Skocz do zawartości
marhal

Osuszacz klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie odnośnie osuszacza klimy wszystko się włącza brak błędów a zimna nie czuć możliwe że osuszacz jest już zapchany.W tamte lato był zmieniany czynnik a klima i tak słabo działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie odnośnie osuszacza klimy wszystko się włącza brak błędów a zimna nie czuć możliwe że osuszacz jest już zapchany.W tamte lato był zmieniany czynnik a klima i tak słabo działała.

Może tak być, możliwe też ze zapchany jest ten filterek przy króccu w podszybiu, no i możliwe jest też że rozszczelniła Ci się klima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oleju ma być 50g, ani więcej ani mniej, maszyna po odessaniu powie ci ile się zebarało do sobie dodasz

no nie rozumisz mnie ;]

maszyna (gdybym taką separującą olej miał) powiedziałaby mi tylko że wraz z czynnikiem odessała te 4 czy 7g oleju, ale nie powie mi ile go w układzie pozostało.

wiadomo - najwięcej jest zawsze w sprężarce, ale ile w niej pozostało po iluś tam serwisach i nabijaniach?

żeby to stwierdzić trzeba by odłączyć sprężarkę i zlać z niej cały olej + dać jakąś poprawkę na kilka - kilkanaście gram (może więcej), które zostały w rurach, parowniku i skraplaczu.

Albo - płukać z oleju cały układ i dopiero na nowo wlać dokładnie tyle ile przewidział producent - dopiero wtedy byłaby pewność że jest jak trzeba

ale tego ostatniego robił nie będę :)

 

aha, no i zastanawia mnie ile ma tego oleju być tak naprawdę, bo te 50g jakie wymieniłeś to już chyba 4-ta propozycja jaką wyczytałem (było już 250, 180 i chyba 120) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tak być, możliwe też ze zapchany jest ten filterek przy króccu w podszybiu, no i możliwe jest też że rozszczelniła Ci się klima.

 

No wielkie dzięki trzeba się powoli zabierać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Jaka powinna być temperatura powietrza wylatującego z nawiewu przy maksymalnym chłodzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka powinna być temperatura powietrza wylatującego z nawiewu przy maksymalnym chłodzeniu?

Od 4 do 6'C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ok 12 stopni C układ szczelny niedawno wymieniony. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ok 12 stopni C układ szczelny niedawno wymieniony. Co może być przyczyną?

 

Przez cały czas masz te 12 stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę kotleta :D

mam pytanie byłem dziś na sprawdzeniu klimy i facet podłączył azot i okazało się ze leci z krućca przy osuszaczu gdzie przychodzi wąż do sprężarki klimy rozkręciliśmy to i okazało się ze gwint na końcówce osuszacza jest zerwany i facet mówił ze tę końcówkę można kupić oddzielnie ale ja się nie spotkałem z tym

I tu moje pytanie czy faktycznie ta końcówka jest wykręcalna z osuszacza i wystarczy ją wymienić czy trzeba caly nowy osuszacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu moje pytanie czy faktycznie ta końcówka jest wykręcalna z osuszacza i wystarczy ją wymienić czy trzeba caly nowy osuszacz?

Z tego co ja widziałem osuszacz to nic tam wykręcanego nie było. Raczej trzeba nowy osuszacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam gwint jest integralną częścią osuszacza i jedynie spawanie aluminium wchodzi w grę co stanowczo odradzam. Zakładając że go jeszcze nigdy nikt nie wymieniał warto kupić nowy ceny od 60 do 140zl w zależności od wersji i przede wszystkim nie pakować się w używki bo one że tak powiem już są zużyte i nie będą pełnić swojej roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki mam jeszcze jedno pytanie ja wymontować tę grubszą rurkę która idzie do kabiny czy wystarczy odkręcić tego imbus-a i rurka wyjdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam wymienić osuszacz w pasku b6. I plan jest taki

Pojechać do serwisu klimy i odessać wszystko. Wrócić do garażu wymienić samemu i ponownie w serwisie klimy napełnić.

 

Czy sperazrka moze pracowac bez obciazenia po odessaniu.

jaka mam pewnosć że bedzie wystarczajaca ilość oleju i R134a po tej akcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jedź do warsztatu i zrób tak jak powinno się robić. Odessają czynnik wymienią filt i napełnią z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odświeże temat bo od maja 2012 nikt nic nie dopisal. Mnie również dotknäl dzis temat dziurawego osuszacza w passacie 3bg. Juz wiem ze zakupie nissens nowke i po kłopocie. Natomiast martwi mnie inna sprawa. Wąż ktory ocierał się o osuszacz ma również ślady przetarcia. I nie są to jakies tylko delikatne przetarcia tylko naprawde zrobila sie niezla wżerka. Chcial bym sie dowiedziec czy te weze majä wiecej powłok czy tylko jednä. Bo u mnie ta czarna pierwsza jest w tym miejscu przetarta i zaczyna byc widac cos już lekko brązowego. Pytanie czy wymienic tylko osuszacz i jeździć dalej czy ten przewód również bo mam i tak wszystko z przodu rozebrane do wymiany rozrządu. Jaki koszt takiego nowego przewodu orientuje się ktoś może?

Dziękuję za informację i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wąż był też trochę przytarty. Nałożył na niego dodatkowy kawałek węża i wyprofilowane aby nie dotykał i później było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. No nic to wymienie osuszacz i wezmę to miejsce na wezu pod lupe i zobaczymy czy jest szczelne. Tez tak wlasnie myslalem zeby to wyczyścić i nalozyc inny wäz zeby zabezpieczyc przed dalszym wycieraniem...jutro spróbuję zrobic zdjecie jak to u mnie jest wytarte.

Dziekuje za odpowiedz

Edytowane przez dario3103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem zdjecie. U mnie przetarty wąż wygląda właśnie tak...

20161002_200529.jpg

20161002_200510.jpg

Edytowane przez dario3103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało będzie działać u mnie było podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziekuje. Czyli wiem co dalej robic. Wymiana osuszacza nabicie klimy sprawdzenie czy wąż jest w tym miejscu szczelny tak dla pewnosci i jesli tak to nalozenie drugiego węża w celu zabezpieczenia tego przetartego....moze kiedys jak bede robic serwis klimy to dam zakuc nowy i będzie gitara.

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności