Skocz do zawartości
grek-32256

problemy z klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z klima na wyświetlaczu klimatronica wyskakuje mi bład 318 ,czy wie ktoś co to znaczy.Wymieniłem jusz wentylator bo był spalony ,a wczoraj wymieniłem czujnik ciśnienia klimy i dalej nic , klima nie działa. Prosze o rade .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytuję:

 

 

Błąd 318 nie jest kodem błędu, to jest informacja, iż zadziałało zabezpieczenie przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w klimatyzacji. Sterownik wyłączył sprężarkę aby uchronić ją przed awarią. Może nie działać wentylator na chłodnicy. Sam wentylator jest sprawny

( podłączony na krótko działa). A dlaczego się nie włącza .... spalony bezpiecznik 40A. W skrajnym przypadku wentylator startuje od razu drugiego biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób mały eksperyment - wybierz na górze opcje "szukaj" i wpisz 318 - miłej lektury - tylko kafke sobie jaką najpierw zrób bo CI trochę zejdzie....

ale generalnie wentylator zapewne nie chodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam ze swoją klimą problem typu termometr zewnętrzny sobie czasami robi ze mnie jajca, bywa , że podczas jazdy widzę jak temperatura zaczyna systematycznie spadać stopień po stopniu i to czasami do -14 stopni, gdzie latem to trochę chyba kłamie i rozłącza mi klimę zostaje tylko nawiew, a bywają dni , że działa normalnie. Ktoś może wie co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony czujnik temperatury zewnętrznej lub uszkodzony kabel do niego :?:

Ja miałem takiego psikusa po wymianie rozrządu-mechanik zmiażdżył mi kabel od czujnika... Zrób na początek może test klimatronika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.. na 90% izolacja na przewodzie od czujnika gdzieś ma przebicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam przetarty jeden z przewodów klimatyzacji. Mianowicie ten który idzie od chłodnicy do osuszacza, zupełnie na dole....

I tu pytanko: Zna ktoś może ich numeracje bo nie wiem jaki kupić na wymiane??? Passat B5 1,9tdi AVF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien?? Dolny od chłodnicy idzie do przedziału silnika, a nie osuszacza ;), a ten nad nim do kompresora. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności