Skocz do zawartości
Gość Stelmach

Tylna wycieraczka spryskiwacz nie działa.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy za tylną wycieraczkę odpowiada tylko bezpiecznik, czy jakiś przekaźnik też? Mowa o b3 w kombi :) 1Y

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłanczam sie passat b4 z tyłu nie psika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskar, u mnie kiedyś też nie psikał. Prawdopodobnie dysza przytkana. U mnie pomogło przedmuchanie pompką do opon. Zakładasz na dyszę co z osi wystaje końcówkę pompki (trzeba czymś uszczelnić, żeby powietrze bokiekm nie leciało, tylko do dyszy) i dmuchasz. Jeżeli nie pomaga, to dyszę się wymienia. Można kupić w sklepie za niewielkie pieniądze. Ale przedtem sprawdzić powinno się wężyki od zbiorniczka do wycieraczki i działanie pompki - czy wogóle płyn do tyłu dochodzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączając się do tematu też mam problem z tylnim spryskiwaczem. A wiec spryskiwacz przedni chodzi pompka pracuje i płyn znika powolutku jak powinno być a z tyłu chodzi wycieraczka, pompkę słychać ze chodzi ale płyn nie pryska ale zaś z zbiorniczka znika tak jakby był dziurawy i wyciekał(tylko gdy używam spryskiwacza tylnego). Nie wiecie może gdzie ten płyn znika ewentualnie jak to sprawdzić i naprawić???Passat B5 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak okazało się że tak jak wcześniej pisano wężyk wypadł z pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biegi tylnej wycieraczki? A co to? Powiedz dokładniej o co ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z spryskiwaczem szyby tylnej jak i przedniej, wycieraczki działają wody brak. Sprawdzałem na włączonym zapłonie pompkę wcale jej nie słychać by chodziła, bezpiecznik sprawdziłem jest ok, co może być przyczyną, spalona pompka i czy jest jedna co odpowiada za tył i przód czy dwie oddzielne ? bo jak są dwie to raczej rzadkość by spaliły się dwie na raz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna pompka. Trzeba ją wyjąć i sprawdzić czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odp. a powiedz mi możliwe że manetka jest zepsuta ?? no wycieraczki chodzą tylko wody brak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że manetka się spsuła. Łatwiej sprawdzić pompkę niż manetkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie złamała się ta dysza co podaje na szybe , i jak włączę spryskiwacz to leje gdzie popadnie ale nie na szybe . Wie ktoś może i mógłby pomóc (słownie) w naprawie . Szybę lubię mieć czystą a brud zbiera się nie miłosiernie jak to w kombi B5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacz tylnej szyby' przemieszcza się wraz z wycieraczką. Czy można rozebrać, przesmarować zacięty element i ponownie zamontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś się przypchało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szanowni forumowicze mam pytanie dot. przyłączenia wężyka do króćca tylnej wycieraczki w B5FL variant. Czy tam ma być jakaś uszczelka? Łączy się to u mnie na "clik". Gdy spryskuję, to cieknie właśnie w miejscu połączenia.

Pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności