Skocz do zawartości
Gość wengan

[ wnętrze] Porysowane uchwyty na drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wengan

Witam. Mam problem z uchwytami na drzwiach. Bardzo łatwo się rysują i złazi z nich wierzchnia powłoka (coś w rodzaju gumy). Czy ktoś zna jakiś patent jak temu zaradzić. Może okleić jakąś folią z allegro, może pomalować lakierem do plastików. Proszę o pomoc bo wygląda to paskudnie i szpeci auto.

 

A tak to wygląda:

http://images30.fotosik.pl/36/fb05160ec7d470e1med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można poflokować, sam zastanawiam się nad ta metodą "przyozdobienia" wnętrza mojago cudeńka. zapraszam na strone http://www.flokowanie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z uchwytami na drzwiach

Ooooo... nie tylko Ty. To w B4 tak oczywiste jak opuszczające sie drzwi kierowcy. Ja ostatnio delikatnie zdrapałem tę nieszczęśliwą powłokę i wygląda trochę lepiej - chociaż równomiernie...

Widzę, że masz ręczne szybki - chyba z tylnych drzwi te plastiki pasują? Tam się rzadziej patrzy :) U mnie odpada, bo mam elektrykę.

Pytałem kiedyś w serwisie - jeden taki plastik prawie 80 zeta. Brrrr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Czy można "zeszliwować" bardzo drobnym ppierkiem ściernym jeśli tak to czy ktos już tak robił????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są czymś pomalowane. Tylko szkoda, że komuś nie chciało się wyrównać powierzchni i widać gdzie zlazła powłoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokkonen
To w B4 tak oczywiste jak opuszczające sie drzwi kierowcy
No niestety. Tak musi być i już... :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W golfie III też złazi ta farba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można "zeszliwować" bardzo drobnym ppierkiem ściernym jeśli tak to czy ktos już tak robił????

 

Witam

 

Koledzy ja to próbowałem szlifować papierkiem wodnym 600-tką trochę schodziło ale sęk w tym że powierzchnia pod spodem jest chropowata i nie do końca da się doszlifować :[

po jako takim dotarciu pomalowałem to zwykłym półmatem w sprayu :]

Jak na razie trzyma się nawet dobrze, przynajmniej nie ma takich powycieranych plam :dobani:

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zeszlifowałem grubszym papierem i poprawiłem papierem wodnym na mokro, potem kupiłem specjalny spray do plastiku. Jest tylko czarny matowy ale akurat się nadał wyśmienicie. Po zabiegu wyszło jak z fabryki ale czasu sporo na szlifowanie zeszło. Po roku używania powiem tak że sa miejsca które zaczęły świecić. Efekt taki jakby było posmarowane oliwą ale ogólnie ok i znacznie lepiej niż z tą orginalną zniszczoną gumą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan

Widzę, że problem dotyczy nie tylko mojego auta. Zamienić uchwytów nie dam rady po te podrapane są z tyłu a z przodu mam elektryczne szybki. Chyba na początek spróbuję delikatnie zeskrobać do końca. Może nie będzie tak rzucać się po oczach. Jeżeli chodzi o malowanie to pewnie trzeba by odwiedzić jakiegoś lakiernika bo coś nie wierzę w swoje umiejętności w tej dziedzinie :-) A swoją drogą ciekawi mnie to flokowanie. Na http://www.flokowanie.pl wygląda to całkiem nieźle. Może kiedyś spróbuje. Wielkie dzięki za porady :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja u siebie najpierw zeskrobałem tę gumę nożem ,póżniej był papier 220 następnie papier 800 na mokro.Szpachla w spreju i znowu papier,tym razem 1000 na mokro.Dopiero po tym wszystkim zwykły czarny mat w spreju.Trzeci miesiąc w użyciu i na razie się trzyma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brzydko miałem na drzwiach kierowcy, ale paznokcie z pomoca pilniczka do nich ;) i kolejki na granicy doprowadziły do usunięcia gumowanej warstwy z całej rączki, delikatnie bez zbędnych zarysowań, faktura została ta sama jedynie kolor jest mniej "głeboki, bardziej szary, ale nie rzuca się w oczy różnica kolorów z oryginałem czy inną stroną a wygląda o niebo lepiej niż podrapana rączka przed zabiegiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności