Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem jednak 205/50 R17

Efekt:

  • nie miota mną po ulicy jak nie wiem czym (na 225 z przodu i 235 z tyłu strasznie mnie prowadzało, bo mamy niemałe koleiny)
  • oponka jest ładnie naciągnięta na aluska
  • samochód nie stoi wyżej, za to opony delikatnie bardziej wypełniły nadkola i tył lekko poszedł w dół

 

Wniosek: jestem po prostu zadowolony, teraz jeszcze tylko dupkę obniżyć o 2cm, przód o 1cm i będę spełniony :D

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Mam następujące pytanie. Passat B5 Variant, zawias niżej o 4/5 cm. Jakie zastosować opony pod daną felgę żeby był delikatny naciąg i nic nie tarło?

zestaw 1 - felgi 8,5j, ET 30, 17 cali - myślałem nad oponami 215/40 (45?) R17

zestaw 2 - felgi 8j, ET 35, 17 cali - myślałem nad oponami 205/40 R17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam male pytanko czy 18tki na gumie 235/40 i szerokosci 8.5 cala beda gdzies tarly jak obnize o 4cm ? na serii wydaje mi sie ze kola lekko wystaja ale to moze moje zludzenie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez mam male pytanko czy 18tki na gumie 235/40 i szerokosci 8.5 cala beda gdzies tarly jak obnize o 4cm ? na serii wydaje mi sie ze kola lekko wystaja ale to moze moje zludzenie..

A jakie odsadzenie od piasty ma ta felga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Et 35 zapomnialem dodac :P

Edytowane przez kudin89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Et 35 zapomnialem dodac :P

Mogą trzeć o błotnik przedni,jeśli założysz opony 225 będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Zastanawiam się nad zmianą felg 7x15 ET37 - 205/60 w moim pasku, na oryg 7x16 ET45 - 215/55 z paska B6. Dużo się naczytałem o ET, a dalej nie potrafie tego rozgryźć. Doradzilibyście, czy nie będzie żadnych problemów z jazdą i czy będą one pasować.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zalezy Ci na tym zeby felgi byly na rowno z autem i twoje pytanie opiera sie tylko na tym czy beda pasowac to bezproblemu wejda i nic nie beda obcierac ,tylko samochod bedzie optycznie lepiej wygladal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że po założeniu nowe felgi będą troche schowane? Ale chyba dystanse by załatwiły problem. Tylko czy bardzo będzie ten centymetr widać, żeby była konieczność montażu dystansów. Bo z tego co sprawdzam to alternatywne oryginalne felgi dedykowane do B5 FL mają podobny ET tylko przy szerszej feldze przy rozmiarze 7.5x17. A wygląd optyczny jest tutaj głównym czynnikiem:P

Edytowane przez mroziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno felgi beda schowane , dystanse tak ale napewno beda wieksze jak 15 mm , jest jakies zmienione zawieszenie? czy oryginał? NIewiem czy przy 16stkach warto bawic sie w dystanse:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bomba25 zawieszenie jest oryginał tylko boję się, że jeśli felga będzie trochę schowana to, żeby nie tarła o zaciski klocków. Co do dystansów to właśnie nie chciałbym ich montować, jeśli nie byłoby takiej potrzeby;) Przez weekend chyba skoczę zobaczyć felgi na żywo i ew założę na próbę do mojego Paska i zobaczymy jak to będzie wyglądać;)

Najlepszym rozwiązaniem byłyby dla mnie felgi ze standardowym ET 37, żeby nie trzeba było kombinować, jednak wszystkie oryginalne do B5 FL są bez szału:P

 

I jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej założyć pod felgę o szerokości 8 cali, ET37 i rozmiarze 17? Auto to Passat B5 Variant, gwint skręcony o jakieś 4 cm. Lepiej 205/50 czy 215/45? Żadnych walców pokroju 225/45 nie biorę pod uwagę a 205/40 wymaga skręcenia gwintu do oporu na co pozwolić sobie nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przykleje się do tematu i nie będę oryginalny mam to samo pytanko. Mam passata b5 fl kombi 2002 r, chciałbym założyć do niego felgi 17 cali, 5x112, ET35, szerokość 7. Ogumienie do tego bedzie 215/225 na 45/50. Czy te felgi wejdą mi do paska bez żadnych dystansów ? czy prócz pierścienia centrującego bedę musiał przeprowadzać jakieś inne skomplikowane operacje ? Dziekuje z góry za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przykleje się do tematu i nie będę oryginalny mam to samo pytanko. Mam passata b5 fl kombi 2002 r, chciałbym założyć do niego felgi 17 cali, 5x112, ET35, szerokość 7. Ogumienie do tego bedzie 215/225 na 45/50. Czy te felgi wejdą mi do paska bez żadnych dystansów ? czy prócz pierścienia centrującego bedę musiał przeprowadzać jakieś inne skomplikowane operacje ? Dziekuje z góry za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przykleje się do tematu i nie będę oryginalny mam to samo pytanko. Mam passata b5 fl kombi 2002 r, chciałbym założyć do niego felgi 17 cali, 5x112, ET35, szerokość 7. Ogumienie do tego bedzie 215/225 na 45/50. Czy te felgi wejdą mi do paska bez żadnych dystansów ? czy prócz pierścienia centrującego bedę musiał przeprowadzać jakieś inne skomplikowane operacje ? Dziekuje z góry za odpowiedz i pozdrawiam.

 

Tylko pierścienie centrujące, reszta będzie pasować bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą pasowały, ale dystans poprawi wygląd auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przykleje się do tematu i nie będę oryginalny mam to samo pytanko. Mam passata b5 fl kombi 2002 r, chciałbym założyć do niego felgi 17 cali, 5x112, ET35, szerokość 7. Ogumienie do tego bedzie 215/225 na 45/50. Czy te felgi wejdą mi do paska bez żadnych dystansów ? czy prócz pierścienia centrującego bedę musiał przeprowadzać jakieś inne skomplikowane operacje ? Dziekuje z góry za odpowiedz i pozdrawiam.

po co pytać w dwóch tematach o to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wiedzialem który jest aktualniejszy, tu od cholery takich tematów.

 

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie.

Na moje aul nie mogę założyć maskownic zakrywających otwór z śrubami.

Przyczyną są śruby od felg stalowych, które powodują odpychanie dekielka (za duży łepek :) ).

Jakiego wymiaru są śruby które będą pasowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim :D

Mam pytanko chodzą mi po głowie takie kółeczka do mojego passata

3350960327.jpg

7J17 ET37 BBS 3B0 071 492 A oryginał vw

Pytanie takie czy te felgi będą pasować bez problemu ? czy ta opona 225/45R17 91Y nie będzie za szeroka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności