Skocz do zawartości
Gość Jacek78

Wycieraczki w Twoim Pasku!? Valeo, Bosch, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie poradzić które wycieraczki wybrać i czym się różnią z doświadczenia

Przy każdych napisane że dedykowane do Passata ale każda ma inny wymiar i dotego podgięta czy nie. Już się pogubiłem bo każdy coś innego pisze.

Mój pasior to B5 FL 2001 (dedykowany rok 2002)

 

Czy zainwestowac w orginały:

http://moto.allegro.pl/item424233137_oryginalny_komplet_wycieraczek_vw_passat_b5_97_02.html

 

Czy może Valeo jeszcze lepsze:

http://moto.allegro.pl/item417863173_wycieraczki_valeo_silencio_vw_passat_b5_spojler_po.html

 

Może Bosch:

http://moto.allegro.pl/item417314714_wycieraczki_bosch_583s_audi_a4_passat_b5_nowosc.html

http://moto.allegro.pl/item428912441_wycieraczki_bosch_volkswagen_passat_b5_combi.html

 

Czy wystarczą takie Valeo:

http://moto.allegro.pl/item417863128_wycieraczki_valeo_silencio_vw_passat_b5_spojler.html

 

A może nawet takie:

http://moto.allegro.pl/item417860337_wycieraczki_valeo_compact_vw_passat_b5.html

 

Na zdjęciach przy wszystkich widac jak by jedna była podgieta o czym niektórzy pisza że do pasiora tak musi być. Wydaje mi się że róznica 52,5 cm a 53 cm to może zaokraglenie albo nie liczenie po łuku ;)

 

Doradźcie proszę nowo zakupiony Pasacik wycieraczki ma tragiczne i cięzko w deszczu jeździć

 

kolego wygięta (banan) wycieraczka jest po stronie pasażera a wygięcie jest po to by wycieraczka lepiej (czytaj całą płaszczyzną) przylegała do szyby (przy uszczelce po prawej stronie)

jeśli założysz proste pióro wtedy ze skrawka szyby nie będzie zbierana woda

kupując wycieraczki w ASO na pewno jedna jest w kształcie banana

ja kupiłem ramiona i wycieraczki typu aero twin, użytkuje je ponad pół roku i jestem zadowolony, przede wszystkim są cichsze i nie skaczą po szybie jak standardowe

fakt, że komplet aeroset w ASO to koszt około 109-119pln ale warto

kupiłem w Berlinie ostatnio aeroset firmy Champion (22€), zobaczymy jak będą się sprawować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem wycieraczki firmy BERU i też jedna jest wygięta i bardzo dobrze zbiera, jeżdże pół roku i jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku(wrzesien) kupilem wycieraczki halfordsa(sugerowalem sie cena byly drozsze o 2 pandy od Bosha).Tak od miesiaca wycieraczka od kierowcy przestala sobie radzic z woda w jednym miejscu.Zmieniac na jakies inne czy pozostac przy tych,dodam ze moze z 4 razy w miesiacu nie uzywam wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu :

Czy ja moge w swoim pasku zamontowac takie wycieraczki : http://moto.allegro.pl/item473297367_wycieraczki_plaskie_stella_chrysler_voyager_nowe.html tz nie akurat te ale takie płaskie ???

Jak jest z mocowaniami ??

Wielkie dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Jak jest z mocowaniami ??

Tutaj jest chyba zwykle, klasyczne mocowanie, tak jakbys zwykle piora z Tesco za 10PLN kupil... Coraz wiecej aut ostatnio widze z takimi wycieraczkami-nie wiem, jak to sie sprawuje? Mialem cos podobnego w poprzednim Passacie no i skrzypialo, mazalo-po prostu tragedia. Do tego nie wyglada niezbyt fajnie-to mocowanie jest ogromne i psuje caly efekt wizualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj jest chyba zwykle, klasyczne mocowanie, tak jakbys zwykle piora z Tesco za 10PLN kupil... Coraz wiecej aut ostatnio widze z takimi wycieraczkami-nie wiem, jak to sie sprawuje? Mialem cos podobnego w poprzednim Passacie no i skrzypialo, mazalo-po prostu tragedia. Do tego nie wyglada niezbyt fajnie-to mocowanie jest ogromne i psuje caly efekt wizualny.

 

dokładnie Krawcol wszystkie płaskie wycieraczki pod standardowe mocowania sa do dupy, też miałem i też skrzypiały, mazały itp

teraz mam aero twin na oryginalnych ramionach to nich przeznaczonych i jestem zadowolony, nic nie skrzypi, nie maże

wydatek spory ale bez porównania z wycieraczkami starego typu i z wycieraczkami płaskimi pod standardowe ramiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
teraz mam aero twin na oryginalnych ramionach to nich przeznaczonych i jestem zadowolony, nic nie skrzypi

Ja rok temu kupilem Valeo XTRM (VM301), bo nie moglem nigdzie dostac Boscha i Valeo skrzypialy na poczatku... Teraz juz nie skrzypia, ale zaczely juz mazac po 14 miesiacach uzytkowania... Od kilku di w bagazniku mam Boscha AeroTwin (925S) i niedlugo je zamontuje-pewnie beda czyscic ladnie, tylko zeby nie skrzypialy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz mam aero twin na oryginalnych ramionach to nich przeznaczonych i jestem zadowolony, nic nie skrzypi, nie maże

wydatek spory ale bez porównania z wycieraczkami starego typu i z wycieraczkami płaskimi pod standardowe ramiona

Czyli wymieniłes całe ramiona ?? Bo ja kupiłem Boscha i po 2 miesiacach "chrapie" i rysuje

Oddam kazde pieniadze :) za cichutką prace moich wycieraczek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wymieniłes całe ramiona ?? Bo ja kupiłem Boscha i po 2 miesiacach "chrapie" i rysuje

Oddam kazde pieniadze :) za cichutką prace moich wycieraczek :D

 

tak zainwestowałem i na wiosnę wymieniłem całe ramiona (87pln sztuka) + kupiłem w aso komplecik piór za 119pln i muszę powiedzieć, że nie żałuję wydanych pieniędzy na ten komplet

kupiłem we wrześniu w berlinie komplecik piór areo set firmy champion (jeszcze ich nie montowałem - poczekam do wiosny) za 24€ więc wyszło prawie o połowę taniej niż w aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr.X musze chyba zrobic to samo co Ty tylko nasuwa mi sie pytanie Samemu da rade czy lepiej dac to do zrobienia mechesowi ??

Dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mr.X musze chyba zrobic to samo co Ty tylko nasuwa mi sie pytanie Samemu da rade czy lepiej dac to do zrobienia mechesowi ??

Dzieki za info

 

nie ma problemu z wymianą ramion z tym że mocno siedzą na wieloklinach i trzeba po odkręceniu śrub popsikać wd40 a później machać każdym ramieniem lewo-prawo, góra-dół aż ramię puści (tylko z wyczuciem bo ja jedno przy ściąganiu połamałem - za mocno wczułem się w rolę demontażysty :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Dzisiaj kupiłem pióra wycieaczek przednich .Komplet-Bosch Twin-583S. Cena 95 zł. w Inter Cars.Jestem zadowolony , chociaż przy włączonych '' czasówkach '' zostawiają na środku szyby [ na jej części ] małą linie wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć ! Dzisiaj kupiłem pióra wycieaczek przednich .Komplet-Bosch Twin-583S. Cena 95 zł. w Inter Cars.Jestem zadowolony , chociaż przy włączonych '' czasówkach '' zostawiają na środku szyby [ na jej części ] małą linie wody.

 

a nie masz czasem szyby od kamyczków poodpryskiwanej?

ja mam i też zostają w miejscach odprysków delikatne smużki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotras22

Witam serdecznie. Wycieraczki jak się okazuje to bardzo dobry interes. Nalezało by je wymieniac raz na 3 mc jak podaje producent a cena od 120-180 zl za komplet. Najprosciej bylo by wymienić same gumki w wycieraczkach i cena ich powinna byc cos miedzy kilka a kilkanascie zl !!!!!. Tylko pytanie gdzie je zdobyc.

Ktos juz pisal, ze podobno sa do kupienia w ASO, ale napewno nie w Olsztynie (tu mozna nabyc komplecik za ok 120 zl). Widzialem dostępne same gumki polskiej produkcji (5 zl szt.) ale nie pasują do gumowego pałąku montowanego w Passatach. Czy komuś udalo sie zakupic same gumki ? Prosze o namary sklepu gdzie takowe oferuja. Tak na marginesie ktos pisal " jak to wymienic gumki skoro u mnie sa tylko same gumki". Wiec wycieraczka w pasku sklada sie z metalowego ramienia do którego przyczepia sie gumowy pałąk, w którym znajduje sie sama gumka. To wlasnie owa gumka sie zuzywa. Pałąk jest rozbieralny tylko trzeba nabyc takowe gumeczki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz_passat

Witam.

Jestem posiadaczem Passata od 1,5 miesiąca. To moje pierwsze auto i nie mam zbyt dużego doświadczenia z samochodami więc moje pytania dla nie których mogą się okazać trywialne.

Chciałem się zapytać czy w przypadku "szurania" jednej (tej od kierowcy wycieraczki) wystarczy tylko wymiana pióra??

Drugie pytanie to jakie są oryginalne wycieraczki od Passata, czy są one wygięte... bo jedną (tą dobrą mam założoną wygientą), a drugą tą "szurającą" nie wygiętą??

Jakiej firmy kupić wycieraczki (pióra) najlepiej?

Z góry dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam wszystkich użytkowników Passatów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Jestem posiadaczem Passata od 1,5 miesiąca. To moje pierwsze auto i nie mam zbyt dużego doświadczenia z samochodami więc moje pytania dla nie których mogą się okazać trywialne.

Chciałem się zapytać czy w przypadku "szurania" jednej (tej od kierowcy wycieraczki) wystarczy tylko wymiana pióra??

Drugie pytanie to jakie są oryginalne wycieraczki od Passata, czy są one wygięte... bo jedną (tą dobrą mam założoną wygientą), a drugą tą "szurającą" nie wygiętą??

Jakiej firmy kupić wycieraczki (pióra) najlepiej?

Z góry dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam wszystkich użytkowników Passatów:)

 

Ja aktualnie jeżdżę na oryginalnych VW Aero kupionych w ASO i spisują się bardzo dobrze. Wcześniej miałem oryginały Aero Valeo Silencio i również spisywały się idealnie, a nawet lepiej niż te kupione w ASO, jednakże cena Valeo ( około 160 zł za wycieraczki na stary uchwyt, taki jak najprawdopodobnie masz ) spowodowała, że kupiłem w ASO za połowe tej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sansiu

Polecam wycieraczki Valeo, są o wiele lepsze od Boscha Aero Twin. Na Valeo przejeździłem cały jeden sezon. Natomiast na Boschach da się tylko ze 2 miesiące, bo zaraz pojawiają się łuki wynikające ze zużycia. Wystarczy, że robale rozwalają się na szybie i wycierając pióra błyskawicznie się uszkadzają. Polecam także taki specyfik jak "Niewidzialna wycieraczka" dostępny w prawie każdym hipermarkecie-ja kupiłem w Tesco, koszt ok.12zł za buteleczkę, która starcza na ho ho ho a może i dłużej. Powoduje on, że krople wody nie rozbryzgują się na szybie tylko są bardzo skupione i zachowują się jakby padały na coś tłustego. Przy jeździe 80km/h i dość dużym opadzie nie trzeba zbyt często korzystać z wycieraczek bo krople same uciekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nareszcie kupilem wycieraczki Nigrin. Sprzedawane sa po jednej sztuce (zaplacilem 16€ za sztuke) i maja ksztalt jak AeroTwin, ale pasuja na stare zatrzaski wiec nie trzeba kupowac calych ramion. Na trasie jeszcze ich nie sprawdzalem (dopiero jutro:) ale w miescie wycieraczki bomba. Po prostu, to co mialem przedtem (Bosch) to jedno wielkie G w porownaniu z Nigrin. Nie wiem jak sprawuja sie Boschowskie AeroTwiny, ale jak pisze - zwykle Bosch to mizeria w porownaniu do tych. Jestem zadowolony - ciche i nie zostawiaja absolutnie niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja wymieniłem jakieś 2-3 miesiące temu całe ramiona.Z tych starego typu w haczyk na końcu,na te od passka 3BG z bolcem.Dokupiłem do nich nowy komplet BOSH AERO TWIN i jak do taj pory sprawują się rewelacyjnie.Są ciche,a po ich przejściu szyba jest jak kryształ.Koszt kompletu to 130 zł-nie w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem, że prawa wycieraczka zachodzi na uszczelke szyby jakby była zadługa, teraz mam Valeo ( obie 53cm)z bocznym mocowaniem a wcześniej miałem bosch aero twin i było tak samo nie wiem czy ramie jest zadługie czy jest inna przyczyna?

Edytowane przez czarek1210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności