Skocz do zawartości
Gość HubertL

Tuning - kilka porad

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HubertL

Witam wszystkich forumowiczów.

Moje auto to:

1.9 TDI - 130 KM. AVF

TIPTRONIC , PRZEBIEG 180 000 KM. - KOMBI

Potrzebuje konkretnych odpowiedzi na pytania.

Jak zwiększyć moc nie robiąc duzych przeróbek, moje oczekiwania to 170-200 KM. - czy to jest mozliwe.

Z tego co wyczytałem na forum zrobił bym tak:

1. mocniejsza turbina (jaka i gdzie szukać)

2. większy intercooler (jaki i gdzie szukać)

3. program

Jestem z okolic warszawy. Gzie i jakie orjentacyjne koszty takich przróbek?

 

No chyba że ktoś sugeruje coś ciekawszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. mocniejsza turbina (jaka i gdzie szukać) - min GT22 (lub GT23)

2. większy intercooler (jaki i gdzie szukać) - ja bym zakladal fmica (albo IVECO albo robil na zamowienie- widomo ze lepsza opcja)

3. program - Si

Jestem z okolic warszawy. Gzie i jakie orjentacyjne koszty takich przróbek? - Mineralna 26- Rogalotti (on mi robil czipsa- podpis str. 7)

Nie wiem czy ta skrzyna Ci pociagnie. Turbo do 190 jeszcze by dalo rade - powyzej juz trzeba zmianiac.

Szykuj 10k

Wiem , bo bede zmienial na AVFa lub AWXa i tez bede dlubal na 220-230km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do pakaroda to Ci wytlumaczy to i owo :) jak to jest kolorowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preziu a jak w passacie chcesz upchac gt 22 albo gt23?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego przy skrzyni tiptronic nie polecam Ci wyżej niż 170KM i momentu około 350Nm z przebiegiem bez nagłych skoków ... ta skrzynia poprostu się rozleci przy momęcie około 420Nm i mocy 200KM ... pojeździsz sobie miło może około miesiąca ... zreszto to samo usłyszysz od tunera który jest w temacie chipowania automatów :)

 

chcesz startować na wyższe moce rzędu 200KM i wysoki momemt to zmień najpierw skrzynie na manualną kup jakieś wzmocnione sprzęgło i pomyśl najpierw nad FMIC, następnie turbo hybryde, wydajniejsze wtryski i przy tym program u dobrego tunera - np: Masters Tuning :)

 

Jak będzie to profi robota to tak około 10 000 PLN wydasz spokojnie ...

 

Za sam program na 170KM i 350Nm + FMIC wyjdzie około 3500 PLN - przy tej skrzyni to optymalne bezpieczne modyfikacje

 

P.S. Najpierw polecam zainwestować w dobre hamulce, standardowe nie dawały rady już przy seryjnych parametrach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Preziu a jak w passacie chcesz upchac gt 22 albo gt23?

gadalem z Rogalottim, w przyszlym roku (na poczatku) kupuje AWXa i chcemy tam wlozyc wlasnie GT22 lub co bardziej prawdopodobne GT23 - wiec jak mi szpecu mowi ze wejdzie to wejdzie, kolektory trzeba zrobic/pospawac na zamowienie i wejdzie.

Nie wyssalem sobie tego z palca tylko oradzilem sie fachowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Preziu a jak w passacie chcesz upchac gt 22 albo gt23?

gadalem z Rogalottim, w przyszlym roku (na poczatku) kupuje AWXa i chcemy tam wlozyc wlasnie GT22 lub co bardziej prawdopodobne GT23 - wiec jak mi szpecu mowi ze wejdzie to wejdzie, kolektory trzeba zrobic/pospawac na zamowienie i wejdzie.

Nie wyssalem sobie tego z palca tylko oradzilem sie fachowca

 

Wiesz na forum streetracing.pl zaczeto jakis czas temu kasowac watki i posty o zmianach w aucie, ktore sa w planach. Pisac mozna tylko o tym co zostalo zrobione. A wiesz dlaczego?

Ano dlatego, ze od tego co sie chce a co mozna to jest daleka droga. Zrobisz swapa, wmontujesz gt22 i wydlubiesz 220-230KM to pogadasz si?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preziu wcale sie nie pomyliliście GT22 wchodzi napewno po przeróbce kolektora zastanawiałem sie nad tym z Aligatorem ale nie chciałem robić do tego całego wydechu 2,5 cala bo mogło być za głośno a tego nie chciałem.I spoczołem na GT20 na starym kolektorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulka no nie opowiadaj ze nie wsadziles wiekszego turba bo nie chciales zeby bylo glosno? :zdziwko::zdziwko:

 

a o dodatkowym tlumiku mowil Ci Ali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo mogło być za głośno a tego nie chciałem

 

ze niby czemu mialo byc glosniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak montuje sie GT22 to normalne ze trzeba zrobić wydech od początku do końca 2,5 cala aby był swobodny wydmuch spalin i można było wycisnąć z niej tyle ile może.Wtedy kazdy tłumik jest przelotowy i normalne ze jest głośniej.Ja mam teraz tylko do połwy 2.5 cala i brak kata i już jest głośniej.

 

the.wolf nie jestem fantastą jak wiekszosc opowiadaczy ze cos zamiezają włżożyć to czy tamto jak chce to to robie wydałem jusz troche na moc i 1000zł w tą czy wewtą juz umnie nie robiło zbytniej różnicy.

Pozdrawiam wszystkich miłych forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulka racja, ze trzeba minimum 2.5 cala, ale poziom glosnosci w doladowanym dieslu i tak pozostanie na bardzo przyzwoitym poziomie. przy jezdzie w granicach 2-3 tys nie powinno byc glosniej. u mnie jest rura 2 cale-srodkowy-rura 55mm i jest lekki basik z niskich jak sie depnie, ale normalnie jak jezdze to cisza i spokoj. za to w tunelu jest :evil: jak benzyniak z wiadrem :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulka chodzilo mi o to ze zostales poinformaowany ze na 2.5" nie musi byc glosno. nie wiem czy sie w ogole orientujesz czy lykasz wszystko co powie tuner jak kon dropsa :) tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dromar74

Czy można podnieść moc w B5 FL rok 2004 przebieg 170 000 km?

Silnik AVB pompowtryski. Aktualna moc to 100 KM.

Jakie będą skutki negatywne i pozytywne podniesienia mocy?

Gdzie to można zrobić na Opolsczyżnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chipa to zapraszam, CARTRONICS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności