Skocz do zawartości
Danek75

Zamiana zwykłych lamp na bixenon'y skrętne... kilka pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

napiszę w temacie co i ile jak chcesz

Chętnie chętnie. Też jestem w trakcie zbierania gratów do xenona i chętnie porównam koszty z moimi wydatkami i planami wydatkowymi.

Ciekawi mnie też czy udało ci się podkupić zderzak w kolorze, czy kupiłeś do malowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zderzak do lakierowania - handlarze nie przejmują się zderzakami i jeśli jeszcze nie kupiłeś to odpuść sobie szukanie

 

Myślę że w 3,5-4 tys się zamknę ! - z tym że nie poluje na pseudo OKAZJĘ - do końca tygodnia muszę mieć wszystko na blacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że w 3,5-4 tys się zamknę

Handlarze wymyślają takie ceny, że przed kupieniem warto sprawdzić ceny w ASO. Przykład zaślepki do sprysków na aledrogo wołają 40-50 za szt a w ASO niecałe 25 :). Z instalacją do sprysków jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozklejane oryginały i pomalowane, na pewno z fabryki tak nie wyjechały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Handlarze wymyślają takie ceny, że przed kupieniem warto sprawdzić ceny w ASO. Przykład zaślepki do sprysków na aledrogo wołają 40-50 za szt a w ASO niecałe 25 :). Z instalacją do sprysków jest podobnie.

Tak tak masz rację - ja zawsze to sprawdzam on-line TU :)http://sklep.benepol.pl/sklep/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glodek i jak t:hmmam z tymi ksenonami ci idzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ładne ale jak wcześniej ciapciak napisał rozklejane

Ja znalazłem takie cuda:

[ATTACH=CONFIG]110254[/ATTACH]

 

widziałem je na allegro.. co ludzie nie wymyślą :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Glodek i jak t:hmmam z tymi ksenonami ci idzie ?

Do przodu :) 3,5 tys trza położyć - minimum - w przyszłym tygodniu zakładam - i myślę że o niczym nie zapomniałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do przodu :) 3,5 tys trza położyć - minimum - w przyszłym tygodniu zakładam - i myślę że o niczym nie zapomniałem :)

 

To trochę trzeba. Myślałem, że do w zemkne sie do 2500. Napiszesz krok po kroku co robiles jak zalozysz kompletne ksonony? Fajnie by bylo jakbys napisal jeszcze jak to cenowo z tymi czesciami wyglada :) Tez chce zalozyc oryginalne ksenony, ale raczej bede szukal okazji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma okazji - przerabiałem temat na własnej skórze nie raz - kupisz taniej to na 100% coś będzie nie tak - najdrożej wychodzą lampy - z tego co wyczytałem najlepsze te po lifcie 2007 +++ (nowa mniejsza przetwornica wsuwana z boku lampy)

 

W pasku za dużo trzeba wymienić przy takiej operacji - zderzak + lakiernik - zbiornik sprysków - u mnie w Golfie wystarczyło zrobić otwór na pompkę i wszystko - do zderzaka blend na sprysk i też gotowe

 

Tu masz jeszcze link z fotkami które znalazłem w sieci

http://www.motor-talk.de/blogs/shanny/xenon-scheinwerfer-nachruesten-fuer-passat-b6-3c-cc-t3898046.html

 

A tu na podstawie jetta/golf v - operacje podobne - tylko inny schemat ten co podałem wcześniej

http://furmanka.blogspot.com/2007/12/mk5-wiata-ksenonowe-z-samopoziomowaniem.html

 

EDIT 28-11-2013

Trochę się przeciągnęło ale pacjent na tapecie :)

xr2n.jpg

 

Jak ktoś potrzebuje jakieś dokładniejsze foto - coś jest niejasne to proszę pisać - mogę zrobić dokładniejsze foto - osobiście nie trafiłem na jakieś większe przeszkody - ale chętnie rozwieję wszelkie wątpliwości w temacie :jasne

Edytowane przez glodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help Me - jak zakodować moduł skrętu 55 ?? - wcześniej ktoś podawał takie kodowania !!

 

Xenon STG 55 Codierung:

 

Passat 3C:

 

Mit DCC

 

Codierung: 2346177

 

Codierung: 2345985

 

Ohne DCC

 

Codierung: 2311361

 

Codierung: 2311153

 

Codierung: 2311169

 

Mit Assistensmenü

 

Codierung: 2311185 <- die habe ich.

 

 

Passat CC:

 

Codierung: 3493064

 

---- tylko na tym 2311185 przechodzą adaptację lamp (i przy odpaleniu światła ruszają się na boki) - ale po skręcaniu kierownicą nie doświetla zakrętów ?? - po odpaleniu auta lampy idą w dół/na boki i do góry - ale na kierownicę nie reaguje - DLACZEGO hmm

 

Skan z autka

 

Address 09: Cent. Elect. Labels: 3C0-937-049-30-H.lbl

Part No SW: 3C8 937 049 E HW: 3C8 937 049 E

Component: Bordnetz-SG H54 2602

Revision: 00H54000 Serial number: 01000003275290

Coding: 02024E030104100057000000000000000009FF075C000120000000000000

Shop #: WSC 35110 377 08192

VCID: 336F6E6829F5

 

Address 55: Xenon Range Labels: 5M0-907-357-A.lbl

Part No SW: 5M0 907 357 C HW: 5M0 907 357 C

Component: AFS-Steuergeraet 0142

Revision: 00H04000 Serial number:

Coding: 2311185

Shop #: WSC 01686 666 40432

VCID: 346D6D742CFB

 

Subsystem 1 - Part No: 7L6 941 329 A

Component: AFS-Lst.-Modul l 0002

Coding: 00000035

 

Subsystem 2 - Part No: 7L6 941 329 A

Component: AFS-Lst.-Modul r 0002

Coding: 00000035

 

No fault code found.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego glodek u mnie we wtyczce lampy ori jest 8 kabli ,do redukcji mam wykorzystać tyko 5 ? i cztery idą do wewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego glodek u mnie we wtyczce lampy ori jest 8 kabli ,do redukcji mam wykorzystać tyko 5 ? i cztery idą do wewnątrz

Rozumiem że robisz sobie przejściówkę z 10 pin na 14 pin xenon ?? - nie szkoda kasy ?? - ja miałem szczęści i lampy przyszły z ori wtyczkami więc 10pin wtyczkę ciach :lol

 

Co do twojego pytania to tak ori xenon wykorzystuje 9 pin - czyli 4 nowe kable lecą do kabiny i 5 przekładasz zgodnie ze schematem który wrzuciłem wcześniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

podrzućcie proszę jakiś namiar na kogoś kto ma doświadczenie w przeróbce zwykłych halogenów na bixenony z pełną funkcjonalnością (doświetlanie zakrętów, auto poziomowanie itd.). Mam passata cc 2012.

 

Z góry dzięki za namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

 

podrzućcie proszę jakiś namiar na kogoś kto ma doświadczenie w przeróbce zwykłych halogenów na bixenony z pełną funkcjonalnością (doświetlanie zakrętów, auto poziomowanie itd.). Mam passata cc 2012.

 

Z góry dzięki za namiary

 

Bimbasz

 

Z informacji wiem, że ma cały kpl bi-xenon z wiązkami do oddania.

Edytowane przez wozny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzyżowanie 8 z 11...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po montażu bi-xenonów u romeo9999. Chcę się podzielić kilkoma uwagami. Koszt części bez robocizny zamknął się kwotą 3600. W tym nowe żarniki osram. Montowałem reflektory po lifcie 3C0941752K, 3C0941751K, ale z tego co porównywaliśmy jakość świecenia z Wojtka szaraczkiem nie ma jakiejś znaczącej różnicy. Jedyne co to w razie "W" przetwornicę da się wymienić bez wyciągania lampy :).

 

Zwracajcie uwagę na zbiornik do spryskiwaczy. Inny jest do B6 inny do CC :). A niestety sprzedający na allegro często ich nie rozróżniają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przymierzam się*do montażu ksenonów. Czy ktoś oświeci mnie, które numery podejdą do europejskiej wersji? Wiem, że 3C0941753G

3C0941754G, 3C0941753K, 3C0941754K ale może jeszcze jakieś pasują, bo na Alledrogo nie ma tych modeli ;-( przynajmniej w rozsądnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności