Skocz do zawartości
mirekm11

Jak wyregulować luz maglownicy

Rekomendowane odpowiedzi

no tak ale jeśli ktoś nie ma kasy akurat to coś trzeba wymyśleć bo nie zawsze jest się przy kasie na naprawę rzędu 300 400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znów podkręciłem śrubę regulacyjną maglownicy o pół kreski. Dalej się nie dzieje nic złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo dzisiaj u siebie w mieście byłem u kolegi z naszego forum i ten stwierdził (bez zaglądania ) że Passaty po lifcie nie mają rzekomo śruby do regulacji luzu na maglownicy. Mój Passat to B5FL, 2002r 1.8T.

No i spytam jeszcze, wymienione mam zawieszenie z przodu, dwa dni temu wymieniłem końcówki i drążki kierownicze. jednak przy przejeżdżaniu jednym kołem np po studzience (nawet nieznacznie zapadniętej) to czuć wyraźne szarpnięcie na kierownicy, nie wspomnę o myszkowaniu w koleinach. Przy większych muldach czy podczas przejazdu przez przejazd kolejowy słychać takie tępe stuknięcia jakby z okolic za kokpitem. Oczywiście po wymianie końcówek i drążków była ustawiana zbieżność, jednak po paru dniach zauważyłem że kierownica nie jest w czasie jazy na wprost ustawiona tak jak powinna tylko jest delikatnie przechylona w lewą stronę. Stuknięcia występują tez szczególnie w czasie skręcania w prawo np na skrzyżowaniu, nie są seryjne czyli jedno po drugim (nie przegub) jednak irytują a już najbardziej mnie wqrwia zrobione zawieszenie i tańczenie auta po jezdni na nierównościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podepne sie pod temat zawieszenia. Wymieniłem wszystkie wachacze, drążki kierownicze, podkręciłem srube na maglownicy, ustawiłem zbiezność na sprzecie 3d, powietrza w kołach też oki i wciąż samochodzik mi ucieka jakby sam skrecał raz w lewo raz w prawo. Powiedzcie mi czy jest sens wymieniać drążki kierownicze te przy samej maglownicy. Czy tam mogą sie zrobic luzy? Jak majtam szybko kierą to czuc jakby luzy były właśnie tam. poradzcie cos bo już nie wiem co z tym zawieszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie, mechanik dzisiaj zlikwidowal luz na maglownicy, nie stuka juz ale zaczela chodzic ciezej kierownica... czy popelnil jakis blad, czy tak juz musi byc?

Edytowane przez tom_sob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rhx

Odnawiam jeśli można. Robiłem maglownicę, wymiana uszczelniaczy reszta ok. Teraz po założeniu kierownica chodzi ciężko i auto nie wraca do "prostej jazdy" czyli innymi słowy kierwa nie odbija tak jak powinna. Jak wyregulować tą śrubę żeby zaraz nie dojechać maglownicy? Słyszałem że nowe uszczelniacze i tulejki muszą się troszkę wytrzeć aby kierownica wróciła do starej charakterystyki. Wdzięczny będę za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie regulowalem luz sruba i jest tak ze jak ja lekko za duzo dokrecisz to bedzie ciezej kiera chodzic i nie bedzie sama wracac do pozycji neutralnej .Tak wiec jak listwa jest ekstremalnie zużyta to juz luzu sie sruba nie skasuje bo dokrecajac bedzie ciezko chodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mocno odgrzeje kotleta, ale mam pytanie czy passat B5 FL 2002r posiada śrubę kasującą luzy na maglownicy? Mam typowe stuki przy delikatnym kręceniu kierownica. Puka też delikatnie na niewielkich nierównościach. Wymieniałem ostatnio maglownice bo stara waliła a nie pukała. Po wymianie (używka ponoć w b. dobrym stanie) jest niby lepiej, puka znacznie mniej ale jednak puka. Poza tym mam wrażenie, że układ kierowniczy jest dużo mniej precyzyjny. Czy da się te luzy jakoś skasować, czy w Pasku po lifcie nie ma już tej możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności