Skocz do zawartości
Gość radzioo

dziwna praca silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki wielkie mam jeszcze jedno pytanie czy można na tym jeździć czy lepiej od razu wymienić bo się może coś stać. Bo nie ukrywam dopiero w następnym miesiącu by mi pasowało ale jak lepiej od razu wymienić to trzeba od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok dzięki wielkie mam jeszcze jedno pytanie czy można na tym jeździć czy lepiej od razu wymienić bo się może coś stać. Bo nie ukrywam dopiero w następnym miesiącu by mi pasowało ale jak lepiej od razu wymienić to trzeba od razu.

 

Jak łańcuch jest luźny to potrafi zęby na kołach popsuć a potem będziesz szukał wałków nowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak łańcuch jest luźny to potrafi zęby na kołach popsuć a potem będziesz szukał wałków nowych...

 

Mam jeszcze jedno spostrzeżenie, dzisiaj rano odpaliłem auto i na zimnym nie klekotał ale z wzrostem temperatury około 90 stopni na postoju zaczął klekotać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz cisnienie smarowania

moze za mala wydajnsc ma pompa oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od zdjecia miski olejowej , wyczyszczenia jej oraz smoka pompy i nowy olej , to sa zeczy z tanszych do roboty , jesli to nie pomoze i nadal bedzie klekotał to zostaje kupno i wymiana łancuszka i napinacza , ja juz to przerabiałem krok po kroku , u mnie klekotał i na zimnym i na ciepłym silniku , kupiłem zestaw kompletny za 750 zł łancuch napinacz i uszczelki i była cisza przez rok a pozniej znow zaczoł klekotac , wkoncu udało mi sie kupic uzywke orginał na szrocie i juz dwa lata mam błoga cisze , decyzja i kasa nalezy do ciebie, w aso za te czesci mi krzykneli 2300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12722355_996071723810466_287321036_o.jpg

Witam, potrzebuje pomocy, może ktoś podpowie.

Samochód gaśnie podczas jazdy na niskich obrotach, po dodaniu gazu i puszczeniu obroty spadają do jakichś 700 (silnik lekko sie dławi). Momentami brakuje mu mocy.

Passat b5 1.8t APU

BŁĘDY W ZAŁĄCZNIKACH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zacznij od zdjecia miski olejowej , wyczyszczenia jej oraz smoka pompy i nowy olej , to sa zeczy z tanszych do roboty , jesli to nie pomoze i nadal bedzie klekotał to zostaje kupno i wymiana łancuszka i napinacza , ja juz to przerabiałem krok po kroku , u mnie klekotał i na zimnym i na ciepłym silniku , kupiłem zestaw kompletny za 750 zł łancuch napinacz i uszczelki i była cisza przez rok a pozniej znow zaczoł klekotac , wkoncu udało mi sie kupic uzywke orginał na szrocie i juz dwa lata mam błoga cisze , decyzja i kasa nalezy do ciebie, w aso za te czesci mi krzykneli 2300 zł

 

Dzisiaj byłem u mechanika i sam nie wie co to może być mówi ze może ten łańcuszek albo ciśnienie oleju albo coś innego ma mi na dniach rozbierać i sprawdzać. Dzisiaj zobaczyłem jeszcze jedno u mechanika jak byłem że jak go włączyłem to nie klekotał około po jednej minucie zaczął klekotać ale po jakimś czasie około 2 minut przestał na chwile i znowu zaczął i tak się powtarzało, na oborach nic nie klekocze (niskich i wyższych , wystarczy dodać minimalnie gazu i nic nie klekocze) i na zimnym silniku tez nie klekocze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obym kolego był złym prorokiem dokładnie to samo miałem , wkoncu zaczoł klekotac non stop , masakra , wszyscy sie ogladali co to jedzie a mnie wody odchodziły , wkoncu zmieniłem i wkoncu spoko , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POmpa nie domaga i gubi ciśnienie? Niech sprawdzi ciśnienie oleju. SMok zapchany może. Zrzuci miskę i zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toz tak mu napisałem by od tego zaczoł , ja dodatkowo wymieniłem pompe na nowa bo moja zasyfiona była i wyrobiona ale i tak nic nie pomogło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek idzie do mechanika najpierw sprawdzi z tym smokiem a jak nie to to będzie szukał dalej. Dzięki koledzy wiem na co mogę być przygotowany, puki mało stuka trzeba reagować od razu, autko do czwartku nie będzie użytkowane żeby coś się więcej nie zepsuło. Po zrobieniu zdam relacje co dokładnie było przyczyną. Jeszcze raz dzięki za porady. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak późno ale jak to mówią lepiej późno niż wcale. Mechanik zrobił swoje czyli wyczyścił cały układ olejowy i wymienił pompę olejową. Autko chodzi teraz idealnie , zero klekotania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności