Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wypięła mi się osłona pod silnikiem - obie części (połamane zaczepy). Czy ktoś z Userów ma może fotkę obu osłon :?: Chciałbym porównać czego brakuje w mojej i dosztukować. Prawdę mówiąc bez osłony silnik mocniej słychać :zalamany: i wkurza mnie to :mur: . Czas zamontować ją na miejsce :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem identyczną, bez osłony skrzyni. Jeszcze nie montowałem, więc mogę tylko powiedzieć, że wizualnie to bez zastrzeżeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy te zaczepy są identyczne z oryginałami.

Jeśli brakuje tylko spinek to sprawa jest prosta. Należy ją zdemontować i zobaczyć czego brakuje. Myślę, że nie warto kupować całego zestawu podczas gdy brakuje tylko kilku, które można dokupić w ASO. No ale to trzeba sprawdzić samemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zobaczyć jakie elementy mocują osłonę zerknij do aukcji, której link podał poolk - tam jest rysunek, który wygląda jak w oryginale. Ja brakujące elementy kupowałem na alegro u EPTOYO, m.in. spinki nadkola (to coś po 4,99), gniazda (po 1,31) i blaszki (te po 1,9). Wszystko wygląda jak w oryginale. Nie wiem jakie ceny są w ASO???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Aso koszt calej wymiany osolny pluz montaz to cos ponad 1000 :przestraszony: z tym ze mi to zrobia w ramach moich stargranych nerw za super hamulce (no coment) :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Aso koszt calej wymiany osolny pluz montaz to cos ponad 1000 :przestraszony: z tym ze mi to zrobia w ramach moich stargranych nerw za super hamulce (no coment) :dobani:

 

:rotfl: Ci to sobie liczą, osłona pod silnik, przednia część kosztuje 350zł w ASO, więc jeśli osłona do wymiany to tylko zamiennik.

 

Popytaj też w byle motoryzacyjnym, powinni mieć takie spinki.

 

Te z tej aukcji są inne niż oryginały:

http://moto.allegro.pl/item194430303_zestaw_oslona_silnika_skrzyni_spinki_passat_b5_a4.html#photo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spinki ja kupowałem w ASO i nie są tragedią po kilka złotych wszystko można kupić jedynie cała osłona jest droga bo 350zł. Ale ta podrabiana nietety nie jest to orginał więc trzeba sobie na wkręty ją mocować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spinki ja kupowałem w ASO i nie są tragedią po kilka złotych wszystko można kupić jedynie cała osłona jest droga bo 350zł. Ale ta podrabiana nietety nie jest to orginał więc trzeba sobie na wkręty ją mocować.

W ASO spinki po ok. 10 zł za sztukę :confused:

 

Czy nie wie ktoś czy od SKODY będą pasowały :?: Wiele części jest tańszych w Skodzie niż VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy nie wie ktoś czy od SKODY będą pasowały Wiele części jest tańszych w Skodzie niż VW

 

są takie same ale i również cena będzie taka sama, no może nie wiele mniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość interflu

ja mam problem nie z samą osłoną silnika (chociaż zaczepy już też puszczają, ale dla tych co mieszkają w gdańsku na gruwaldzkiej, tam gdzie kiedyś był rogalik jest super sklep z częściami i mają zaczepy) ale obok tej głównej osłony silnika są takie mniejsze osłony które wychodzą z pod nadkola i zaczepy mi nie trzymają. chciałem kupić ten element ale nawet nie wiem jak to się nazywa. Ma ktoś jakiś pomyśl na to przymocować albo gdzie to kupić. Sam elemnet jest długości pół metra i jest w kształcie ćwierć koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem taka osłonę do tego za 40 zł komplet spinek i wsio pasuje i piknie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam problem nie z samą osłoną silnika (chociaż zaczepy już też puszczają, ale dla tych co mieszkają w gdańsku na gruwaldzkiej, tam gdzie kiedyś był rogalik jest super sklep z częściami i mają zaczepy) ale obok tej głównej osłony silnika są takie mniejsze osłony które wychodzą z pod nadkola i zaczepy mi nie trzymają. chciałem kupić ten element ale nawet nie wiem jak to się nazywa. Ma ktoś jakiś pomyśl na to przymocować albo gdzie to kupić. Sam elemnet jest długości pół metra i jest w kształcie ćwierć koła.

 

kolego na giełdzie w Pruszczu Gdańskim jest obok siebie dwóch gości, którzy mają najróżniejsze spinki i kołki

wczoraj u jednego z nich kupowałem spinki przypinające osłonę silnika do zderzaka, a napewno widziałem też u niego kompletne spinki, które spinają osłonę z nadkolami

 

a co do elementu, o którym piszesz to szczerze nie mam pojęcia o który Ci chodzi

jedynym elementem o długości około 0,5-1m przy osłonach silnika jest uchwyt mocowany do ławy auta i do niego mocowane są osłony silnika i skrzyni biegów (oryginalny uchwyt w ASO około 40pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu macie cały komplet te co ja kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu macie cały komplet te co ja kupiłem.

 

co nie zmienia faktu, że i tak nie mam pojęcia o jaki element w kształcie ćwierćkoła chodzi koledze interflu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj montuje osłony. Zamówiłem na Allegro wraz ze spinkami w sklepie Virtual (w tym, do którego link podano powyżej). Osłony wydają się solidne, lepsze od wcześniejszych z ABSu. Zobaczymy ile tym razem zostaną z autem ;)

Co do tego wspornika (długa belka z dwoma przetłoczeniami na wkręty na łączeniu osłony skrzyni i silnika), jest to koszt ok. 35zł w ASO. Niestety na Allegro ani nigdzie indziej nie widziałem podobnej części. Postaram się spisać jej numer jak tylko odbiorę z ASO.

 

Mam jeszcze pytanie... o jakie dodatkowe małe osłony chodziło i o jakie wsporniki? Mój cały komplet to:

1. osłona silnika

2. osłona skrzyni

3. komplet spinek (koło 10-14)

4. wspomniany wspornik

 

Jest coś jeszcze o czym nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie... o jakie dodatkowe małe osłony chodziło i o jakie wsporniki? Mój cały komplet to:

1. osłona silnika

2. osłona skrzyni

3. komplet spinek (koło 10-14)

4. wspomniany wspornik

 

Jest coś jeszcze o czym nie wiem?

 

domniemam, że plastikowe nadkola masz bo do nich montowana jest w 2 miejscach na każdym osłona silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście. Męczyłem się właśnie ze spinkami, żeby dopasować oryginalne do nadkoli. Wszystko jest już ładnie dopasowane. Mam teraz jedynie nadzieje, że te osłony pozostaną z autem przynajmniej przez najbliższą zimę ;) Ostatnie wytrzymały 3 miesiące i wyparowały w nieokreślonych okolicznościach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ma ktoś może schemat do założenia tej osłony dolnej ?

Kupiłem oryginalną osłonę ... bez mocowań .. dokupiłem je osobno ... i teraz jest kilka blaszek, kilka śrubek, jakieś plastiki kwadratowe oraz duże gumki ... pomoże ktoś podpowiedzieć gdzie co ma być zamontowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności