Skocz do zawartości
marhal

Osuszacz klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze zaznaczyłem ale osuszacz to ta część ?

Tak, to ta część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na allegro od użytkownika skodexim chyba za 60zł śmiga aż miło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy w którym miejscu znajduje się filtr osuszacz w pasacie B5 FL 2004r. ?

Mam nabitą klimę cienka rurka zimna gruba troszkę ciepła a w aucie upał

 

Pojechałem do innej firmy zajmującej się klimatyzacją okazało się i w moim przypadku problem polegał na nadmiarze oleju w układzie klimatyzacji po odciągnięciu oleju wszystko wróciło do normy, wymieniono mi również filtr który znajduje się przy zaworze do napełniania klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć troszkę temat.

Ostatnio wymieniałem pasek od klimy bo już popiskiwał zauważyłem ze na wężu który idzie z sprężarki do skraplacza w okolicach osuszacza jest małe przetarcie. Z tego przetarcia wyciekło chyba troszkę oleju. Wiem ze muszę ten przewód wymienić, przy okazji wymienię osuszacz i moje pytanie w sieci IC znalazłem HELLA i NISSENS który byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie odświeżyć troszkę temat.

Ostatnio wymieniałem pasek od klimy bo już popiskiwał zauważyłem ze na wężu który idzie z sprężarki do skraplacza w okolicach osuszacza jest małe przetarcie. Z tego przetarcia wyciekło chyba troszkę oleju. Wiem ze muszę ten przewód wymienić, przy okazji wymienię osuszacz i moje pytanie w sieci IC znalazłem HELLA i NISSENS który byście polecili?

 

Zdecydowanie ten drugi, jest montowany na pierwszy montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,nissens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka rzeczowa wypowiedz. PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tego osuszacza szukać i czy można wymienić go samemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu nie wymienisz, bo czynnik pójdzie do atmosfery. Najpierw musi być czynnik odessany przez maszynę do napęłniania klimy, następnie wymiana osuszacza i ponowne napełnienie. Oczywiście możesz puścić czynnik w atmosfere i sam wymienić, ale drożej cię wyniesie ponowne napełnienie układu freonem. Tak więc tylko w serwisie klimatyzacji takie cosik zrobisz. Osuszacz znajdziesz w pobliżu skraplacza, czyli chłodnicy klimy.

Edytowane przez indyczes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr osuszacza znajduje się po lewej stronie (stojąc twarzą do auta) za halogenem, widać go dobrze od dołu po zdjęciu osłony silnka, taka metalowa puszka do której idą dwa węże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I lepiej jest nabić nowy czynnik będzie lepiej chłodził, jak wiadomo czynnik i olej są higroskopijne i łapią wodę przy takiej operacji. Po takiej operacji spada wydajność czynnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w piątek sprawdzałem ten osuszacz tez myślę nad wymianą niby zalecają że powinno się go wymieniać co 2 lata co na ten temat myślicie???

W ASO Sopot Gajos cena nowego osuszacza 576zł.

 

A Wy jak sądzicie o wymianie tego elementu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu kupiłem najtańszy za 70zł i jest ok. Coś mi świta że są 2 rodzaje ale nie jestem pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie w piątek sprawdzałem ten osuszacz tez myślę nad wymianą niby zalecają że powinno się go wymieniać co 2 lata co na ten temat myślicie???

W ASO Sopot Gajos cena nowego osuszacza 576zł.

 

A Wy jak sądzicie o wymianie tego elementu?

 

Szukaj sam tego filtra realna cena to ok.200 pln , no chyba że Ci policzyli z wymianą w ASO, ja płaciłem ok 400 pln z przeglądem klimy odrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czynnika od dawna już nie ma a że fachowcy nie mają pojęcia co się dzieje z moją klimą to sam zacznę wymieniać poszczególne części aż w końcu może zacznie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie czynnika od dawna już nie ma a że fachowcy nie mają pojęcia co się dzieje z moją klimą to sam zacznę wymieniać poszczególne części aż w końcu może zacznie działać
a jakie błędy masz na vag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy błędy jeden to 318 drugi to o jakimś odmrazaniu na nogi czyli coś z silniczkiem a trzeci to już zapomniałem jutro sprawdze, maszyna nie wykrywa nieszczelności a czynnika na drugi dzień już nie ma -przy ostatnim nabiciu nawet o domu nie dojechałem i już nie było-wymieniłem zaworki przy podszybiu,potem niby fachmani znaleźli wycieki i go załatali a klima jak uciekała tak ucieka,przejrzeli wszystko pod maską i od spodu auta-sprężarka działa ,wiatrak klimy nówka tylko do parownika nie zaglądali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam trzy błędy jeden to 318 drugi to o jakimś odmrazaniu na nogi czyli coś z silniczkiem a trzeci to już zapomniałem jutro sprawdze, maszyna nie wykrywa nieszczelności a czynnika na drugi dzień już nie ma -przy ostatnim nabiciu nawet o domu nie dojechałem i już nie było-wymieniłem zaworki przy podszybiu,potem niby fachmani znaleźli wycieki i go załatali a klima jak uciekała tak ucieka,przejrzeli wszystko pod maską i od spodu auta-sprężarka działa ,wiatrak klimy nówka tylko do parownika nie zaglądali
a ultrafiolet w czynnik i lampą prześledzić układ lub podłączyć sprężarkę i osłuchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czynnik był już dawany i przepatrzone wszystko pod maską i pod spodem jedyne co znaleźli to małą plamkę czynnika na sprężarce i to już wyblakłą-został układ napełniony azotem do 30 atmosfer i trzymany niestety tylko przez 2 godziny ale nic nie wykazało. Na naprawę klimy w zeszłym roku wydałem przez niecałe 2 m-ce tysiąc złotych już mi wystarczy

Edytowane przez Maniek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności