Skocz do zawartości
nakonr

RENOWACJA Kloszy Reflektorów Przednich

Rekomendowane odpowiedzi

A spróbuj podgrzać opalarką jeśli masz.Tak w jednym miejscu na próbę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opalarki brak, a co miałbym dalej przy tym robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym przykleić szkło do budowy lampy? silikon odpada...

 

jaki konkretnie klej?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam podpowiedzieć lakiernikowi? Tak żeby było dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co mam podpowiedzieć lakiernikowi? Tak żeby było dobrze...

 

Powiedz mu żeby naprawił to co spartolił-powiedzmy sobie szczerze,nie można na takie coś pozwalać.Jeżeli nie będzie sie dało usunąć to zakładaj nowe i fakturka do niego-ja bym tak zrobił.Sam lepiej w tym nie grzeb bo jeszcze będzie Ci coś chciał udowodnić...

 

 

czym przykleić szkło do budowy lampy? silikon odpada...

 

jaki konkretnie klej?!

 

Konkretnie klej do szyb ;) Wybierz odpowiedni dla siebie kolor i sklejaj.Zasada działania prawie taka sama jak oryginalnego kleju.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym przykleić szkło do budowy lampy? silikon odpada...

 

jaki konkretnie klej?!

Ja bym jednak zastosował silikon bezbarwny szklarski, albo taki do akwariów to chyba nawet to samo;)A do tego oryginalne zapinki/klamerki.Ja tak zrobiłem jeszcze w Vectrze i było :ok

Klej do szyb samochodowych jest bardzo mocny,ale później to raczej już tego nie rozkleisz...A rozcinanie raczej zakończy się zniszczeniem obudowy reflektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym jednak zastosował silikon bezbarwny szklarski, albo taki do akwariów to chyba nawet to samo;)A do tego oryginalne zapinki/klamerki.Ja tak zrobiłem jeszcze w Vectrze i było :ok

Klej do szyb samochodowych jest bardzo mocny,ale później to raczej już tego nie rozkleisz...A rozcinanie raczej zakończy się zniszczeniem obudowy reflektora.

 

Da się po podgrzaniu rozmontować reflektor.Ja mam sklejone silikonem i właśnie się zastanawiam jak to ustrojstwo rozkleić teraz :D do dalszych modów...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki film:

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ostatnio przeleciałem papierem i pastą 3M reflektor z zewnątrz. Coś to dało, ale pozostał nalot i zacieki wewnętrzne. Rozklejanie itp. to trochę za długo (jak na mnie).

Wystarczyła mi większa podkładka metalowa (tak aby przeszła przez otwór żarówki) i silny magnes (najlepiej z twardziela).

Podkładkę owinąłem mikrofibrą (Jan Nieznędny do podłóg). Koniecznie trzeba owinąć ją dodatkowo grubą nitką, bo jak spadnie to :placzka.

Magnes z kolei trzeba owinąć cienką mikrofibrą, aby nie porysować refl. z zewnątrz.

Przejechać miejsce koło miejsca z 5 razy, aż do momentu kiedy mikrofibra będzie czysta. Czas 30 do 60 min./sztuka.

Nakłady: niewielkie

Efekt końcowy: bezcenny

:hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dobre, ale dla jakości światła to lepiej by było wyczyścić soczewkę i jej odbłyśnik, a tego bez rozklejania to się raczej nie da :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe, dobre, ale dla jakości światła to lepiej by było wyczyścić soczewkę i jej odbłyśnik, a tego bez rozklejania to się raczej nie da :(

 

Nie polecałbym nawet dotykać odbłyśnika...Po całkowitym rozkręceniu reflektorów niechcąco chwyciłem odbłyśnik,jak puściłem to w miejscu gdzie trzymałem pojawił sie czarny kolor plastiku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o standardowych światłach to tak, ale kolega pisał o soczewkach, a ta ożna bez obaw czyścić odbłyśnik. Tak wynika z relacji kolegów, którzy już to robili. Ja się zabieram, ale jakoś nie moge się zabrać do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robilem tak samo co z tego ze z zewnatrz jest fajne jak w srodku nadal szare i wypalone od temperatury :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mowa o standardowych światłach to tak, ale kolega pisał o soczewkach, a ta ożna bez obaw czyścić odbłyśnik. Tak wynika z relacji kolegów, którzy już to robili. Ja się zabieram, ale jakoś nie moge się zabrać do tego...

 

Niestety przy soczewce jest ten sam objaw.Odbłyśnik jest z plastiku,powłoka się wypala i pozostaje czarny plastik jedynie.Znam to niestety z własnego doświadczenia-ale regeneracja 110 zeta i jest :ok

 

 

ja robilem tak samo co z tego ze z zewnatrz jest fajne jak w srodku nadal szare i wypalone od temperatury :[

 

No i w czym problem?Rozklej reflektor i jazda ze środkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie wszystko zależy od danego przypadku, lub rodzaju lampy. Bo czytając kilka opisów czyszczenia soczewek za każdym razem czyszczenie odnosiło pozytywny skutek bez uszkadzania, gdzie przy normalnych lampach to prawie zawsze się uszkadza. Nawet pamiętam tu na forum była gdzieś dyskusja na ten temat. Skoro jednak u Ciebie się zrypało, to lepiej zachować ostrożność, albo regeneracja jak piszesz. Ja w każdym razie spróbuje swoje wyczyścić...kiedyś ;) Mam dwa komplety lamp więc się nie martwię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to widocznie wszystko zależy od danego przypadku, lub rodzaju lampy. Bo czytając kilka opisów czyszczenia soczewek za każdym razem czyszczenie odnosiło pozytywny skutek bez uszkadzania, gdzie przy normalnych lampach to prawie zawsze się uszkadza. Nawet pamiętam tu na forum była gdzieś dyskusja na ten temat. Skoro jednak u Ciebie się zrypało, to lepiej zachować ostrożność, albo regeneracja jak piszesz. Ja w każdym razie spróbuje swoje wyczyścić...kiedyś ;) Mam dwa komplety lamp więc się nie martwię.

 

Hella xenon-takie mam,jeżeli chodzi o samą soczewkę to spokojnie,odbłyśniki mają liche niestety...Zauważ jeszcze jedno-Ty masz nowsze więc możesz zaryzykować ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to tez ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie to tez ma znaczenie.

 

Jasne że ma-im dłużej tym gorzej-czyt.bardziej wypalone...Ale regeneracja działa cuda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podłączę się pod temat. Co prawda nie zależy mi na renowacji kloszy reflektorów ale na ich uszczelnieniu, ponieważ od niedawna dosyć mocno jeden paruje. Od 16 miesięcy mam założone lampy soczewkowe Angel Eyes firmy Sonar i moje pytanie: jakiego silikonu mogę użyć do uszczelnienia? (nazwa, producent) i czy muszę koniecznie odklejać klosz od obudowy skoro nie ma potrzeby czyszczenia klosza? chodzi mi tylko o samo uszczelnienie.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności