Skocz do zawartości
Gość a_r_t_i

AWARIA !!! Napinacz (łapa) paska klinowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a_r_t_i

U mnie pompa wody napędzana jest paskiem rozrządu, zatem nawet przy ponownej awarii tracę jedynie ładowanie, wspomaganie no i wentylator (ale jeździć generalnie da radę).

 

Dzisiaj wyjmuję ten wieszak gdzie utkwiła końcówka tej śruby która się złamała i w poniedziałek jadę do jakiegos zakładu ślusarskiego/tokarskiego aby ją wyciągnęli.

 

Mam nadzieję że w poniedziałe/wtorek autko bedzie na chodzie....... :mur: po tygodniu awarii :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfinks
Jeżeli to wina sprzęgiełka to pasek wielorowkowy drży na niskich obrotach , czasami te wibracje są odczuwalne na całym aucie. Sprzegiełko można sprzwdzić obracając rolka alternatora w jedna stronę powinno blokować w druga puszczać jak jest zatarte to zachowuje się jak sztywna rolka czyli blokuje w obie strony. Sprawdż też czy wałek alternatora nie ma luzów i nie wiem jak jest w twoim silniku ale w 90 i 110 warto sprawdzić czy pompa wodna nie ma luzów.

 

Ja wlasnie dzis sprawdzilem rolke mojego alternatora i okazuje sie ze nie moge jej ruszyc ani w jedna ani w druga strone,a pasek byl zalozony, czyli nie wiem czy dobrze sprawdzilem? Ale jesli dobrze to nasuwa mi sie pytanie co z tym teraz zrobic? Wymieniac? Dodam ze autko jezdzi normalnie ale mam drgania w przedziale 1600-1800 obr. ktorych nie moge zlokalizowac? To moze wlasnie przyczyna sprzegielka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dumbo
Po prostu zaj*****e. Miesiąc czasu mam auto i już takie klocki - wydatek rzędu 800 zł trochę mi się nie uśmiecha.

Co za gówno - ciekawe co będzie w kolejnym miesiącu.

Mam drugie auto - Mondeo z 1997 roku. Jestem jego pierwszym właścicielem i tam NIC SIĘ JESZCZE NIE ZEPSUŁO !!! Jedyne co to wymieniałem płyny, klocki, tarcze itd.

 

Mondeo :ok:

 

 

Passat :dobani:

 

 

Passat stracił w moich oczach.

 

Nie wiem co zrobić - chyba kupię używkę za 150 zł bo 600 zł za jedną część to trochę k***a dużo.

 

:dobani:

 

 

Jestem wku******y bo miał być chip albo nawigacja a tu ch*j nic nie będzie bo całą kasą wydam na ten pieprzony napinacz.

 

 

========

 

Dobra starczy tego lamentowania i tak nic nie poradzę. Pomóżcie mi ramach cięcia kosztów:

 

wiem że ta część składa się z trzech rzeczy

-rolka(100zł)

-metalowa łapa(200 zł)

-napinacz (320 zł)

 

Najprawdopodobniej padł napinacz ale jak poznać czy pozostałe części są dobre i nie trzeba ich wymieniać ?

 

Pozdrawiam.

w moich oczach passat tagze zle wyglada mam go nie cly rok i dwa przeplywomieze poszly sie p...... a miesiac temu wyzygalem 600PLN na napinacz zrobilem jakies 2000km i sie urwal;chcialem dokupic sama srube ale jest ona sprzedawana w kaplecie,wiec wydalem nastepne 370PLN i tym razem sam go wymienialem.Niestety tym razem sruba ta wytrzymala ko tydzien a moze az tydzien.NIEMAM POJECIA CO ROBIC trzeci napinacz? jaka moze byc przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten sam problem... Zgadzam się z przedmówcą, że wszstko zaczyna sie od alternatora.. Jak zdjęli mi przód to okazło sie, ze jest wiele rzeczy do wymiany.. miedzy innymi rozrząd, napinacz, łożysko w sprężarce klimy, pompa wody, łożyska w alternatorze, rolki, paski, oleje, płyny, filtry, serwis klimy, itd itp... kosztowało mnie to 2750 zł trochę bolało ale nie żałuję bo wiem czym jeżdżę.. I lubie Paski bo to fajne auta sO:) a napinacz firmy INA 350 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moich oczach passat tagze zle wyglada mam go nie cly rok i dwa przeplywomieze poszly sie p...... a miesiac temu wyzygalem 600PLN na napinacz zrobilem jakies 2000km i sie urwal;chcialem dokupic sama srube ale jest ona sprzedawana w kaplecie,wiec wydalem nastepne 370PLN i tym razem sam go wymienialem.Niestety tym razem sruba ta wytrzymala ko tydzien a moze az tydzien.NIEMAM POJECIA CO ROBIC trzeci napinacz? jaka moze byc przyczyna

 

 

Wygląda to na sprzęgło jednokierunkowe alternatora, tylko ono tak szybko dobija napinacz (ew. pompa wspomagania). Niech kolega zacznie od jego sprawdzenia, a potem cieszy się samochodem, bo teraz wymienia kolega przyczynę a nie powód tej awarii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dumbo

dzieki sprawzilem to kolko jedno kierunkowe alternatora i faktycznie padniete,to z dwa tygobnie se pojezdze autonogami:mad: poniewez kolko idzie poczta do danii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki sprawzilem to kolko jedno kierunkowe alternatora i faktycznie padniete,to z dwa tygobnie se pojezdze autonogami:mad: poniewez kolko idzie poczta do danii.

 

Mam nadzieję że sprawdził kolega dobrze, zgodnie z opisami na forum... winno blokować się zgodnie ze wskazówkami i kręcić się odwrotnie do wskazówek - inne opcje sprzęgiełko do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dumbo

tak dokladnie blokuje w ohanikbie strony,tylko mam maly dylemacik,otoz znajomy mechanik wyslal mi uzywana srube mocujaca ten napinacz i sie zastanawiam czy nie bedzie ona zmeczona w jakis tam sposub?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat :dobani:

 

 

Passat stracił w moich oczach

 

 

A ja powiem, że przed kupnem passata spodziewałem się czegoś bardziej komfortowego ale w sumie się zawiodłem. I jak widzę ilu ludzi na tym forum oraz jakie problemy opisują w swoich autach to się zastanawiam czy nie popełniłem błędu kupując passata :633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja powiem, że przed kupnem passata spodziewałem się czegoś bardziej komfortowego ale w sumie się zawiodłem. I jak widzę ilu ludzi na tym forum oraz jakie problemy opisują w swoich autach to się zastanawiam czy nie popełniłem błędu kupując passata :633:
A w/g Ciebie komfort w VW (Passacie) to jak (czym) miałby się objawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregfr

a ja miałem tak że wymieniłem napinacz z paskami i po 2000km padł napinacz -oryginał.Okazało się że mechanik nie zauważył ze mam walnięte koło na alternatorze i tak szarpało napinaczem ze sie rozkręcił i ocierał o koło aż został przecięty. Swoja drogą ciekawe że taki oryginalny napinacz 340zł. nie wytrzymał 2000km.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w/g Ciebie komfort w VW (Passacie) to jak (czym) miałby się objawiać?

 

No napewno nie skrzypiącą czasami deską rozdzielczą oraz głośną pracą silnika. Wcześniej miałem astrę z 1992 roku i powiem szczerze, że dobrze i przyjemnie mi się nią jeździło więc od passata oczekiwałem czegoś więcej, dużo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, ostatnio w pradze tez mi poszly paski i do tego pompa wody i cholera wie co jeszcze. paski byly wymieniane kilka miesiecy w stecz razem z rolka wiec dlaczego znowu? naprawa ma kosztowac do 15000 koron czeskich(ponad 2 tysie) dobrze ze oplacam adac bo inaczej bym polegl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniane kilka miesiecy

 

Fuszera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo napinacza do AWX... to u mojego ojca zacinała sie rolka... i w sklepie... wołali 450 zl za napinacz...

 

mechanik zaproponował kupienie tańszego i przełożenie rolki ... no i dziala jak trzeba ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

właśnie mam autko na kanale nie wiem czy przepłaciłem

napinacz 310

pasek 53

robocizna samemu ale nie polecam KUPĘ RPBOTY I MĘCZARNI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności