Skocz do zawartości
Gość McMann

Jaki olej do VW PASSAT B3 2.0 2E 200 tyś przebiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleks

Używam półsyntetyku Mobil 10 w 40. Przejechałem 360 tyś.Wszystko jest O.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie zrobił sie problem w passacie 2.0 GT 1992rok gaz przebieg około 300tyś. Ojciec zmieniał olej u jakiegoś paproka i wlal mu olej 20w50 Petrocanada(podobno gość go chwalił odnośnie firmy a wlał 20w bo 15w ubywało w silniku znaczy przepalało go) lecz w zimie wiadomo jak taki olej wyglada galareta(az zal silnika mi było).postanowiłem samemu zmienić olej na coś normalnego i powszechnie dostępnego i wlałem lotosa 15w40 i po takim zabiegu bo przejechaniu około 1500km odzywają sie szklanki(popychacze) no i teraz nie wiadomo co zrobić ojciec autem boi sie jezdzić stukot drażniący zastanawiam sie czy z powrotem nie wlać tego co był czyli tej petrocanady 20w50 i może stukot panewek ustanie?prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co stuka, panewki czy szklanki?

Nic nie ustanie, proponuję wymienić szklanki jeżeli słyszysz to u góry, i nie eksperymentować z olejami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie można z gęściejszego na rzadszy przechodzić jeśli ubywa... no to teraz to kapitalka chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie można z gęściejszego na rzadszy przechodzić jeśli ubywa
Dlaczego tak sądzisz, wszystko zalerzy od właściwości oleju, ja bym zalał 10w40 mobila delvac i sądzę że się poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to za domestos

Ahahaha, w sam raz żebyś sobie umył zęby..... :lol

Dlaczego tak jest, że wśród wielkiej zbiorowości ludzkiej, najwięcej do powiedzenia mają ci..... , którzy nie powinni nic mówić.

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póżniej inni czytając takie posty głupieją... nie wiedzą co już wlać do silnika, rozwiń temat co to jest? pierwszy raz na oczy widzę olej, ogólnie w każdym VW mobil1 miałem to perfekt silnik chodził.

 

myję zęby agentem z biedronki xD haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "Quaker State" to nie jest Domestos tylko Fairy Ultra :lol ale żarty na bok to jest olej jaki używa amerykańska armia do swoich samochodów a czy jest dobry ? ja bym nie ryzykował.Najlepszy jest 10W40 jakiejś znanej firmy ja na takim jeżdżę i nie mam ubytków miedzy wymianami.Na warsztatach sprowadzają takie rożne wynalazki (często z Chin )w beczkach i są to na ogol oleje regenerowane marnej jakości ale za to chwalone przez szefa pod niebiosa :dobrzewiadomo bo on tanio kupi a drogo sprzeda a jak ci silnik padnie to ci powie ze miałeś przebieg duży.Nasze Passaty to wytrzymałe autka i wdzięczne wiec nie zabijajmy ich jakimiś tanimi olejami i podrobami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quaker State to bardzo dobry olej i marka jest jak najbardziej znana, być może mniej rozpoznawalna u nas w kraju ale twierdzenie że to regenerowany olej z Chin to już przegięcie; śmiem twierdzić że nie masz w ogóle pojęcia o olejach, oprócz tego co usłyszałeś u wujka na imieninach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie można z gęściejszego na rzadszy przechodzić jeśli ubywa... no to teraz to kapitalka chyba?

 

kupiłem Krokodyla od jakiegoś wsiuna co lał 15W, na dodatek jakieś ścierwo. Jak się okazało oleju znikało ponad litr między wymianami, w zimie rozrusznik kręcił wyraźnie ciężej a popychacze przez kilka sekund od zapalenia zimnego auta dzwoniły...

 

Raz czy dwa wymieniłem olej na 15W a potem zaryzykowałem i przeszedłem na 10W40 Valvoline. Leję go do dzisiaj, oleju prawie nie ubywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwiń temat co to jest

http://www.motosklep.net/pokaz_produkt.php?idprod=231

Jeździłem na tym Quaker State 4 lata, zalałem po półsyntetycznym Mobilu. Od razu silnik wyciszył się. nie robi zadnych osadów, w specyfikacji pisze, ze zawiera środki powodujace uszczelnianie gumowych elementów, no i najważniejsze: MA SPECYFIKACJĘ API SM! A to juz rzadkość. Teraz kombinuję, bo mam silnik wysokoprężny.

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności