do pojazdów z układem wstepnego podgrzania paliwa

 

i tu mam problem mały bowiem nie wiem tak naprawde w jaki filtr sie zaopatrzyc do mojego paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie zobacz jak wygląda twój filtr i taki sam kup w sklepie, z tego co mi się wydaje na 99% masz podgrzewacz (takie małe "cuś" na powrocie paliwa), np. knecht KL 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz 4 wyjscia na filtrze, to masz z podgrzewaczem i taki kup. byle dobrej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy da sie dolozyc i podlaczyc filtr z podgrzewaczem do wersji gdzie jest bez podgrzewacza?? bo zastanawiam sie zeby cos takiego zrobic tylko nie wiem jak to ma wygladac, prosze o jakies info czym sie rozni jakie kabelki tam ida no i fotke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że bez problemu się da, potrzeba do tego filtr z wejściem podgrzewacza (dwa kroćce obwodu zasilania paliwa i jedna dziura z kołnierzem, ok1,5cm na podgrzewacz), sam podgrzewacz (koszt chyba coś koło 25zł, taki kawałek plastiku z dwoma kroćcami), zakładasz w miejsce starego filtra, przerabiasz powrót paliwa (przecinając przewód i zakładając go na podgrzewacz, może też przedłużając jeśłi okaże się za krótki)

podgrzewacz działa w ten sposób że powracająca z pompy paliwa ciepła ropa podgrzewa tą zimną idącą ze zbiornika i znajdującą się w filtrze, ot i cała filozofia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edde a co daje ten podgrzewacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak sama nazwa wskazuje podgrzewa ;)

podgrzewa ropę "przychodzącą" ze zbiornika do cieplejszej temperatury, dzięki niemu cały filtr jest ciepły i jest mniejsze ryzyko wytrącenia się parafiny zimą, w zasadzie ryzyko ograniczone tylko do zimnego silnika, bo przy ciepłym silniku działa ogrzewacz filtra

niektóre auta mają podgrzewacz elektryczny, inne hydrauliczny a paski taki prosty układ samopodgrzewania ropą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mnie też czeka wymiana filtra i czy może miał by ktoś numery filtra do silnika 1Z ???

Nie wiadomo mi czy jest z podgrzewaczem czy nie.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Właśnie patrzyłem no i jest chyba z podgrzewaczem bo idzie takie coś z góry w niego ale nie widzę tam żadnych przewodów z napięciem. Filtr mam założony "no name " wiec prosił bym o jakieś numery jaki powinien być bądź też zamienniki.

Edytowane przez mateuszhg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer filtra z podgrzewaczem 1h0 127 401 C (Knecht KL75). Do podgrzewacza nie idą żadne przewody, bo on w ten sposób, że filtr podgrzewa niespalone, ogrzane paliwo wracające z wtryskiwaczy.

Edytowane przez piter84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Numer filtra z podgrzewaczem 1h0 127 401 C (Knecht KL75). Do podgrzewacza nie idą żadne przewody, bo on w ten sposób, że filtr podgrzewa niespalone, ogrzane paliwo wracające z wtryskiwaczy.

O widzisz dziekuje Ci za numer. Myślałem że jest tam jakaś grzałka i podgrzewa ropę. Śliczne dzięki pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość f-lucky

To filtr z podgrzewaczem ma 4 piny a bez 3... W takim razie ma coś z tym wspólnego sonda lambda z trzema lub czterema pinami, bo takie też widziałem, a chcę wymienić w najbliższym czasie obie te rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To filtr z podgrzewaczem ma 4 piny a bez 3...

O jakich pinach mówisz? Do filtra paliwa nie idą żadne przewody elektryczne.

Do podgrzewacza nie idą żadne przewody, bo on w ten sposób, że filtr podgrzewa niespalone, ogrzane paliwo wracające z wtryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o filtrze paliwa Filtron PP 839 bo taki będzie do silnika 1Z ??

P.S

Szukam wszystkich numerów filtrów: Powietrza, oleju, paliwa i kabinowy. NIe tylko filtrona Mann knecht mnie jeszcze interesuje.

Edytowane przez mateuszhg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie o filtrze paliwa Filtron PP 839 bo taki będzie do silnika 1Z ??

Na f. paliwa nie żałuj pieniędzy, kup lepiej MANN lub KNECHT. Filtrona sobie daruj.

Mann numer WK 842/4

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=6&prdsl=1411&ktlg_lang=9&ktlg_01_mrksl=51&ktlg_01_mdrsl=39&ktlg_01_modsl=10&ktlg_01_fzkat=&ktlg_01_fzart=1&ktlg_subpage=0&gobackToPage=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Śliczne dzięki a nie wiesz gdzie na necie można sobie kupić wszystkie filtry do 1Z np z firmy Mann ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema kolego ;) podjedź do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego (np Niedziałek) w Zamościu, podaj oznaczenie silnika, rocznik i wszystko powinieneś dostać od ręki ;) Polecam Manna lub Knechta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Np. allegrogo:

http://www.allegro.pl/item519458481_filtry_zestaw_vw_passat_audi_1_9_tdi_110_km_mann.html

 

Jeśli jesteś zainteresowany filtrami Mann/Knecht napisz na PW.

 

O super o to właśnie mi chodziło. Myślę że założę manna filtry oleju i paliwa a powietrza i kabinowy filtrona co o tym sądzisz ??

--- scalone ---

siema kolego ;) podjedź do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego (np Niedziałek) w Zamościu, podaj oznaczenie silnika, rocznik i wszystko powinieneś dostać od ręki ;) Polecam Manna lub Knechta

Dzięki za podpowiedź kolego ale zrobiłem się bardzo leniwy wole jak mi pan listonosz przyniesie do domu:). A jestem z okolic zamościa no i nie chce mi się jeździć paliwo wkońcu też coś kosztuje wiec wyjdzie mi taniej jak przyniesie mi listonosz. :) POZDRAWIAM CIĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że założę manna filtry oleju i paliwa a powietrza i kabinowy filtrona co o tym sądzisz ??
\Ja tak mam :D Myślę że do Filtron jako f. powietrza i kabiny wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności