Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem oponę 225 na feldze z ET 35 i efekt jak Mapet pisze, teraz z przodu mam 205 i jest ok. Ale ja mam Paska na gwincie i siedzi nisko, i to ma też wpływ na "wyciąganie błotników". Rozmiar i szerokość felgi nie mają tutaj znaczenia.

 

no wiadomo ze obnizone auto ale jak mu na serii na hoopie na luku bujnie zawiecha to tez dotrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale et 35 to przecież seryjnie było w ori felgach. A opony 17 225/45 to prawidłowy rozmiar dla paska. Ja jeździłem na takich na gwintowanym zawieszeniu i nigdy nic nie obcierało. Może jak ktoś założy same krótsze sprężyny to się tak stanie, bo niektóre są zdecydowanie za miękkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale et 35 to przecież seryjnie było w ori felgach. A opony 17 225/45 to prawidłowy rozmiar dla paska.
W których ori felgach? I co masz na myśli pisząc "prawidłowy rozmiar dla paska"?

Mój Pasek ori miał 7J16H2 ET45 i 205/55.

 

Wg kodów wyposażenia ori ET to tylko 45 i 37, i coś mi się wydaje że ET37 było tylko w 3BG.

Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra et 37, ale jak dla mnie to bez różnicy czy 35 czy 37. 225/45 bo to jest zamiennik R15 195/65. No w 3BG, bo przed liftem to były w ogóle ori 17?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie to bez różnicy czy 35 czy 37
2mm.
225/45 bo to jest zamiennik R15 195/65
295/30R18 też jest zamiennikiem R15 195/65... http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/195/65r15/

 

przed liftem to były w ogóle ori 17?
http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/felgen/index.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale 17 ma szerokosc pewnie 7 cali a tu kolega pisze o 9 wiec zwaz na to

przeciez pisze ze mam na gwincie 225/40 8,5 cala i et35 i dotarlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pol7777 pisząc że "225/45 to prawidłowy rozmiar dla paska bo to jest zamiennik R15 195/65" mógł sugerować że każdy zamiennik R15 195/65 jest prawidłowym rozmiarem dla Passata, i w tym kontekście napisałem że 295/30R18 też jest zamiennikiem R15 195/65, ale prawidłowym rozmiarem już nie jest.

Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o porade, felgi ASA AR1 17 cali, przód Et 35x 8J, tył Et 35x 9J , czy bez problemu bedzie pasować do varianta b5 fl, jeśli tak jaki rozmiar opon dobrać, czy 215 na przód i 225 na tył to dobry wybór ?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie pasować i bedzie równo, co do opon to 225/45 zalecany na tył i przód. Jak dasz rózne rozmiary esp nie bedzie (podobno) dzialac prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Felgi o takich parametrach 7Jx16H2 ET42. Rozstaw śrub- 5x112 powinny wejść bez problemu prawda?? Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,panowie czy felgi o takich rozmiarach będą pasować do mojego passacika 85JX19H2 ET-25 ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

et -25 czy 25?

z prozdu jedynie z dobrym naciagiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8,5 ET 32 cala z przodu na 225/40/18 i tez obcierało opony na gwincie MTSa i po sezonie odpony do kosza...

W tym sezonie gwint idzie wyżej bo nowe opony są a wiadomo szkoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do kolesia i ET to 25 a nie -25 wiec panowie jak to bedzie z tymi felgami?? szerokosc 8,5 cala i ET 25 ??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 8,5 ET 32 cala z przodu na 225/40/18 i tez obcierało opony na gwincie MTSa i po sezonie odpony do kosza...

W tym sezonie gwint idzie wyżej bo nowe opony są a wiadomo szkoda

zaloz opony 215 a nie podnosisz gwint :P

 

---------- Dodano o 14:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:25 ----------

 

Dzwoniłem do kolesia i ET to 25 a nie -25 wiec panowie jak to bedzie z tymi felgami?? szerokosc 8,5 cala i ET 25 ??

 

u mnie by to obcieralo na bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności