Skocz do zawartości
Gość lidmar

immobilajzer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki bardzo za porady myslę że się przydadzą.

Jeszcze raz zapytam ważne jest która strona tej pastylki bedzie bliżej metalowej częśći kluczyka?

Muszę ją dokleić i sprawdzić czy zadziała oby!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta właśnie mała żaróweczka to immo w kluczyku. A, co miga kontrolka immo na liczniku? "Żaróweczka" mogła przetrwac. Jeżeli taki proble na liczniku jest, to :

1. Jezeli klej podtrzymujący immo puscil to immo lata i poprostu wystarczy go dolkeic na np kropelke jak najblizej scianki z grotem klucza

2. Jak klej trzyma to immo raczej dostalo i wtedy najlepiej sprawdzic drugim kluczem czy wszystko ok o ile taki masz.

3. Jezeli drugi dziala, lub drugiego nie masz a immo w pierwszym jest sztywno przyklejone pozostalo ci naprawa , regeneracja starego lub kupno i programowanie nowego co nie nalezy do najtanszych.

Jesli gdzies wprowadzam w blad to mnie zaraz pewnie poprawią.

Pozdrawiam

 

Klejenie niestety nie pomogło :( może jakieś inne pomysły pomocy

pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo za porady myslę że się przydadzą.

Jeszcze raz zapytam ważne jest która strona tej pastylki bedzie bliżej metalowej częśći kluczyka?

Muszę ją dokleić i sprawdzić czy zadziała oby!!!

 

Obojętnie którą stroną bo to wysyła tylko sygnał do licznika.

 

Klejenie niestety nie pomogło :( może jakieś inne pomysły pomocy

pozdrawaim

 

Coś dokładniej? Przykleiłeś ale nie działa, czy nie udało się przykleić? Jeśli po przyklejeniu nie działa pozostaje zakup nowej "pastylki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłam i nie działa, zresztą na tą pastylkę jest specjalne miejsce, które nie pozwala na ruch.Nie wiecie jaki jest koszt takiej pastylki ? Słyszałam że mozna całkowicie wyłączyć immobilajzer i nie trzeba kombinować z kluczykiem ? Nie wiem co zrobic lepiej podpowiedzcie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy na pestce nie ma sladow uszkodzen - pekniec lub tym podobnych. jesli sa to pestka nie do uratowania - trzeba kodowac nowa. jesli pestka wyglada ok to mozliwe ze kable od petli ktora czyta transopnder nie stykaja albo sa zasniedziale. jakos trudno mi uwierzyc zeby pestka ulegla uszkodzeniu podczas prania. a jesli tak to bedzie widac slady pekniec.

koszt pastylki to okolo 20 pln na allegro + kodowanie a to zalezy od 100 w gore. immo da sie wylaczyc ale wtedy odpalasz auto byle mocniejszym wkretakiem no chyba ze masz jakies dodatkowe zabezpieczenia. koszt wylaczenia immo zpewne porownywalny z kodowaniem kluczyka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pestka jest w dobrym stanie nie ma żadnych rysek i pęknięć ale w środku jest ciemnego koloru - nie wiem czy to dobrze -z jednej str widać jakieś druciki. czy tak powinna wyglądać ta pestka długości około 1cm . A w sprawie tych kabli od pętli - muszę rozebrać całą stacyjkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w środku jest ciemnego koloru - nie wiem czy to dobrze -z jednej str widać jakieś druciki

tak ma byc - na tej aukcji masz transpondery - http://allegro.pl/transponder-crypto-48-audi-vw-skoda-seat-1-szt-i1957237061.html

jak nie ma widocznych pekniec to raczej jest ok. dla pewnosci mozesz isc do punktu dorabiania kluczy i poprosic zeby zrobili odczyt transpondera. jak da sie zrobic odczyt to na 100% jest ok i wina lezy w aucie. poszukiwania nalezy zaczac od petli. musisz rozebrac plastiki dookola kierownicy i zobaczyc dokad ida kable od stacyjki. najblizsza kostke poruszac troche albo wypiac i wpiac kilka razy. mozesz tez poruszac kablem pomiedzy stacyjka a kostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za radę popróbuje jeszcze troche z ta stacyjką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja mam inny problem, a mianowicie, jak odpalam auto to cały czas słyszę takie głośne pik pik pik.

Wcześniej żeby odpalić auto musiałem przejechać pastylką pod kierownicą i wtedy jak przekręciłem stacyjkę to swieciły się kontrolki, a jak nie przejechałem pastylką to tak jakby nie było zasilania.

Teraz od razu mam zasilanie i odpalam silnik kluczykiem (w kluczyku tez jest immobilajzer - scyzoryk ), ale cały czas tak pika w okolicy środkowego panelu i boje się że przejadę kawałek o odetnie mi zasilanie, albo paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze masz cos tam dolozone w swoim bolidzie bo w serii transponder w kluczyku komunikuje sie z immo krego antena jest w stacyjce. nie trzeba nigdzie pod kierownica nic robic. moze wprowadziles ten dodatkowy system w tryb awaryjny i dlatego nie dziala bez dotykania pod kierownica od razu i pika zeby poinformowac o trybie awaryjnym.

suma sumarum jest to na 99.9% jakies niestandardowe zabezpieczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Immo znajduje sie w srodku licznika sam niedawno mialem z tym podobnym i niestety nie obeszlo sie bez wymiany licznika poczatkowo tez myslalem ze to powod powodzi ktora mialem w samochodzie wiec wywalilem z mojego paska wszystko sie dalo lacznie z klima nagrzewnica itd rozplatalem instalacje sprawdzilem przewod po przewodzie wkoncu dojechalem do licznika i okazalo sie ze byl walniety tak samo jak przy stacyjce jest cos w rodzaju anteny do immo byla uszkodzona wiec to tez trzeba bylo wymienic POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a może pomożecie mi w rozwiązaniu mojego dziwnego problemu z immo ??

niedawno kupiłem b5 3b auto po wymianie stacyjki trafiło do kowala który jakimś cudem odłączył czy ominął immo

chodzi o to że podczas każdego odpalania słychać pisk na wyświetlaczu pojawia się napis immo active i miga kontrolka kluczyka ale ... auto normalnie jeździ jak to możliwe ?? co może być namieszane , co sprawdzić ?

vag pokazuje błąd klucz sygnał za słaby, dostałem od jednego z kolegów paczkę programów i instrukcję jak zakodować klucz na nowo w vagtcho ale boję się tego ruszyć aby nie unieruchomić zupełnie sobie auta po podczas procedury kodowania czyści się stary wkład immo

i jestem głupi ... Jakim cudem auto niby blokuje immo a normalnie jeździ ? co jest grane proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze masz cos tam dolozone w swoim bolidzie bo w serii transponder w kluczyku komunikuje sie z immo krego antena jest w stacyjce. nie trzeba nigdzie pod kierownica nic robic. moze wprowadziles ten dodatkowy system w tryb awaryjny i dlatego nie dziala bez dotykania pod kierownica od razu i pika zeby poinformowac o trybie awaryjnym.

suma sumarum jest to na 99.9% jakies niestandardowe zabezpieczenie

 

No to mam jeszcze jedno pytanie, zakładając że jest to tryb awaryjny to czy jak pojadę gdzieś dalej to czy nie odetnie mi zapłonu ?

Chodzi o to że w mojej miejscowości żaden elektromechanik nie ma czasu i będę musiał pojechać gdzieś dalej, ale nie chciałbym stanąć na autostradzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niedawno kupiłem b5 3b auto po wymianie stacyjki trafiło do kowala który jakimś cudem odłączył czy ominął immo

chodzi o to że podczas każdego odpalania słychać pisk na wyświetlaczu pojawia się napis immo active i miga kontrolka kluczyka ale ... auto normalnie jeździ jak to możliwe ?? co może być namieszane , co sprawdzić ?

vag pokazuje błąd klucz sygnał za słaby, dostałem od jednego z kolegów paczkę programów i instrukcję jak zakodować klucz na nowo w vagtcho ale boję się tego ruszyć aby nie unieruchomić zupełnie sobie auta po podczas procedury kodowania czyści się stary wkład immo

i jestem głupi ... Jakim cudem auto niby blokuje immo a normalnie jeździ ?

 

Z Twojego opisu wynika, że ten "kowal" o którym piszesz zrobił Ci immo off. Komputer silnika w takim przypadku nie bierze pod uwagę sygnału z zegarów o nierozpoznaniu kluczyka i normalnie pali. Zegary w tym czasie sygnalizuję niedopasowanie transpondera. Napraw antenę, ew. dopisz klucze, zrób immo on i będzie jak kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Napraw antenę, ew. dopisz klucze, zrób immo on i będzie jak kiedyś" możesz napisać coś więcej jak tego dokonać ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to mam jeszcze jedno pytanie, zakładając że jest to tryb awaryjny to czy jak pojadę gdzieś dalej to czy nie odetnie mi zapłonu ?

Chodzi o to że w mojej miejscowości żaden elektromechanik nie ma czasu i będę musiał pojechać gdzieś dalej, ale nie chciałbym stanąć na autostradzie.

nie powinno sie samo tak od sobie sie wlaczyc. kazdy alarm , odciecie zaplonu itd (mowie o firmowych sprzetach a nie o pstryczku elektryczku zakladanym przez elektronika w garazu) ma tryb awaryjny czy tzw warsztatowy. ja np w starym pasku mialem odciecie zaplonu wylaczane ukrytym przyciskiem. jak wstawialem auto do warsztatu to zeby nie mowic mechanikom gdzie jest przycisk wprowadzalem to w stan warsztatowy wlasnie. urzadzenie nie spelnialo swojej funkcji i wlasnie piszczalo co jakies 20 -30 sekund. tryb warsztatowy wlaczalo sie poprzez nacisniecie przycisku i przytrzymanie go co najmniej 10 sekund.

w twoim wypadku uwazam ze masz wlansie "cos" w stanie warsztatowym/awaryjnym i dlatego piszczy i nie dziala. nie ma mozliwosci zeby "cos" przeszlo w zwyczajny tryb samo z siebie.

 

---------- Dodano o 20:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:41 ----------

 

"Napraw antenę, ew. dopisz klucze, zrób immo on i będzie jak kiedyś" możesz napisać coś więcej jak tego dokonać ??.

no musizsz troche poczytac kolego bo za raczke to sie tak nie da za bardzo. nie wiadomo czy masz antene walnieta czy nie, czy wogole podlaczona czy tez nie.

immo on robisz w ster silnika i potrzebujesz do tego np vag K+can. to tez odczyta pin immo. pozniej kodowanie kluczy i powinno byc ok.

zeby Ci to wytlumaczyc to bym musial z pol godziny klepac w klawiature. poswiec troche czasu, poczytaj i bedziesz wiedzial co i jak. informacji jest multum na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wymagam prowadzenia za rączkę Ja nie z takich ludzi :) dużo się naczytałem ...

procedurę odczytania pinu i kodowania klucza już znam i mam odpowiednie programy

chodzi mi o to jak sprawdzić czy antena jest i czy jest podłączona rozumiem że trzeba wczesnej zrobić immo On ??

wiesz nie chcę sobie zablokować auta jak zacznę grzebać z tym immo bo używam auta na co dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to jak sprawdzić czy antena jest i czy jest podłączona rozumiem że trzeba wczesnej zrobić immo On

 

Immo on (w sterowniku silnika) zrób na samym końcu, unikniesz ryzyka wystąpienia komunikatu motor blocked by immo. Wcześniej musisz uruchomić immo (w zegarach) i doprowadzić do stanu sprzed naprawy kostki stacyjki. Z Twojego postu wynika, że immo się wysypało w momencie naprawy stacyjki, więc trzeba popatrzeć pod kątem spaprania tej prostej roboty. Co Ci sprzęt mówi, kluczyki jakieś zapisane są? Ten błąd o antenie to masz aktualny, czy tylko zapisany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego piszesz jak fachowiec od elektroniki oczywiście szanuję to i dziękuję ale takim językiem się nie dogadamy bo po prostu Ja prosty mechanik go nie rozumiem :( auto kupiłem z takim problemem w Vagu w liczniku wyskakuje błąd klucz sygnał za słaby (w tłumaczeniu) po skasowaniu natychmiast powraca czasami jak mi auto zganie np: w przypadu wrzucenia za wysokiego biegu nie mogę go odpalić musze wyłaczyć i włączyć stacyjkę ponownie wtedy w vagu wyskakuje bład engine blocket by immo na forum jeden z kolegów przesłał mi dokładną instrukcję jak zakodować nowy kluczyk (nawet ja ją rozumiem) tylko obawiam się że jest namieszane coś głębiej i jak zacznę zczytywac piny i kodowac klucz to auto stanie na amen a wtedy będę miałm prawdziwy klopot bo auta potrzebuje auta na co dzień dlatego pytam łopatologicznie jak ustrzec się takiej sytuacji ? np gdyby okazało się że pestka w kluczu jest uszkodzona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 grzebiac samemu przy immo nigdy nie mas zpewnosci ze nic sie nie sypnie. niestety robiac cos samemu (niewazne czy immo czy swiece czy cokolwiek) zawsze jest szansa ze cos pojdzie nie tak. szczegolnie elektronika jest malo zrozumiala dla ""nie-fachowcow"".

wiec albo bierzesz ryzyko ze moze cos pojsc nie tak albo jedz do fachowca - poliz kase na stol i on posklada wszystko do kupy.

po 2 mysle ze problem bedzie jakis zlozony bo nie wierze ze wymiana stacyjki spowodowala ze ktos zrobil immo off.

po 3 pestka w kluczu nie moze niczego uszkodzic. traktuj pestke jak kod pin do bankomatu. w normalnie dzialajacym imm w uproszczeniu kod pestki jest sprawdzany z kodem zapisanym w pamieci auta. jak kod sie zgadza to odpalisz jak nie to nie odpalisz auta.

zrob jak Stern napisal - zobacz ile masz kluczy zakodowanych i sprobuj zgrac eeprom licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności