Skocz do zawartości
sylwek1972

zawór BLOW OFF do 1.8T czy ktoś ma załozony?

Rekomendowane odpowiedzi

cytat- A co do spalania - czas obalić tą teorię o zalewaniu auta ;-) Zrobiłem ostatnio 10,5 / 100 w mieście, więc wszystko sprowadza się do tego, że kierowca depcze dla efektu - stąd spalanie większe :P:D:]

 

dokladnie mam zamontowany ten blow offik http://cgi.ebay.co.uk/VW-AUDI-20T-1-8T-T3-T4-TURBO-BLOW-OFF-DUMP-VALVE-BOV-/220569542152?cmd=ViewItem&pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item335af81e08

 

i.... wymacalem jego zdjecie na forum subaru impreza jako zamiennik uniwersalny, okazalo sie ze ktos go sygnuje dla 1.8t rowniez dzieki podkladkom zalaczonym na zdjeciu

 

robi szum malutki, oj robi, subary to badziewie przy tym jak potrafi zaszumiec 1.8t panowie, dzwiek jak ze zgazowanej otwieranej koli tylko mocniejszy...

 

mocowanko w miejscu oryginalnego oczywiscie z przerobka bo za duza ma srednice ale idealna do wklejenia w polowke przecietego oryginalnego dv

 

efekt uboczny to po wcisnieciu sprzegla i puszczeniu gazu gasniecie silnika z uwagio na brak powie3a, ale po wyregulowiu twardosci sprezyny tymi podkladkami zawor robi swoje i zamyka sie w odpowiednim momencie by zostawic troszke cicnienia pod3mujacego spalanie na (chyba) idealnym

poziomie

 

nie sprawdzalem vagiem ale po regulacji nie gasnie, a spalanie w normie czy z psykaniem czy bez

 

oczywiscie jak sie chce poszpanowac co robi niezle wrazenie to wzrosnie ono bo deptamy by wieksze cisnienie wymusic ;)

ale warto....:diablica

jak uzupelnie swoje zasoby w filmiki i zdjecia to dodam zbior fot i linkow n yt do profilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic bov TYP II Firmy ProPerfekt + zaślepka 25mm z aukcji http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=1076 , mozecie mi powiedziec gdzie jest zawor DV BOSH (fabryczny) i w jaki sposob sie go zastepuje , moze ma ktos foty jak to u niego w aucie wyglada i jakis schemacik dzialania . STAWIAM PIWO ZA POMOC (trafna pomoc)

Edytowane przez chmurex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18t_schemat.jpg

opisane na rysunku jako bypass valve (DV).

 

Musiałbyś wstawić BOVa w miejsce, w którym DV wchodzi w dolną rurę biegnącą do intercoolera, a zaślepić tą cieńszą (25mm), powrotną do rury dolotowej...

 

sterowanie podciśnieniem też trzeba podłączyć (tak samo jak było w oryginale) - nie widać tego na schemacie ale cienki (4mm średnica wewnętrzna), gumowy przewód biegnie z kolektora ssącego do zaworu DV. Przy okazji wypadałoby go wymienić ;)

 

...a po miesiącu psyczenia wróć do DV i zobaczysz jak auto odżyje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu polecacie ten BOV II typu od Properfekt? Robię już drugie podejście do tematu i coś zbija mnie z tropu. Zamontować to miałby mi kto, więc to nie problem. Niemniej wyrzucać 3 stówy w piach, to nieporozumienie. Gadałem z gościem z Properfekt, to powiedział mi delikatnie, że przy seryjnym doładowaniu 0,6 bar może słabo syczeć lub dopiero po mocnym wciskaniu gazu pod obciążeniem, bo ciśnienie, które KKK03 pompuje nie jest wcale duże. Marecek mówił mi co innego, że przy takim ciśnieniu będzie syczał i to ładnie, bo ciśnienie, jak to określił, "mam dostępne od razu", a ponadto jak jeździliśmy jego pastuchem, to powiedział, że go w ogóle nie "rozkręcał", że ciśnienie miał około 0,5 bar, a zawór syczał ładnie i mi się podobało. Teraz pytanie, czy faktycznie to 0,6 bar, to jest tzw PEAK dla KKK03, czy ona wytwarza większe ciśnienie? Dajcie mi znac i wytłumaczcie co nieco, bo mnie męczy sprawa, a z drugiej strony, z chęcią bym taki zawór u siebie widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem z Blow off'em. przejrzałem wiele wątków na ten temat ale nigdzie nie mogłem odnaleźć odpowiedzi. Dostałem w prezencie od dziewczyny zawór blow off CNR 8141

http://moto.allegro.pl/blow-off-zawor-upustowy-cnr-8141-blue-gratis-i2100767036.html

i chciałbym go zamontować u siebie w pasku 1.8 t ANB 99'. Czy jest możliwe założenie tego zaworu w moim aucie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym Twoim zdaniem ma on być lepszy od zaworu DV?? Masz jakiś program, że seryjny nie wytrzymuje czy jak?? Czy to kaprys młodego wieku i pseudo tuningu??

 

PS. Skoro pan tuningshop ma taki super opis swojego produktu to czemu Ci nie dołączył dokładnej instrukcji montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy ale to jakiś badziew dedykowany zawór do tego silnika (by wszystko działało)to koszt blisko 2 a nawet 3 krotnie wyższy poczytaj opinie na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ten zawór w prezencie dlatego zapytałem czy jest szansa na zamontowanie go u mnie bo nie wiem co mam teraz z nim zrobić;/ skoro mam taka rzecz to już mógłbym ją wykorzystać jeżeli jest to możliwe

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkorcyk

Witam

jestem pierwszy raz na tym forum i mam problem z blow off zamontowalem go w passacie B5 1,8T miedzy intercoolerem a przepustnica i z tego blow offa na gorze jest rurka i tam trzeba podlaczyc przewod od podcisnienie probowalem tam z niekturymi przewodami i nic. czy ktos wie z kad to poprowadzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy zdemontowałeś seryjny DV ? trzeba podpiąć pod wężyk z DV. na atmosferycznym blow off chyba będzie silnik kulał (mulił po każdym zdjęciu nogi z gazu). Jest na temat blow off-a opisane trochę na forum wiec poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak wygląda sprawa z Bovem w AEBie? Czy też trzeba na coś zwrócić uwagę? W moim przypadku seryjny DV już ma dosyć.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładałem już parę zaworów firmy forge i powiem że robią robotę

http://www.re5pect.pl/zawor-recyrkulacyjny-forge.html

jesli ktoś potrzebuje informacji technicznych dlaczego taki to proszę pisać na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie czy blow off z audi s3 pasuje do silnika 1.8t z oznaczeniem ANB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja nie posiadam jeszcze zaworu ale trochę o nim wiem i co chodzi o ten model który podałeś to raczej będzie lipa bo ten nie oddaje części powietrza w uklad tylko wypuszcza wszystko co jest nie wskazane do silników 1.8t vw. A z resztą to jakiś noname więc nie ryzykowałbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam properfekt typ II i co zauwazylem to przy takim delikatnie wcisnietym pedale gazu potrafi delikatnie pszyszarpac bo zawor jakby nie wiedzial czy sie otworzyc czy nie i w tym momencie przymula troszke auto. Odnosnie funkcjonowania w silniku 1.8t nie powoduje on problemow rowniez na LPG (zakladalem istalacje w momencie posiadania zaworu i gazownicy nic nie mowili ze w czyms im przeszkadzal).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

mam ten sam z properfekt typ 2 w awt i nie ma zadnych problemow a bov robi robote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności