Skocz do zawartości
Gość csatb

przekładka silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość csatb

witam wszystkich

 

mam paska z silnikiem 1,6 74kw z 98 roku ahl i chcialbym wrzucic do niego silnik 1,8

 

czy jest to mozliwe i co poza silnikiem jest mi potrzebne

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
mam paska z silnikiem 1,6 74kw z 98 roku ahl i chcialbym wrzucic do niego silnik 1,8

 

czy jest to mozliwe i co poza silnikiem jest mi potrzebne

 

Lepiej kupic inne auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej kupic inne auto.

Dokładnie to samo chciałem napisać.

 

W tym przypadku wg mnie lepiej sprzedać obecnego passata i poszukać takiego z silnikiem, jaki Ci się marzy. Zakup silnika, ewentualna zmiana osprzętu, okablowania, komputera, być może skrzyni / przegubów... Kosztowne, czasochłonne. Później gorzej takie autko sprzedać (kupujący będzie snuł własne teorie o zatarciu silnika, dzwonie itp.).

 

Jeśli swoje auto masz w idealnym stanie, pewnie ciężko byłoby Ci się z nim rozstać - wszyscy wiemy, jak teraz ciężko znaleźć używane auto w dobrym stanie. Wybór należy do Ciebie, ale musiałby ktoś bardziej "techniczny" odpowiedzieć, czy są jakieś duże różnice między tymi dwoma silnikami. Jeśli osprzęt, skrzynia, przeguby, komputer, wiązki zostają te same - gra może jednak być warta świeczki :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100 % uklad wydechowy, mysle ze raczej napewno skrzynia "mozliwe przeguby??"

itd. "patrz poprzednie posty"czasem nawet zeby wszystko bylo jak trzeba niekture elementy zawieszenia powinno sie wymienic na mocniejsze dostosowane odpowiednio do mocy silnika,niestety nie sa to auta z lat -70 czy -80 tych gdze prawie wszystko bylo takie same.

 

Mysle ze moi przedmowcy maja racje "lepiej kupic inne auto" :vw:

ale Twoj passek Twoja decyzja . Uszanowanko. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co poza silnikiem jest mi potrzebne

 

Komputer, nowa wiązka komp - silnik, układ wydechowy, mocowania silnika i inne pierdułki z tym związane, przeguby, półośki, skrzynia biegów..... itd, naprawdę nie warto. Znieniać silnik dla 25KM? Ćipsa zapodaj to wyciśniesz do 120 KM :)

Taki swap to warto było robić ale w FSO z 1.5 na 1.6 lub skrzynię piątkę wrzucić :)

 

Sprzedaj auto i kup mocniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj się troszke worthersee.

On zmieniał w swoim pasku silnik(1,6AHL) wpierw na AFN(110KM), później ATJ(115KM) i teraz AWX(130KM). :ok:

 

Jeśli chcesz pojeździć tym samochodem dobre pare aut i reszte samochodu Tobie w zupełności pasuje, to warto się zastanowić, chociaż ja i tak kupiłbym innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja jestem w trakcie takiej operacji z 1.6 97r na 2.0 AZM z 2001r i oprócz dwóch łap do mocowania silnika nic nie pasuje jak masz sam silnik to lepiej nie zaczynaj ja mam prawie wszystko silnik,skrzynia,komputer i instalacja silnika,licznik,manetki a i tak jest sporo zabawy jak chcesz wszystko dokupywać osobno to stracisz majątek chyba ze masz dobrego kolegę to ci sprzeda to wszystko w promocji za jedyne 1500ZŁ :ok: tak jak mi ,no i nie jest kradziony tylko ANGOL. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozeznałem ten temat jakiś czas temu, chciałem zapodać 2.3 lub 2.8 , ale po głębszych przemyśleniach i podpytaniu co gdzie i jak,dałem sobie spokój.Łatwiej i w tej samej cenie zmienisz auto.Największą niespodzianką może być to jak mi ktoś napisał: nawet jak już kupisz wszystko co potrzebne , zrobisz to u kogoś kto ma o tym pojęcie, to nie masz gwarancji że to odpalisz...i będziesz bez stresu jeździł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mular
witam wszystkich

 

mam paska z silnikiem 1,6 74kw z 98 roku ahl i chcialbym wrzucic do niego silnik 1,8

 

czy jest to mozliwe i co poza silnikiem jest mi potrzebne

 

dzieki za pomoc

Czemu chcesz zmienic silnik 1.6 na 1.8 zajechal Ci sie. Moj kumpel mial taki w oktawi i przez glupia odudowe termostatu (plastikowa byla u niego i prowadzenie termostatu wchodzilo w nia i grzal sie) zajechal silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość csatb

dziękuję wszystkim za odpowiedż w opisanej przeze ,mnie sprawie

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

csatb, poinformuj nas jak podejmiesz decyzję.

dodatkowo, gdy zdecydujesz się na przekładkę - informuj szczegółowo o postępie prac i pojawiających się problemach :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez musze wymienić silnik tylko ze ja mam 1.6 arm (rzadki okaz).Mam Fajny silnik 1.6 ahl ale nie wiem czy bedzie komp. pasował bo nie mam kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. JA mam podobny problem. Silnik 1,6 padł i myślę nad wymianą na 1,8 lub 1,8t lecz czytam ,że to sporo zachodu.

Wiec chyba poszukam jakiegoś w bd stanie 1,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam zrobic,gdy mam zatarty silnik BHW w passacie tdi 2.0 w automacie I nie pause do niego inny? Problem BGW i jest inny wał. Ktos moze mi poradzic co ja mam zrobic? Grat juz 3 miesiace stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko:P zamierzam nabyć silnik 2.6 V6 ze skrzynią, układem chłodzenia i w ogóle ze wszystkim co jest pod maską (pewnie ramę też będzie trzeba przełożyć...). Silnik osobiście sprawdziłem i jest wszystko w porządku...i jeszcze cena xD

Na swapa jestem bardzo przekonany, bo lubię ryzyko i jak będzie mnie ten silnik wkurzał to PF wskakuje z powrotem;)

Mam kilka pytań:

1-mniej ważne, ale czy przeguby zew. podejdą z felg 15" na 14" i z innym rozstawem śrub?

2-Czy przejdę przegląd z tym silnikiem, zarejestrowanym na 1.8, bo już się boję jakie ubezpieczenie mi walną i jeszcze to jest silnik z Niem, więc mogą się przypieprzyć czy auto miało opłacone cło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

w opisie masz B3 a piszesz w dziale B5... sprecyzuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo silnik jest z Audi A4 z rocznikowo tak jak wychodziły B5;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności