Skocz do zawartości
Gość Dax13

Konfiguracja do chipa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dax13

Witam, do swojego passata załozyłem chipa. Od tamtego momentu samochód zaczął bardziej dymić. Czy do tego chipa potrzebna jest jakaś konfiguracja komputera??

Jak ktoś sobie ma robić jaja to prosze sie nic nie pisać.

 

Dodano: Chip jest wpięty pomiędzy pompę paliwa a komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romano11

powiedz na oko ile ci przybylo? mocy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego? Nie dziwne, że dymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee.. co najmniej dziwne pytanie :)

Z pewnością nie ty robiłeś chipa tak więc zwróć się z tym problemem do firmy tunerskiej, która ci chipowała samochód. Czy też może jest to allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli z allegro to wyjmij to szybko, poki jeszcze cos sie nie wysypalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dax13

Ej to pomorze mi ktoś czy nie? Ja sie pytałem czy potrzebna jest jakaś konfiguracja. I nie montowałem chipa w firmie tunerskiej, montowałem go sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
montowałem go sam.

 

I nie obawiasz się jazdy? Masz pojęcie o tym co robiłeś? Opisz dokładnie jakie zrobiłeś modyfikacje, co wlutowałeś w ECU itd....

 

Zrobiłes coś podobnego u siebie jak jest opisane np TUTAJ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

kuczlaw, pewnie gościowi chodzi o jakiegoś boxa z allegro za 200zl.

Dax13, skonfigurować to sobie powinieneś co innego (nie napiszę co, bo mi kuczlaw wirtualnie jajka urwie).

Wymontuj to gówno i jedź do porządnego zakładu zajmującego się modyfikację elektroniczną. Dzizas, co za ludzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedrona, ja tak się zastanawiam czy mój ziomal przypadkiem nie utożsamia się z tym gościem co ma w avatarze :D bo mi to tak wygląda :(

Dax13, nie obrażaj się kolego ale to co zrobiłeś to...........brak mi słow żeby to wyrazić :) Z wszelakimi modyfikacjami to nie jest to taka prosta sprawa, tu trzeba mieć długoletnią wiedze teoretyczną jak i praktyczną na temat tuningu........

Mozemy się styknąć na mieści i pogadać jak chcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
biedrona, ja tak się zastanawiam czy mój ziomal przypadkiem nie utożsamia się z tym gościem co ma w avatarze :D bo mi to tak wygląda :(

tego akurat nie skomentuję, jeszcze mi ktoś zarzuci, że niemiły jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co tego chipa założyłeś ?? gdzie to włożyłeś ?? przelutowałeś kość pamięci w komputerze auta ? wtedy to można by to nazwać chipem, a może podłączyłeś się pod oryginalny komputer i wgrałeś nowy program ?? wtedy to jest przeprogramowanie ECU. Zapewne dołożyłeś tzw Power BOXa (miejmy nadzieje że to przynajmniej coś bardziej skomplikowanego od rezystorka w obudowie zalanej sylikonem) - wtedy nie dziw się że Ci auto dymi, w tym przypadku ma obowiązek dymic bardziej niż koparka 40 tonowa na pełnych obrotach. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dax13

Ten chip jes wpięty pomiędzy pompę paliwa a komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego.To nie jest zaden chip.To jest cheap joke :rotfl: . Wywal to.ja w poprzednim aucie mialem boxa(tez wpiety przed pompę) z niby porzadnej firmy chiptronic.Byla tam mozliwosc "regulacji" tego ustrojstwa na 2 potencjometrach. mimo to auto mocno dymilo. Ale sie nie przejmowalem. :P . Jak mi wypalilo dziure w tloku , to zmienilem boxa na porzadny nowy program. Tylko ze zmienilem razem z silnikiem :rotfl: Jak cie stac na takie roszady to jedz na tym twoim"chipie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojz1

Co to jest za box(chip)? Podaj proszę producenta to może coś zaradzimy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytajac takie posty, krew mnie zalewa. Czip wstawiany pomiedzy pompe a komp... to przeciez zwylky tani rezystor dzialajacy sobie tylko znanym sposobem...

wywal ten szajs na smietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dax13

wojz1 - pomożesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopie .Umiesz czytac ze zrozumieniem??Wszyscy staramy Ci sie pomóc. Moze napisze tak:WYWAL TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dax13, podjedź do mnie to Ci wypnę to dziadostwo. Nie możesz zrozumieć że to co masz podpięte to szmelc, Nie szkoda Ci silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dax13

No właśnie cały czas mam wątpliwości że ktoś mi probóje pomóc. Wszyscy piszą że chip który mam to jest szajs a ja chce sie dowiedzieć czy trzeba go skonfigurować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy trzeba go skonfigurować!

 

Tego się nie konfiguruje, podpina i ma chodzić. On poprostu oszukuje ECU i to cała filozofia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności