Navkol Zgłoś #1 Napisano 15 Maja 2007 Jakiś czas temu wypięła mi się osłona pod silnikiem - obie części (połamane zaczepy). Czy ktoś z Userów ma może fotkę obu osłon Chciałbym porównać czego brakuje w mojej i dosztukować. Prawdę mówiąc bez osłony silnik mocniej słychać i wkurza mnie to . Czas zamontować ją na miejsce Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość Zgłoś #2 Napisano 15 Maja 2007 ja wlasnie bede kupowal ... http://www.allegro.pl/item194430303_zestaw_oslona_silnika_skrzyni_spinki_passat_b5_a4.html Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marky Zgłoś #3 Napisano 15 Maja 2007 Kupiłem identyczną, bez osłony skrzyni. Jeszcze nie montowałem, więc mogę tylko powiedzieć, że wizualnie to bez zastrzeżeń Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Navkol Zgłoś #4 Napisano 15 Maja 2007 A ja znalazłem same spinki za 40 PLN'ów Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marky Zgłoś #5 Napisano 15 Maja 2007 Nie jestem pewien czy te zaczepy są identyczne z oryginałami. Jeśli brakuje tylko spinek to sprawa jest prosta. Należy ją zdemontować i zobaczyć czego brakuje. Myślę, że nie warto kupować całego zestawu podczas gdy brakuje tylko kilku, które można dokupić w ASO. No ale to trzeba sprawdzić samemu... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PeGaZ_28 Zgłoś #6 Napisano 15 Maja 2007 Żeby zobaczyć jakie elementy mocują osłonę zerknij do aukcji, której link podał poolk - tam jest rysunek, który wygląda jak w oryginale. Ja brakujące elementy kupowałem na alegro u EPTOYO, m.in. spinki nadkola (to coś po 4,99), gniazda (po 1,31) i blaszki (te po 1,9). Wszystko wygląda jak w oryginale. Nie wiem jakie ceny są w ASO??? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Łysy Zgłoś #7 Napisano 15 Maja 2007 w Aso koszt calej wymiany osolny pluz montaz to cos ponad 1000 z tym ze mi to zrobia w ramach moich stargranych nerw za super hamulce (no coment) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marky Zgłoś #8 Napisano 15 Maja 2007 w Aso koszt calej wymiany osolny pluz montaz to cos ponad 1000 z tym ze mi to zrobia w ramach moich stargranych nerw za super hamulce (no coment) Ci to sobie liczą, osłona pod silnik, przednia część kosztuje 350zł w ASO, więc jeśli osłona do wymiany to tylko zamiennik. Popytaj też w byle motoryzacyjnym, powinni mieć takie spinki. Te z tej aukcji są inne niż oryginały: http://moto.allegro.pl/item194430303_zestaw_oslona_silnika_skrzyni_spinki_passat_b5_a4.html#photo Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Marek Zgłoś #9 Napisano 15 Maja 2007 Spinki ja kupowałem w ASO i nie są tragedią po kilka złotych wszystko można kupić jedynie cała osłona jest droga bo 350zł. Ale ta podrabiana nietety nie jest to orginał więc trzeba sobie na wkręty ją mocować. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Navkol Zgłoś #10 Napisano 19 Lipca 2008 Spinki ja kupowałem w ASO i nie są tragedią po kilka złotych wszystko można kupić jedynie cała osłona jest droga bo 350zł. Ale ta podrabiana nietety nie jest to orginał więc trzeba sobie na wkręty ją mocować. W ASO spinki po ok. 10 zł za sztukę Czy nie wie ktoś czy od SKODY będą pasowały Wiele części jest tańszych w Skodzie niż VW Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Mr. X Zgłoś #11 Napisano 19 Lipca 2008 Czy nie wie ktoś czy od SKODY będą pasowały Wiele części jest tańszych w Skodzie niż VW są takie same ale i również cena będzie taka sama, no może nie wiele mniejsza Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość interflu Zgłoś #12 Napisano 4 Sierpnia 2008 ja mam problem nie z samą osłoną silnika (chociaż zaczepy już też puszczają, ale dla tych co mieszkają w gdańsku na gruwaldzkiej, tam gdzie kiedyś był rogalik jest super sklep z częściami i mają zaczepy) ale obok tej głównej osłony silnika są takie mniejsze osłony które wychodzą z pod nadkola i zaczepy mi nie trzymają. chciałem kupić ten element ale nawet nie wiem jak to się nazywa. Ma ktoś jakiś pomyśl na to przymocować albo gdzie to kupić. Sam elemnet jest długości pół metra i jest w kształcie ćwierć koła. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Łysy Zgłoś #13 Napisano 4 Sierpnia 2008 A ja zakupiłem taka osłonę do tego za 40 zł komplet spinek i wsio pasuje i piknie wygląda. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Mr. X Zgłoś #14 Napisano 4 Sierpnia 2008 ja mam problem nie z samą osłoną silnika (chociaż zaczepy już też puszczają, ale dla tych co mieszkają w gdańsku na gruwaldzkiej, tam gdzie kiedyś był rogalik jest super sklep z częściami i mają zaczepy) ale obok tej głównej osłony silnika są takie mniejsze osłony które wychodzą z pod nadkola i zaczepy mi nie trzymają. chciałem kupić ten element ale nawet nie wiem jak to się nazywa. Ma ktoś jakiś pomyśl na to przymocować albo gdzie to kupić. Sam elemnet jest długości pół metra i jest w kształcie ćwierć koła. kolego na giełdzie w Pruszczu Gdańskim jest obok siebie dwóch gości, którzy mają najróżniejsze spinki i kołki wczoraj u jednego z nich kupowałem spinki przypinające osłonę silnika do zderzaka, a napewno widziałem też u niego kompletne spinki, które spinają osłonę z nadkolami a co do elementu, o którym piszesz to szczerze nie mam pojęcia o który Ci chodzi jedynym elementem o długości około 0,5-1m przy osłonach silnika jest uchwyt mocowany do ławy auta i do niego mocowane są osłony silnika i skrzyni biegów (oryginalny uchwyt w ASO około 40pln) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Łysy Zgłoś #15 Napisano 4 Sierpnia 2008 Tu macie cały komplet te co ja kupiłem. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Mr. X Zgłoś #16 Napisano 4 Sierpnia 2008 Tu macie cały komplet te co ja kupiłem. co nie zmienia faktu, że i tak nie mam pojęcia o jaki element w kształcie ćwierćkoła chodzi koledze interflu Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Kuba_RZ Zgłoś #17 Napisano 8 Sierpnia 2008 Dzisiaj montuje osłony. Zamówiłem na Allegro wraz ze spinkami w sklepie Virtual (w tym, do którego link podano powyżej). Osłony wydają się solidne, lepsze od wcześniejszych z ABSu. Zobaczymy ile tym razem zostaną z autem Co do tego wspornika (długa belka z dwoma przetłoczeniami na wkręty na łączeniu osłony skrzyni i silnika), jest to koszt ok. 35zł w ASO. Niestety na Allegro ani nigdzie indziej nie widziałem podobnej części. Postaram się spisać jej numer jak tylko odbiorę z ASO. Mam jeszcze pytanie... o jakie dodatkowe małe osłony chodziło i o jakie wsporniki? Mój cały komplet to: 1. osłona silnika 2. osłona skrzyni 3. komplet spinek (koło 10-14) 4. wspomniany wspornik Jest coś jeszcze o czym nie wiem? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Mr. X Zgłoś #18 Napisano 8 Sierpnia 2008 Mam jeszcze pytanie... o jakie dodatkowe małe osłony chodziło i o jakie wsporniki? Mój cały komplet to:1. osłona silnika 2. osłona skrzyni 3. komplet spinek (koło 10-14) 4. wspomniany wspornik Jest coś jeszcze o czym nie wiem? domniemam, że plastikowe nadkola masz bo do nich montowana jest w 2 miejscach na każdym osłona silnika Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Kuba_RZ Zgłoś #19 Napisano 8 Sierpnia 2008 Tak, oczywiście. Męczyłem się właśnie ze spinkami, żeby dopasować oryginalne do nadkoli. Wszystko jest już ładnie dopasowane. Mam teraz jedynie nadzieje, że te osłony pozostaną z autem przynajmniej przez najbliższą zimę Ostatnie wytrzymały 3 miesiące i wyparowały w nieokreślonych okolicznościach... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
baster Zgłoś #20 Napisano 27 Września 2008 Panowie, ma ktoś może schemat do założenia tej osłony dolnej ? Kupiłem oryginalną osłonę ... bez mocowań .. dokupiłem je osobno ... i teraz jest kilka blaszek, kilka śrubek, jakieś plastiki kwadratowe oraz duże gumki ... pomoże ktoś podpowiedzieć gdzie co ma być zamontowane ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach