Skocz do zawartości
Gość fasola

zmiana silnika na diesla

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fasola

Zastanawiam sie nad zmiana silnika na 1.6td lub 1.9 td i ciekaw jestem co bym musiał pozmieniac ze spraw mechanicznych bo o elektryke sie nie martwie.Z góry dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik z osprzetem [altek i wspoma moze bedzie pasowac od vr], skrzynia z polosiami, byc moze bak. reszta moze zostac. hamulce zostaw od vr. nie wiem jak bedzie z wybierakiem biegow, ale to zobaczysz przy robocie. elektryka td jest mniej skomplikowana na szczescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fasola

a jak sprawa wyglada z przednią belką i tylnymi łapami czyli sankami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Sanki dla VR są na 100% inne niż dla diesla, też musisz podmienić. Generalnie są 3 rodzaje sanek:

- dla VR;

- dla silników z manualną skrzynią;

- dla silników ze skrzynią automatyczną;

Przednia belka też występowała w wersjach zależnych m.in. od klimatyzacji, ręcznej/automatycznej skrzyni i jeszcze obwarunkowana była rodzajem silnika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fasola

moze ktos wie czy silnik typu JR ma te samo mocowanie skrzyni co RA lub SB bo te silniki były montowane w pasku a moge miec za free cały silnik JR tylko skrzynia jest inna no i niewiem jak ze sprzegłem bo tam jest srednicy 200mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grisza0701

a ja mam pytanie jak zmienic belke w passacie b3 bez wyciagania silnika z góry dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi Ci o sanki to podwieszasz silnik zeby Ci nieopadł, odkrecasz 4 srubki od maglownicy, zdejmujesz koncówki drążków, odkręcasz łączniki stabilizatorwów, nastepnie odkrecasz koncówki wahacza. Puniej odkrecasz poduszki pod skrzynia i silnikiem a na koniec powoli luzujesz całe sanki sa chyba na 4 lub na na 6 srubach (podstaw cos pod te sanki bo sa dosc ciezkie i niełatwo je utrzymac nad soba). Puzniej wkrecasz wahacze do nowych sanek i kolejnosc odwrotna to tej która pisalem. Puzniej kłania sie zbierznosc a co do kątów pochylenia to nie jestem pewien ale raczej tez trzeba bedzie ustawic, a co do tej belki z przodu to nie wiem bo nigdy nie wykrecalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sanki dla VR są na 100% inne niż dla diesla, też musisz podmienić. Generalnie są 3 rodzaje sanek:

- dla VR;

- dla silników z manualną skrzynią;

- dla silników ze skrzynią automatyczną;

Przednia belka też występowała w wersjach zależnych m.in. od klimatyzacji, ręcznej/automatycznej skrzyni i jeszcze obwarunkowana była rodzajem silnika :/

Dla manuala i automata sa te same sanki i belka. Dla VR moze i sie róznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grisza0701

własniie chodzi mi o pszednia belke pod silnikiem jak widac to kupa roboty :)) czasu i checi ale wole sam zrobic dokładnie zeby miec pewnosc ze wszystko jest ok bo w dzisiejszych czasach to mechanicy robia na odpirrrr..... pozdrawiam

 

---------- Post added at 11:40 ---------- Previous post was at 11:25 ----------

 

sory za pomyłke o te sanki mi chodziło hehe dzieki za odpowiedzi :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności