Skocz do zawartości
Gość bogo

Czujnik Oleju

Rekomendowane odpowiedzi

misiek894, zerknij do TEGO wątku, tutaj jest na temat moich zmagań z czujnikiem temperatury/poziomu oleju. Objawy miałem dokładnie takie same jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misiek894, zerknij do TEGO wątku, tutaj jest na temat moich zmagań z czujnikiem temperatury/poziomu oleju. Objawy miałem dokładnie takie same jak piszesz.

zapoznalem sie z twoim opisem i czujnik na misce olejowej mam walniety bo powiedzial mi mechanik zaprzyjazniony kolo ale w moim aucie mam jakis czujnik kolo filtra olejowego i to chyba jest czujnik cisnienia oleju czy w twojej furze jest tak samo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek894, najprościej i najszyciej będzie podpiąć auto pod VAG i sczytać błąd, wtedy dowiemy się o jaki dokładnie czujnik chodzi. Nie wiem jak jest w AHU, ale jeżeli przy filtrze oleju masz dwa czujniki, to jeden (szary) jest od ciśnienia a drugi od temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale tak bedzie najpewniej i bez zgadywanek,narka :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mówię, ale ostatnio miałem podobny problem (znaczy nie dalej jak godzinę temu go zlikwidowałem). Otóż podczas jazdy zapaliła mi się pomarańczowa (lub jak niektórzy wolą - żółta) lampka oznaczająca, o ile dobrze się orientuję, problem z poziomem oleju, taka lampka alladyna, którą każdy zna i każdy doznaje spazmów widząc ją na wyświetlaczu.

Oleju faktycznie było mało, bo poniżej dolnego zagięcia bagnetu. Wróciłem ten kawałek do domu, dolałem oleju i... kontrolka nadal się zapalała - po włączeniu zapłonu, dźwięk jak przy rezerwie paliwa i pomarańczowa koneweczka na konsoli. No cóż - podpiąłem Vaga, Vcds-a, Polskiego Vaga - żaden nie widział problemu, znaczy, że mi się przywidziało...

Ale nie, problem istniał nadal. Więc wpadłem na pomysł odpięcia klemy + i po chwili podpięcia jej na powrót do aku. Po tym zabiegu problem zniknął :) Nie wiem na jak długo ale nic nie wyje i nie zapala się (oprócz ikonki o poduchach, ale to przez brak ich sterownika). Kłaczyłem silnik, przejechałem jakieś 30 metrów i nic. Mam nadzieję że na stałe. Więc może zamiast rozbierać czujnik i cudować najpierw warto spróbować odpiąć klemę [+]. Ku potomnym zostawiam to streszczenie walki z mym VW, a nuż się komuś przyda :)

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Rok temu miałem podobny problem (mrugająca ikona oleju). Po wymianie czujnika (tego w misce olejowej pod spodem) problem zniknął.

Jakieś 6 miesięcy temu pojawił się inny, bardzo dziwny. W czasie jazdy zapala mi się ta kontrolka (pomarańczowa), ale gaśnie tylko jak otworze klapę silnika. To znaczy wystarczy że pociągnę za linkę, aby klapa odskoczyła i lampka gaśnie. Stan oleju jest w normie. Czy to znów wina czujnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A instrukcję obsługi wozu czytał? "Jeżeli lampka oleju świeci się na żółto - poziom oleju jest za niski. Zatrzymać się i uzupełnić olej. Po otwarciu pokrywy przedziału silnika następuje wyłączenie sygnalizacji poziomu oleju. Jeżeli poziom oleju nie zostanie uzupełniony, po ok. 100 km sygnalizacja pojawia się ponownie." Jeżeli masz wyświetlacz na wyświetlaczu pojawi się "OLSTAND PRUFEN" (sprawdzić poziom oleju). Dodam jeszcze, że sygnalizacja nie zapala się dopiero gdy poziom oleju jest poniżej minimum. Sygnalizacja zapala się, gdy poziom oleju zbliża się do minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ja mam poziom oleju od połowy przedziałki, do 1-2 mm poniżej górnego załamania bagnetu.

Co do instrukcji, przyznam się bez bicia, że nie czytałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności