Skocz do zawartości
Gość jacue

Czym sie różni avf/awx

Rekomendowane odpowiedzi

chodzilo mi o moment...ale to sa pierdoly..SILNIKI AWX i AVF sa tak dobre jak wlasciciel...ktory o nie dbal :hurra: lub katowal bezmyslnie :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie na koniec male podsumowanie wg. ETKI modeli 3BG z 2002 roku:

- niektóre graty maja kilka nr. katalogowych ale uznaje je za identyczne ponieważ występowały w obu modelach.

 

AWX vs. AVF

 

Identyczne elementy

 

1. Bloki silników.

2. Korby.

3. Tłoki.

4. Wał korbowy - przy skrzynkach manualnych identyczne, jedynie AVF przy automacie ma inny wał koroby.

5. Glowice.

6. Wałek rozrządu.

7. Kolektor ssacy.

8. Turbiny

9. Pompki - idnetyczne (AL, BX, BA, EX wystepowaly w obydwu silnikach)

 

Różnice

1. Sterownik silnika.

2. Koło zamachowe.

3. Skrzynie biegów - z ETKi wynika, że w AWX występowała tylko skrzynka 5-biegowa manualna a w AVF występował 5-biegowy manual, 6-biegow manual, 5 biegowy automat oraz układ 4-motion.

 

 

Jak widać powyzej potencjal pod względem fizycznym obu silników jest identyczny, być może inne koło zamachowe oraz sterownik silnika powoduje róźnice w podawanym momecie obrotowym jak niektóre źródła podaja chociażby ze względu na inne skrzynki biegów lub naped 4x4 ale to tylko gdybanie i wrozenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest przypadkiem tak, że oba silniki mają wprawdzie ten sam maksymalny moment obrotowy, ale w nowszej wersji jest on dostępny już wcześniej przy ok 1700obr/min?

 

Gdzieś widziałem zestawienie silników, i o ile pamięć mnie nie myli tym właśnie się różniły.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Vax, to bardzo ogólne podsumowanie silników ale rzeczywistośc bywała inna. Wiele do mnie przyjeżdżało AWX-ów ze skrzyniami 6-tkami i i trafiły sie 2 modele z 4-Motionami więc tu bym zupełnie nie podpierał się ETKA-ą. To jest tylko katalog części a nie pełnego wyposażenia czy specyfikacji techniczej. Uważam, że powinieneś przeredagowąć ten swój post bo wiele ludzi wyciągnie z niego zbyt pochopnie wnioski i przyjmie to za pewnik a to bedzie błędem.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HHA oczywiscie masz racje ale ja opisalem tylko przypadki z roku 2002 co podkreslilem na poczatku z innych lat nie porównywalem i może te, paski które ciebie odwiedziły mogły być z innych lat co oczywiście nie jest tematem mojego porównania choć moge być w błędzie.

 

P.S. Wydaje mi sie, ze ETKA 2007 raczej zawiera zmiany wypuszczanych modeli, gdyby tak nie było to byłby ogromy balagan w calym VW w dziale cześci choć mogę się mylić i być może jest tam bałagan :rotfl: .

 

No właśnie jak z twoje doswiadczenia HHA wypada etka na codzien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etka 7.0 jak jest aktualizowana to wypada całkiem ok ... do każdej marki jest po kilka dziesiąt aktualizacji które się pojawiają co jakis czas ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
No właśnie jak z twoje doswiadczenia HHA wypada etka na codzien?

 

Nawet przy posiadaniu legalnej wersji z częstymi aktualizacjami w tym roku juz ponad 30 razy to i tak bywa róznie. Często nie zgadzają sie VIN-y lub owógle ich nie ma (wydaje mi się ,że to błedy w bazie po drugiej stronie ETKI w kompach VW-Audi), mniejszych samochodów, głównie w Polo 6N, w autach od 2002 gdzie podawane mają być tylko numery zastosowanych elementów często jest tak, ze w aucie siedzi inny numer niż w ETCE. Dla przykładu jak 2 lata temu po szlagu kamienia byłem zmuszony zmienić chłodnicę wody u siebie w 3BG to ETKA podawała mi kóńcówkę P numeru chłodnicy a w naturze była końcówka AT. niby to niewielka różnica i myslałoby się, ze to identyczne chłodnice ale faktycznie to są zupełnie inne i niewiele mające wspołnego ze sobą chłodnice. Sporo jest tam błędów ale bez ETKI nie wyobrażam sobie życia i pracy bez tego katalogu :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy77

Witam

Ja mam Passata AVF i jest to wersja Sport no i moment jest tutaj 310Nm i stosowane były skrzynie 6 biegowe a AWX tylko 5 biegowe a jeżeli były to 6-ki to pewnie po jakiejs przekładce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja mam Passata AVF i jest to wersja Sport

 

to znaczy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Witam

Ja mam Passata AVF i jest to wersja Sport no i moment jest tutaj 310Nm i stosowane były skrzynie 6 biegowe a AWX tylko 5 biegowe a jeżeli były to 6-ki to pewnie po jakiejs przekładce.

 

Żadnych przekładek skrzyń biegów nie było bo skrzynia 6-ka miała swój numer podany na wklejce w bagażniku.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy77

to znaczy ???

 

Jest to wersja chyba tylko w UK bo tak mam napisane w dokumentach rejestracyjnych a różni sie od zwykłej że jest trójramienna kierwonica, wewnątrz aluminiowe wstawki, 6 biegów, spoiler zamontowany fabrycznie i chyba troszkę twardsze zawieszenie niż zwykły (jeździełem wcześniej B5 z 99 roku)

 

Z tego co wyczytałem to AVF miał wiekszy moment ale przy wyższych obrotach silnika i z tego względu wyposażony był w skrzynie 6 biegową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azo

...(jeździełem wcześniej B5 z 88 roku)...

 

-> O to jakiś prototyp tak ? z 88 roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

AVF skrzynia 6b,AWX 5b.I 6 stron napisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AVF skrzynia 6b,AWX 5b.I 6 stron napisali.
dobrze, że umiesz czytać ze zrozumieniem :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignacy77, aluminiowe wstawki,skórzana kiera,profilowane fotele,skrzynia biegowa 6 to jest wersja trendline,a nie jakś sport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy77

Mieszkam w Uk i tutaj to nazywa się wersja Sport. Mam nawet tak w dokumentach. A jeżeli poszukasz sobie takiego w wyszukiwarce to napewno się przekonasz że są one w UK.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może w Angli jest inaczej w Polsce jak kupowałem to 6 skrzynia była w standardzie w trendline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy77
aluminiowe wstawki,skórzana kiera,profilowane fotele,skrzynia biegowa 6 to jest wersja trendline,a nie jakś sport

 

To co tutaj opisałeś pasuje do mojego autka, poprostu inaczej się nazywa tutaj ta wersja. Tak samo jak nie ma kombi tylko jest estate itd. Dzieki za info. Good 2 know :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK nie ma wersji Tradeline tylko jest Highline, pozniej jest wersja SE, ja mam w tej wersji Limo-comfo, pozniej jest wersja S. W UK wiele innych marek ma inne oznaczenia niz w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam AVF z 2003-go z 6-biegową skrzynią o mocy 168KM i momencie 370Nm. A wszyscy piszą, że AVF ma 310Nm :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności