Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Kuczlaw krótko i na temat.

Znalzłem i jest 8J.

W takim wypadku powtarzam pytanie czy felgi rozmiar 45ET/8J/19'' przy oponach 255/35/19 zmieszczą się w pasku b5 , czy trzeba zakładać dystanse, czy nie będą obcierać o nadkola?

Pawelb6 - "zmień opony poprostu" - opny mają bardzo dobry stan są to continetale sport a nie jakieś koreańskie gó.... więc koszt takiego kompletu to jakieś 2000zł jeśli nie więcej, więc wymieniałbym je tylko w ostateczności, jeśli nie będzie innego sposobu, i tego chciałbym się dowiedzieć.

PS: Zdrowych Wesołych Świąt dla wszystkich forumowiczów i dzięki za pomoc.

kolego dystanse są do odsadzenia od piasty więc chyba nie rozumiesz pisząc "czy trzeba zakładać dystanse, czy nie będą obcierać o nadkola"

nie ważne jakie opony,czy conti czy coś lepszego,ważne jest to że nie wejdą do paska,a jeśli włożysz "na chama" to będą za duże,i auto nie będzie przyśpieszało jak dawniej,będzie więcej palić i co najważniejsze komicznie wyglądać,to jakbyś włożył do poloneza koła od passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, gdyż jeszcze nie kupiłem felg i zastanawiam się czy wejdą takie felgi do Passata w sedanie: 8,5x19 ET 40, Tył 8,5x19 ET 25 z oponą 225/35? zawieszenie obnizone -35mm. Chodzi mi o takie felgi

 

978974176_3

 

Czy lepiej szukać sprawdzonego rozwiązania 18x8 z oponą 225/40 ?

mnie się jednak wydaje że może być na styk ale powinny wejść na tył, nie wiem czy sedan a variant ma różnice w nadkolu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem po co są dystanse, więc może źle sformułowałem pytanie, bo chodziło mi o to czy:

1. opona, felga nie będzie obcierać gdzieś od wewnątrz o zawieszenie ,bądź też od wewnątrz o nadkole i w takim wypadku należałoby założyć dystanse.

2. Lub wariant drugi czy nie będzie obcierać o błotnik/nadkole od zewnątrz, wtedy w grę wchodziłoby tylko odginanie nadkoli , co podobno można zrobić o jakieś 3cm bez żadnego uszczerbku dla lakieru, ale to już osobny temat.

 

Pawelb6 pisze - "ważne jest to że nie wejdą do paska, chyba że na chama", jeżeli mógłbyś właśnie bardziej to sprecyzować byłbym bardzo wdzięczny, wtedy wiedziałbym z "której strony " nie wejdą.

Odnośnie dalszej części wypowiedzi, o przyspieszenie się nie martwię, mam trochę więcej kucy niż dała fabryka, spokojnie wystarczy ,a ścigać się tym autem nie będę.

Spalanie wzrośnie max, ale to zupełny max o 0,5 l wiem bo zimówki mam 185 i przy zmianie na letnie 225 wzrasta o jakieś 1/4 litra na 100km, więc to również nie jest tragedia.

A co do wyglądu, o gustach się nie dyskutuje dla Ciebie komicznie dla mnie fajnie, a porównanie z poldim to lekka przesada, mam 18" więc mniej więcej wyobrażam sobie jak będzie wyglądał na 19", dla mnie to auto komicznie wygląda na 15".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie felg i rozmiarów. Niedawno szukałem felg 17" nie znając się na tym i powiem szczerze, że pojechałem do gościa, mocowanie 5x112 pasowało, opony też się mieszczą, śruby okazały się za długie o jakieś 1,5mm zostały wymienione i wszystko działa.

Meritum: opony 17" 225 profil 50 zamiast przepisowego 45. Jest tak, że przednie koła się mieszczą, tylko wsadzając rękę do tyłu koła od góry, tam gdzie jest konstrukcja wahacza wciskam tam palce pomiędzy oponę i wahacz ale jest już ciasno, palce włażą ale ciężko. Myślę, ze jest 1 do 1,5 cm luzu. Przy skręcie koło nie ociera. Mam się tym przejmować czy nie ?

 

Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy skręcie koło nie ociera. Mam się tym przejmować czy nie ?Roger

 

Czym skoro nic sie nie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym skoro nic sie nie dzieje?

 

no tym, ze jest tak mało luzu pomiędzy wahaczem a oponą chociaz z drugiej strony te elementy się nie ruszają względem siebie.

 

Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te elementy się nie ruszają względem siebie.
jest tak jak napisałeś ;) , u mnie jest przestrzeni mniej niz pół centa więc się wcale nie martw

pozdr.

p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio uszkodziłem jedna felgę, a mam inną po wcześniejszym samochodzie. Moje pytanie dotyczy ET aktualnie mam et 37 a jedna ma et45 czy to będzie miało jakiś wpływ na jazdę, prowadzenie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna felga bedzie bardziej schowana. Załóż i zobacz czy odczujesz różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 8j17 et 35 wzór parabole identyczne jak z audi tt z tym że 5x112 rzecz jasna:)

1.zakładał ktoś na taki rozmiar opone 235/45 przód i tył?? bo mam 3 ładne takowe i jedną moge dokupić.

2.bedzie gdzieś zawadzało??

3.jakiego rzędu przekłamanie na liczniku bedzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam 8j17 et 35 wzór parabole identyczne jak z audi tt z tym że 5x112 rzecz jasna:)

1.zakładał ktoś na taki rozmiar opone 235/45 przód i tył?? bo mam 3 ładne takowe i jedną moge dokupić.

2.bedzie gdzieś zawadzało??

3.jakiego rzędu przekłamanie na liczniku bedzie??

 

Do porównania-u mnie jest ET35,felga 7.5" 17.Opona na feldze 235/45.Przy glebie -40 ładnie pasuje,z tym że nie wiem czy nie będzie Ci ocierać,ponieważ opona lekko może wystawać-u mnie są równo z rantem nadkola.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ostatnio uszkodziłem jedna felgę, a mam inną po wcześniejszym samochodzie. Moje pytanie dotyczy ET aktualnie mam et 37 a jedna ma et45 czy to będzie miało jakiś wpływ na jazdę, prowadzenie itp.

 

Przecież odpisałem Ci w innym wątku,po co drugi raz to samo pytanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no to pewnie bedzie stało podobnie, skończe polerke to 2 opony naciągne, zobacze jak bedzie stało i wrzuce foty jak coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha no to pewnie bedzie stało podobnie, skończe polerke to 2 opony naciągne, zobacze jak bedzie stało i wrzuce foty jak coś :)

 

Możesz wrzucić,powinno być OK,opona poprostu będzie bardziej rozciągnięta niż u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moja kolej na podobne pytanie czym narażam się na lincz ze strony niektórych forumowiczów...

Felga18" x 8" ET 43 z oponami 255/35/18 podejdzie bez jakis konkretnych modów do 3bg??? Po lekturze spodziewam sie ,ze z tyłu problemu nie będzie ale co z przodem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matheeo

Witam wszystkich jestem nowy;)

Mam małe pytanko. A mianowicie otrzymałem dziś felgi zender 17'' szerokość felgi to 8,5'' i ich ET35 czy nie będzie problemów po ich założeniu??

Edytowane przez matheeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich jestem nowy;)

Mam małe pytanko. A mianowicie otrzymałem dziś felgi zender 17'' szerokość felgi to 8,5'' i ich ET35 czy nie będzie problemów po ich założeniu??

Zależy od wzoru felgi,ale przy tym ET powinna spokojnie wejść ;) To ET to jest minimum do Passata,jest prawie równo z rantem nadkola.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich jestem nowy;)

Mam małe pytanko. A mianowicie otrzymałem dziś felgi zender 17'' szerokość felgi to 8,5'' i ich ET35 czy nie będzie problemów po ich założeniu??

 

Felga z ET 35 lezy niemalze idealnie - nie za gleboko i nie za plytko :)

 

Ja osobiscie mam u siebie felge z ET 45(rowniez 8.5'') ALE dodalem do tego dystans 17mm co daje nam po latwym przeliczeniu ET 28. Przy takim ET felga jest idealnie rowno z nadkolem i wyglada przekozacko :diablica

 

Takze smialo zakladaj fele :)

 

Pozdroo:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak,załozyłem opone i pojechałem na sobotni chillout na działke:).. felga 8j17 et35 opona 235/45 dunlop sp sport 9000

img30951.th.jpg

 

tył sie ładnie chowa, jeszcze 1cm do krawedzi błotnika, albo u mnie jakiś taki dziwny negatyw na tyle jest :)

img30921.th.jpg

 

przód wystaje około 1cm i jest dylemat czy sie wykosztować na 215 czy zakładać co jest i unikać misiaków:/

img30961.th.jpg

img30971.th.jpg

 

sprawdzone nic nigdzie nie obciera:)

Edytowane przez chevylord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności