Skocz do zawartości
Jarecki

Cb 7 lat temu a teraz??

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej okolicy 28 jest nadal wywoławczym :ok: ja pamiętam jak ojciec przyniósł do domu Presidenta Herberta żeby mógł mówić nam jak będzie wracał z trasy do domu aby mama przygotowała cos do jedzenia itp. a ze radio nie miało licencji to antenkę położyłem na strychu. siedziałem przy radyjku każdą wolną chwile zeby sobie porozmawiać z kierowcami ;) a ileż to razy sąsiad przyleciał z pretensjami ze nie może spokojnie pooglądać telewizji po pracy :przestraszony: Wtedy miałem jakieś 15 lat i była to pasja jak teraz dla innych internet. Teraz radyjka używam na codzień ze względu na przemierzane kilometry ale z kulturą na 19 jest coraz gorzej :dobani: wystarczy wjechać np. do Suwałk żeby po chwili usłyszeć jakiegoś buraka który zagłusza wszystkich jakimiś końskimi śmiechami czy puszcza jakieś dzwonki z komórki :[ nieraz to aż wyłączam radio bo nie chce się tego słuchać. Chociaż są także przykłady do naśladowania tak jak p. Monika z Poznania której już nie jeden kierowca powinien postawić dobrą kawę ;) ( stali bywalcy w tym miescie wiedzą o co chodzi )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do Suwałk

Nie tylko w Suwałkach , niedawno zamknięto tego popaprańca z Elbląga i to samo czeka "kapsla" i jego chorych znajomków z "dopałami" w Białymstoku.

W Suwałkach staramy się tępić chamstwo jak to tylko jest możliwe już nie raz z moimi kolegami rozsypanymi na mieście w "mobilach" znależliśmy baranów co na #19 próbowali zaśmiecać kanał-kończyło się wepchnięciem cewki w d..ę.

 

"Pozdrawia Janusz-Suwałki"

 

P.s.

Co do tematu to dawniej bardzo rozpropagowana była łączność na 11-metrach w większości na bazach,dziś jest sajgon bo ludzie kupują niby-anteny i chcą kosmicznych łączności-żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do czynienia z cb już od 1987r. Zobaczyłem taki wynalazek u wójka w niemczech przyjechałem do polski i kupiłem sobie cobre19.Tak zaczełą się moja przygoda z cb.Pierwszych kilka lat było kiepsko w miejscowosci żory było zaledwie 3-4 użytkowników dopiero początek lat 90-tych zrobił taki mały bom na cb .Było to związane z brakiem telefonów jak stacjonarnych tak i komórkowych.W każdym razie na pewno nie było wtedy tylu użytkowników co teraz.Najgorsze w tym wszystkim jest to że nowi użytkownicy nie liczą się z innymi poprostu jest jeden wielki bajzel.Kiedyś robiło się zezwolenia trzeba było przyswoić wiedzę na temat porozumiewania się w eterze były spotkania a na pomoc mógł każdy liczyć .Poprostu szanowaliśmy się na wzajem a teraz szkoda pisać ja z osobówki cb wymontowałem już ponad 4 lata temu a w ciężarówce to naprawdę jak jedzie znajomy wtedy włączam.Poprostu szkoda nerwów na słuchanie tego bełkotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami, że z coolturka zaraz gorzej. Dość często śmigam słuzbówką do Wrocka i się tam na bazie jakiś zakompleksiony debil który puszcza dzwonki z komóry i puszta teksty typu "mobil frajer Wrocław, pierd... traktorzyści, itp" ciekawe kiedy go namierzą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko w Suwałkach , niedawno zamknięto tego popaprańca z Elbląga i to samo czeka "kapsla" i jego chorych znajomków z "dopałami" w Białymstoku.

W Suwałkach staramy się tępić chamstwo jak to tylko jest możliwe już nie raz z moimi kolegami rozsypanymi na mieście w "mobilach" znależliśmy baranów co na #19 próbowali zaśmiecać kanał-kończyło się wepchnięciem cewki w d..ę.

 

Spoko wypowiedz ... Kapsel już ponad rok nie żyje, Za to pozostał Janek "Jankiel" z Waszyngtona który potrafi nie jednemu napsuć krwi. Co do ludzi którzy jeżdżą z Do pałami w samochodach to z deka przegiąłeś .. powiedz co jest złego w dodatkowych Watach albo radiu o mocy rzędu 150W w AM ~ RCI, Galaxy i nie każdy jest jak to ująłeś chorym kolesiem. Tak samo można pisać o tych co jeżdżą z nie stojącymi w częstotliwościach radiami z Biedronki i szprychami od Roweru zamiast Anteny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z przedmówcami, że z coolturka zaraz gorzej. Dość często śmigam słuzbówką do Wrocka i się tam na bazie jakiś zakompleksiony debil który puszcza dzwonki z komóry i puszta teksty typu "mobil frajer Wrocław, pierd... traktorzyści, itp" ciekawe kiedy go namierzą ?

Jak go namierzą to nogi z 4 liter powyrywane i życze mu tego bardzo;) A takich kretynów którzy nie wiedzą do czego służy radio tempić jak tylko się da. 19 to kulturalny kanał, ja wychodze z założenia, ze jak juz ktoś bardzo chce sobie pogadać i porzucać mięsem to przechodzi na te dwa kanały wyzej i moze sie tam wygadać do następnego dnia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety debili na naszych drogach nie brakuje..

Jak wracam w każdy weekend wieczorem w promieniu dwóch trzech ulic zawsze słychac jednego debila...

Naj... w tzry dupy, bierze gruchę w lapę i się zaczyna... już raz go namierzyli i trochę mu radio popsuli, ale znowu się pojawił... teraz musi nadawac z jakiegos mieszkania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Olsztynie wyglada to w ten sposób że praktycznie co chwila ktoś pyta jak go słychać, tworzy to dość duże sprzeżenie. Praktycznie przestałem używać radia w mieście ze względu na to że praktycznie nic nie było można zrozumieć. W nocy już jest kulturalnie do tego stopnia że inne osoby które zobaczą bat sami informują Cię o suszarkach itp. W moim małym rodzinnym mieście natomiast dominuje pytanie nawet o najkrótszą trasę i to jeszcze taką gdzie policja stała za komuny... Oczywiście kanał 19 jest idealny do prowadzenia rozmów prywatnych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dlatego kupujemy do mobila radyjko Wstęgowe jak chcemy z kimś znajomych pogadać to uciekamy +10 albo o 40stke w górę albo w dół i mamy cisze i święty spokój . a co do wypowiedzi poprzednika Oczywiście kanał 19 jest idealny do prowadzenia rozmów prywatnych ... Słuchaj nie ma co sie dziwić ludek ma radio tylko z kanałem 19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście kanał 19 jest idealny do prowadzenia rozmów prywatnych ... Słuchaj nie ma co sie dziwić ludek ma radio tylko z kanałem 19

 

Ale zauważ, że są to również kierowcy dużych mobilków i nic z tego sobie nie robią, a jak im zwrócisz uwagę to albo udają ze nie słyszą albo ci poślą grubszą wiązankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to najbardziej wkur... jak ktoś klnie i jak zwrócisz mu uwage to odpowiada żebyś wyłączył radio :mad: ja wtedy zawsze mówie zeby powiedział gdzie jest to podjade do niego i osobiście mi to powie i wtedy zazwyczaj zapada cisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy "radiowcy" 73 i 51 dla Was.... To było wtedy kiedy nie było jeszcze "bajo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy koledzy "radiowcy" 73 i 51 dla Was.... To było wtedy kiedy nie było jeszcze "bajo".

 

no i bajo juz tez raczej nie ma bo dawno nie słyszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza "73 i 51"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 55 = uściski

- 73 = pozdrowienia

- 88 = ucałowania

- 73+15 = pozdrowienia i ucałowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-51 - nie daj się złapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności