Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

to i ja się podepnę z trochę dziwnym pytaniem, otóż mam 2 komplety kół: na zimę i na lato:

  • zima

    stal ->6Jx15 ET37 (jakieś VW)


    guma
    ->
    195x65 R15


  • lato

    alu ->8Jx17 ET36 (jakieś Aluett)


    guma
    ->
    225x45 R17, ta wiem, szerokie strasznie


 

Zawieszenie obniżone wg springów o ok. 5cm, ALE zimą auto pięknie leży, a jak założę alusy to leci dobry 1cm w górę i wygląda jak koza :-P

Ktoś umie wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Za szerokie opony?

Muszę letnie oponki wymienić i chciałbym żeby nie wyglądał jak koza na nich, jakie opony dać? Może dystans jakiś do tego?

zawsze tak będzie że jak zarzucisz większy rozmiar koła tj np 17'' to będzie stał wyżej niż na 15 czy16 ,jak kupowałem samochód w salonie na 17'' kołach to po miesiącu kupiłem EIBACHY bo na seryjnej sprężynie na zakrętach zamiast się trzymać asfaltu to przez wyższy środek ciężkości wypadał z drogi,przykład taki że na 16'' zimą robiłem za pług a nie chciałem podwyższać ,a od 2 zim jeżdżę na 17'' i wtedy jest wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze tak będzie że jak zarzucisz większy rozmiar koła tj np 17'' to będzie stał wyżej niż na 15 czy16 ,jak kupowałem samochód w salonie na 17'' kołach to po miesiącu kupiłem EIBACHY bo na seryjnej sprężynie na zakrętach zamiast się trzymać asfaltu to przez wyższy środek ciężkości wypadał z drogi,przykład taki że na 16'' zimą robiłem za pług a nie chciałem podwyższać ,a od 2 zim jeżdżę na 17'' i wtedy jest wyżej

 

Dzięki za szybką odpowiedź :-)

A wiesz z czego to wynika, że przy większym alusie stoi wyżejm skoro średnica koła jest zachowana?

Czyli węższa opona + dystans nic nie da (opona wystaje mi poza aluska)?

Wiesz może jaką konfigurację do tych kół zastosować, aby było jak najrówniej z błotnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie moge sie doszukac czy i co bede porzebowal zeby zalozyc 7,5JX17 ET56 do mojego ? i jaka gume najlepiej do nich zalozyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystanse 20mm i 225/45/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dystanse 20mm i 225/45/17

 

:ok dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką odpowiedź :-)

A wiesz z czego to wynika, że przy większym alusie stoi wyżejm skoro średnica koła jest zachowana?

Czyli węższa opona + dystans nic nie da (opona wystaje mi poza aluska)?

Wiesz może jaką konfigurację do tych kół zastosować, aby było jak najrówniej z błotnikiem?

moim zdaniem ET 35 z przodu i felga 8'' z oponami 225 powinno stać równo z błotnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niewiele brakuje (ET36) jak w teorii tak i wpraktyce.

Przymierzę oponki 205/50 i zobaczę co się będzie działo, jedyne co może się stać, to wg naszych teorii powinien pójść chociaż trochę niżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie opony byście mi doradzili, bo w tej chwili mam jeszcze 195/65/15 zima i zastanawiam się czy na lato na felgach 7J15H2,ET38 (kba 44748) ładniej będzie wyglądał ten sam co zimą rozmiar czy wejdą bez problemu 205/60/15?

 

Z góry dzięki za podpowiedź, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i niewiele brakuje (ET36) jak w teorii tak i wpraktyce.

Przymierzę oponki 205/50 i zobaczę co się będzie działo, jedyne co może się stać, to wg naszych teorii powinien pójść chociaż trochę

niżej...

na 205/50/17 pójdzie niewiele wyżej,niż na 225/45/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 205/50/17 pójdzie niewiele wyżej,niż na 225/45/17

Jeszcze wyżej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze wyżej???

 

Tak jak Paweł napisał-wyżej

 

p.s

policz sobie:

50% z 205

i

45% z 225

zobaczysz wysokość obu opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,pytanko mam :)

czy te oto aluski -

 

http://tablica.pl/oferta/alufelgi-r-16-CID5-ID2Ixu5.html

 

beda pasowały do paska z 96r czy moze beda za duze??

 

czy moze lepiej te-

 

http://tablica.pl/oferta/alufelgi-z-oponami-5x112-16-okazja-CID5-ID2KBCj.html

 

z góry dziekuje za odp :)

Edytowane przez Greenman
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko kupilem felgi z oponami 245/40 R18 et 35 i mi przycieraja z przodu o zwrotnice. Powiedzcie mi jaki duzy dystans musze kupic. A myslalem ze beda pasowac bez problemu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotna jest jeszcze szerokość felgi.

Opona powinna być 225/40/18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Istotna jest jeszcze szerokość felgi.

Opona powinna być 225/40/18.

 

Edit

Na feldze napisane jest 18x8.0J opony zmienie w nastepnym sezonie.

Jaki dystans na przod bym musial zastosowac?

Edytowane przez maci3j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi jest wstanie pomoc?? Bo chcialbym jak najszybciej zalozyc te felgi!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. felga 7,5 cala .et 43 a opona 215/45/17 będzie pasować do B5 kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy felgi 6,5X16H2 ET16 5/112 (nr kat. 4Z7 601 025 B) podejdą do paska 3BG?

Czy opony 205/55 R16 będą pasowały do tych felg?

 

Z tego co czytałem wnioskuję, że opony do felg będą pasowały, ale nie jestem pewien i nie wiem czy ET tych felg nie jest za małe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności