Skocz do zawartości
Gość maniak666

Zmiana oprogramowania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniak666

Jestem nowym użytkownikiem Passata B5 1.9 TDi 90KM. Nie znam sie na samochodach za bardzo dlatego mój język może nie będzie zbyt fachowy. Na desce rozdzielczej mam dwa wyświetlacze jeden pokazuje przejechane kilometry na drugim godzinę. Czy jest możliwe wgranie innego oprogramowania (może trzeba coś innego zmienić) żeby było pokazywane chwilowe spalanie, średnie spalanie i nie wiem jakie tam jeszcze opcje mogą być w tym wyświetlaczu. Widziałem takie opcje w innym passacie, u mnie tego niestety nie ma. Ile kosztuje taka zmiana? Jak można zrobić to samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz w swoim wątku to komputer pokładowy. I w te miejsce gdzie masz godzine i przjechane kilomtery nie ma możliwości tak zrobic zeby owe dane sie tam wyświetlały. Mozna go pewnie dolozyc ale mysle ze to spore koszta by wyszla decyzja nalezy do twojego portfela :ok: Sam nie dasz rady skoro piszesz ze nie znasz sie na samochodach :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na desce rozdzielczej mam dwa wyświetlacze jeden pokazuje przejechane kilometry na drugim godzinę.

 

Jeśli mowa o wyświetlaczach ciekłokrystalicznych pod prędkościomierzem i obrotomierzem, to właśnie raczej nie będzie możliwości zmiany ich funkcji (IMHO). Spalanie średnie, średnie dzienne, przejechane kilometry i inne takie pokazuje komputer, którego wyświetlacz jest w środkowej części (dolnej bo u góry są kontrolki) pomiędzy wspomnianym obrotomierzem i prędkościomierzem.

Czy dałoby się założyć liczniki i komputer - nie wiem, ale życzę powodzenia w poszukiwaniach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie będzie możliwości zmiany ich funkcji

gadasz glupoty delikatnie mowiac

 

kolego maniak666, proponuje najpierw uzyj szukajki :wpale: ,

na gorze 3-cia ikonka od lewej

i poszukaj o zmanie jezyka komputera pokladowego (MFA)

generalnie zanim wywalisz posta najpierw poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie będzie możliwości zmiany ich funkcji

gadasz glupoty delikatnie mowiac

 

A tak konkretniej to jakie głupoty gadam ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przede wszystkim kolega ma 98r, czyli nie ma MFA na środku, tylko z lewej strony pod obrotomierzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co sie orientuje MFA zaczelo pojawiac sie po srodku miedzy obrotomierzem a predkosciomierzem w passatach na przelomie 1999/2000. Ja mam 99 i mam na srodku 1/2 FIS. A do tego zmienilo sie rozmieszczenie kontrolek w zegarach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

:wstyd:

No ale przynajmniej to była konstruktywna krytyka. Fakt - ja mam rok 2000.......

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odnośnie rocznika to ja mam 97, wiec może mnie ktoś oświeci co ja mam miedzy zegarami jeśli nie MFA :hyhy:

 

URL=http://img216.imageshack.us/my.php?image=0308071315uz7.jpg]0308071315uz7.th.jpg[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sobie zafundowac zegary z CAN z pelnym fisem - czy to stare czy to od B5 po lifcie i can symulator TACHO do tego. Zegary ok 300-400zł i symulator tez cos takiego. wtedy bedziesz mial to co ma 99,99% uzytkowników passatów. Miałem AFN-a z 99roku i tez nie bylo w nim FISu. ale nie przeszkadzalo mi to ze musze sobie przelaczyc guzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności