Skocz do zawartości
Gość fafa69

Mycie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na ten przykład myje karszerem a jako płynu używam dimmera i silnik po myciu jak z salony zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na tem przykłąd myje karszerem a jako płynu używam dimmera i silnik po myciu jak z salony zawsze...

Podobnie jak kolega damianko używałem dimmera i myjki. Super środek! Teraz niestety nie mam myjki wiec brudu sie nazbierało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek_chudy

Dzięki chłopaki!

Kupiłem K2 i pojechałem na karchera płatnego i sobie umyłem silniczek... głowica srebrna jak nówka, ale blok zardzewiały:(

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Podłączam się do tematu mycia silnika w pasku B3.

Przeczytałem w topicu, że środki K2 są dobre, ale nie mam karchera i czy da się to spłukać normalnie wodą??

Oraz czy ten środek jest wystarczająco dobry żeby wyczyścić silnik oraz całą komorę silnika z oleju ponieważ w wyniku mojego zaniedbania nie zakręciłem korka wlewu oleju i przejechałem jakieś 20 km z niezakręconym korkiem w wyniku czego wszystko mam zarzygane olejem.

 

Skąd ja to znam. :mur: Mam taką samą sytuację, a motor umyję sobie, jak pojadę do wujka, bo Karchera ma. :hurra:

 

A jeszcze takie pytanko. Czytałem wcześniej w necie, że raczej nie myć, bo można spierniczyć to i owo. Czy to ciśnienie z myjki Karchera nie jest za wysokie?? Z jakiej odległości to robić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, myć benzyną i ze stresu że może nie odpalić dla relaxu zjarać 4 szlugi a potem wiać gdzie się da:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z maechanikiem i elektrykiem i żaden nie poleca myc jakimis srodkam i a potem płukać aut które sa nafaszerowane elektroniką, najbezpieczniejszy sposób to benzynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fafa69

Pamiętajcie jak będziecie myć silnik, bo można go myć, musi być ochłodzony, osłonić w miarę możliwości alternator, syrenę od alarmu, i można z zachowaniem rozsądku porządnie go umyć. Jasne jeśli ktoś przystawi strumień w miejsce narażone na wilgoć to pewnie nie odpali, ja swój silnik umyłem wysechł odpaliłem i jest jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi kiedys myli w ASO to mieli taki srodek Wurth SaBesto czy jakoś tak. Popsikał tym czyms i wydmuchał kompresorem. (podobne było do wd40 tylko to było do usuwania oleju chyba) Czysto było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry jest ponoć detersil

u kumpla vectre wymyliśmy to jak nówka tylko dużo wody i najlepiej zeby ciepła była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę wątek :P Też się czaje i czaje i mimo że Duży już umył ;) to wciąż się waham :( Ktoś to robi w B5 ?? Nie mam żadnego oleju nic tylko z tego kurzu bym chciał przetrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez żadnego osłaniania czegokolwiek. Kolo spłukał wstępnie, spryskał jakimś kwasem odpowiednie miejsca. Odpaliłem silnik i reszta płukania na odpalonym silniku. Przy okazji mycie auta (silnik cały czas pracował). Na końcu smarowanie jakimi czernidłami do tworzyw silnikowych i jest cacy.

To trzecie takie mycie w ciągu 4 lat i śmiga maszyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę odświeżę wątek Też się czaje i czaje i mimo że Duży już umył to wciąż się waham Ktoś to robi w B5 ??

Damian wpadnij do mnie po pracy i zajrzyj pod maskę mojego paszczaka:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Damian wpadnij do mnie po pracy i zajrzyj pod maskę mojego paszczaka

 

Eeee już na spocie na lotnisku widziałem, pikny :D Może Piter kiedyś się skuszę to wpadnę do ciebie jak masz karchera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może Piter kiedyś się skuszę to wpadnę do ciebie jak masz karchera

Oczywiście że mam tak więc możemy przemyć silniczek i przepłukać trochę wątrobę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie ma mycie silnika do sekwencji? bo zakładam w poniedziałek STAG-4 a mam syf pod maska a teraz zima wiec nie umyje dopiero na wiosnę i o to moje pytanie jak się będzie miało mycie do sekwencji pod maską? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak sie ma mycie silnika do sekwencji? bo zakładam w poniedziałek STAG-4 a mam syf pod maska a teraz zima wiec nie umyje dopiero na wiosnę i o to moje pytanie jak się będzie miało mycie do sekwencji pod maską?
Mam sekwencję, myłem silnik w lecie. Użyłem jakiejś chemii (chyba Dimera) i myjki ciśnieniowej. Nic nie owijałem, nie zabezpieczałem. Po myciu wysuszyłem kopułkę ap. zapłonowego. I tyle.

Po ok miesiącu od mycia padła mi cewka zapłonowa, bez ostrzeżenia. Nie wiem czy miało na to jakiś wpływ mycie, czy nie. Po myciu żadnych objawów negatywnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co trzeba dokładnie zabezpieczyć w silniku 1.6 AHL aby potem nie było niespodzianek ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze i szybko czyści się płynem do odtłuszczania tarcz na ciepły silnik ładnie wychodzi i szybko odparowywuje wszystkie tłuste zacieki i plamy schodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak sie ma mycie silnika do sekwencji? bo zakładam w poniedziałek STAG-4 a mam syf pod maska

Ta instalacja jest hermetyczna, jedno umycie jej nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy dzisiaj umyłem silnik i pojawił mi się problem. az mi sie chce tu zaklnac ze znowu cos!!!! zapalil bez problemów pochodzil wyschnmiety przyjechalem do domu pod garaz otwieram maske i dam sobie leb uciąć ze tam nad turbiną to jest kolektor wydechowy tak? tam cyka powietrze w rytm obrotow. wystarczy to dokrecic czy znowu jakas grubsza robota. teraz go zapalilem i wydaje mi sie ze troche nierowno chodzi omg....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności