Skocz do zawartości
n0w3y_pl

Czyszczenie układu klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie jezeli poszly wiurki czym najlepiej czyscic ? albo wsadzic jakis filter pomiedzy sprezarka a przewodami albo ... ? wlasnie czym to wyczyscic we wlasnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co można to wybrać się do speców i wykonać płukanie całego układu klimy o ile te wiórki nie poszły z sypiącej się sprężarki bo należało by ją wtedy wymienić.A co do filtra to Helmut już o tym pomyślał i nic więcej nie włożysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety , tylko profesjonalne płukanie układu może tutaj pomóc , koszt około 400 zł. jezeli tego nie zrobisz to momentalnie zniszczysz nową sprezarke, i czeka cię ta sama robota ( koszty X 2 ) Zresztą nikt nie da ci gwarancji na nową sprężarke jesli nie wypłukasz układu i nie wymienisz osuszacza i dyszy dławiącej. Przerabiałem ten temat w tamtym roku. Na płukaniu nie ma co oszczędzać i sam tego nie zrobisz. Do "naszego" passata koszt osuszacza i dyszy to około 130zł i 12zł. w intercars opole. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic czy w ukladzie sa wiórki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzisz bez rozszczelnienia układu i utracie czynnika. Syfy ze sprężarki zbierają się na dyszy dławiącej . Na fotkacz masz nową dysze i dysze po katastrofie klimy. A na ostatniej masz gdzie ta dysza jest umiejscowiona (niebieska strzałka) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uklad mam rozszczelniony bo sprezarka przestala dzialac z powodu przetarcia takiej tulei lecz przy odkrecaniu tych dwuch przewodów ze sprazarki nie zauwazylem zadnych wiurek ale chcialbym sprawdzic dla pewnosci gdzies jeszcze. Wiurków metalu bylo pelno ale nie wyszly poza tloczki sprezarki do ukladu chlodzacego ( chyba ). Czyli jezeli sprawdze ta dysze i bedzie cala a nawet jezeli beda na niej wiurki to znaczy ze nie poszly nigdzie dalej do ukladu ? jezeli bedzie rozwalona i beda na niej wiurki to znaczy ze uklad do czyszczenia czy tak ? jezeli uklad bdzie zanieczyszczony wiurkami to czy syf przedostal sie równiez do chlodnic ? jezeli ocywiscie dysza nie bedize rozwalona jak na zdjeciu nr 3. czekam na odpowiedz.

 

 

I jeszcze jedno pytanie. Przy odkrecaniu przewoduw z kklimy sa takie uszcselniacze, jezeli juz nie beda dostatecznie uszczelniac czy da sie je kupic osobno jezeli cala reszta ukladu jest szczlna czy mozna uzyc jakiegos sylikonu ? jak tak to jakiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do umiejscowienia tej dyszy to skad ty te zdjecia wziles ? u mnie sa tylko dysze zaladowywujace czynnik i niema kolo nich nakretki jak na zdjeciu ... rocznik passata 1999. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o odpowiedz gdzie znajde dysze dlawiaca w tym ukladzie jezeli jej nie posiadam to gdzie indziej moge sprawdzic czy wiurki poszly do ukladu ... sprezarka naprawiona stuków niema jakie byly teraz podlaczyc i zobaczyc czy dziala. Prosze o szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie właśnie w tym miejscu znajduje się ta dysza , rocznik mojego paska to 11.1998r. co do innych pytań to powiem tylko tyle jeśli opiłki są na tej dyszy tznaczy że są w całym układzie . Czynnki przemieszcza się w obie strony (jak wyłączysz klime ) i cofa się zpowrotem do sprężarki. ta dyszka czarna jest przełamana przezemnie chciałem sprawdzić i syf był nawet wewnątrz. SAM SIĘ ZA TO NIE BIERZ!!!! Po zatarciu klimy MUSISZ płukać układ To jest konieczne. Ja w tamtym roku dałem debilowi!!!! (Renomowany zakład) klime do zrobienia i ten cep nie wypłukał układu , założył moją regenerowaną sprężarke i wszystko ch...j strzelił!!! dzisiaj odebrałem auto z dobrego zakładu (Z Opola) i aż palce wykręca tak chłodzi koszt 1900zł. I gwarancja na części i robote. Jak wszystko będzie OK to wrzuce nazwę firmy do działi POLECAM. A tego cepa z Nysy co mi to wszystko popsuł do Odradzam. fotka gdzie śą te zaworki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy problem. Ja mam Passka wersje UK i w tym miejscy nie wychodza mi przewody z chlodnicy. chlodnice mam po drugiej stronie a dysze do wladowania czynnika sa po tej stronie co ty masz tylko ze ja tam mam komputer, czy dysza moze isc w przewodach pod akumulatorem ? jak nie tam to gdzie ? Piszesz nie bierz sie za to sam ... ale jak na dyszy nie bedzie opilków to powinno byc ok ? U mnie sprzezarka nie zatarla sie doslownie u mnie sie wytarla tuleja ale przy odkrecaniu klimy od przewodów zadnych wiurków nie zauwazylem. Gdzie moze byc ta dysza :|

 

 

jak pytalem wczesniej czym sie uszczelnia polaczenia które juz nie sa w 100 % szczelne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest w twoim aucie , to są zdjęcia z mojego auta. Musisz jednak znaleźć tą dyszke i obejrzeć ją . Pooglądaj komore silnika z każdej strony może znajdziesz. Nic ci więcej nie mogę pomóc , Jak znajdziesz to będziesz pewien (ta dyszka służy też właśnie jako filtr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

now3y_pl (skad zes wykombinowal ten nick)

U CIebie ta dysza znajduje sie pod akumulatorem.Nic skomplikowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomekkaz to ładnie Cię ta impreza kosztowała :dobani:

a ten "debil" to z Nysy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj nick to nie nowy3y_pl tylko n0w3y_pl przez zero, ale mniejsza o to ( jest unikalny gdzie kolwiek sie rejestruje nigdy mi nie powie ze juz zajety ) Znalazlem dysze jutro wykrece i zobacze. Jak bedzie zepsuta to szukam zakladu gdzie robia klimatyzacje w poblizu westbury. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety 1900zł dla mnie to dużo kaski (miałem kupić nowego laptopa) ale lato ma być podobno gorące ,a mam skórzaną tapicerkę. Ten człowiek ma zakład w nysie (musze znaleźć wizytówkę) a co do płukanie układu ,to twierdził , że to zrobił. KŁAMAŁ!!! Syf ze starego kompresora załatwił nowy który ja kupiłem ,a on mi założył. Poza tym to czynnik chłodzący wpuszczał do układu prosto z butli (na chybił trafił) . Niestety nie dał mi faktury , a ja potem miałem ważniejsze sprawy na głowie. I lato już się skończyło. Ta cena może jest duża ale mam pisemną gwarancje na elementy i robociznę. Dzisiaj w Nysie było 27*C a w aucie dosłownie marzłem. (testuje ile się da) . Za dwa tygodnie mam do nich podjechać na profilaktyczną kontrole. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima ważna rzecz byłem dzisiaj w Nysie na BP po paliwko i na myjnię bezdotykową i jak zwykle kolejka jak za komuny :mur: na zewnątrz pokazało mi 26 stopni a w środku 22 :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja naprawiona, sposób troche dziwny lecz nie znalazlem zakladu klimatyzacyjnego w poblizu 400 mil od westbury, a jak wjechalem do serwisu vw i pokazalem co znajduje sie w mojej dyszy dlawiacej to powiedzieli ze wymiana tylko calego ukladu pomoze, wiec wszystko od poczotku do konca wykonalem sam ... mianowicie :

 

Polukanie - wyciaglem osuszacz i wstawilem przewód gumowy pomiedzy przewodami aluminiowymi, wyciaglem dysze dlawiaca i skrecilem ponownie przewody. W miejsca podpiecia klimatyzcji wpiolem przewód gumowy i podlaczylem pod kokotek z goracej wody w domu i puscilem wode w obieg na 3 godziny po 15 minutach kolor wody zmienil sie w szary i tak bylo przez godzine. pozniej przez 2 godziny zmienialem kierunki wody by byc pewnym ze doszla we wszytskie zakamarki. Po 3 godzinach woda leciala czysciutka. Nastepnie w te miejsce wstawilem przewód z kompresora i na cisnieniu 6 bar pozostawilem przez 2 godziny woda zostala wydmuchana i cala reszta odparowala.

 

Skladanie - zalozylem nowe uszczelki, osuszacz ( oczywiscie nowy ) i dysze, zalozylem klimatyzacje i pojechalem do napelnienia. ( napelnial kolega w warsztacie peugota ) poprosilem go by raz napelnil i wloczyl klime i wyciagnol ponownie ( by byc pewnym ze cala woda zostala wyciagnieta przez profesjonalna maszyne ) pozniej zaladowal ponownie no i klimatyzacja chodzi na razie perfekcyjnie. Mosze tylko wrócic na sprawdzenie szczelnosci.

 

Wiem ze niektórzy napisze ze glupi sposób ale to byl dla mnie jedeny sposob aby to naprawic przed wyjazdem do polski ( bo niechce sie ukisic w drodze do polski ) a tam kosztowalo by mnie to 300 funtów jak nie wiecej a tu tylko 80.

 

p.s. sprezarki nie naprawilem, naprawa byla nie oplacalna tloczki byly pozacierane i lozyska do wymiany. Wiec kupilem sprawna uzywana. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior

jak wpadles na ten pomysl? :P

niewazne w sumie :)

powiedz lepiej czy klima Ci nadal dziala.

jak to dokladnie robiles? przy zgaszonym silniku? wpiales sie w te przewody co sa obok akumulatora?

tez chyba bede musial skorzystac z takiej opcji. bo nie wiem kto w okolicy (katowice) zajmuje sie tutaj takim czyszczeniem (jesli ktos ma takie informacje to bede wdzieczny) i czuje, ze bede musial tez wykonac to samemu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę kotleta.

Ktoś jeszcze próbował płukać klimę w ten sposób co n0w3y_pl ???

Czy w taki sposób nie uszkadza się jakichś elementów (np. w nagrzewnicy?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym sposobie jest jedno ale

mianowicie ciśnienie w układzie przed rozkręceniem węży (15 atmosfer chyba) i uszczelnienie wszystkiego z powrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności