Skocz do zawartości
Gość zllew

Ile płynu wchodzi do układu wspomagania kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zllew

Pytanie jak wyzej. Pasior b4 silnik AAZ 1.9 TD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,7 - 0,9 l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do każdego Passata tyle wchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jak coś ciężko chodzi układ możne to być spowodowane starym płynem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mize byc ro płyn za gesty zuzyty albo gdzies na maglownicy lub kolumnie = krzyzaki cos nie dobrze działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo pompa na wykończeniu lub opiłki się nazbierały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś mieć galaretę zamiast płynu żeby to miało związek, raczej pompa już siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Siostrze w golfie 3 silnik aaz walną wąż od wspomagania i go wymieniłem ale nie wiem jakim płynem to zalać bo nie sprawdziłem jaki kolor płyn wcześniej miał korek od zbiorniczka jest czarny i się zastanawiam jaki zalać czy elfmatic do atf czy mobil atf 220 a może febi 6162 wiem że musi być mineralny ale nie wiem za bardzo który będzie najlepszy bo każdy co innego w książce pisze tylko ze ma spełniać normę dextron II a tylko mobil i elf tą spełniają a febi chyba nie i co teraz wybrać żeby mi sie układ nie rozszczelnił bo wtedy roboty dużo będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz, że mineralny to możesz kupić taki, który Ci odpowiada. Oleje produkowane są na "bazie olejowej" wszystkie mineralne mają tą samą bazę a reszta to już dodatki firmy która je produkuje. Kup ten który spełnia normę i żadnego problemu z rozszczelnieniem nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Siostrze w golfie 3 silnik aaz walną wąż od wspomagania i go wymieniłem ale nie wiem jakim płynem to zalać bo nie sprawdziłem jaki kolor płyn wcześniej miał korek od zbiorniczka jest czarny i się zastanawiam jaki zalać czy elfmatic do atf czy mobil atf 220 a może febi 6162 wiem że musi być mineralny ale nie wiem za bardzo który będzie najlepszy bo każdy co innego w książce pisze tylko ze ma spełniać normę dextron II a tylko mobil i elf tą spełniają a febi chyba nie i co teraz wybrać żeby mi sie układ nie rozszczelnił bo wtedy roboty dużo będzie.

febi 6162

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba się zdecyduje na febi chociaż nie spełnia normy dextron II to wielu go stosuje, to i chyba w siostry golfie posłuży jakiś czas i myślę że szkód większych nie narobi bo glupio by było przez taki szczegół jak olej narobić sobie więcej roboty i to jeszcze kosztowniejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego tematu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=181352&postdays=0&postorder=asc&start=15&sid=4e482917ddfcfc1d2e059e0ab5ebf4f6 coraz bardziej jestem przekonany do czerwonego minerała atf bo febi 6162 jak wynika ze strony producenta przeznaczony jest do bmw i nie spełnia żadnej normy vw nawet tej dextron II która wg. książki musi być spełniona nie wspominając już o normach ZF firmy której osprzęt jest zamontowany w wielu vw a febi do vw to 6161 ale to już syntetyk zatem do starej pompy i maglownicy nie bardzo.A mobil atf 220 lub inne spełniają normę dextron IID a nawet wyższe np.dextron III a do tego spełniają normę ZF TE-ML-03D/04D/11A/14A/17C czyli wychodzi że najlepszy będzie czerwony mineralny atf.Dobrze rozumuje czy nie? Jeśli nie to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak myślę dalej i się zastanawiam czy dobre są wynalazki uniwersalne czyli mieszalne ze wszystkimi innymi płynami typu prestone z uszczelniaczem lub stp ale nie mam do nich przekonania chyba że ktoś z was już to stosował przez jakiś czas i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności