Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek a jaki masz moduł BT?

Z tym wpisywaniem kodu to coś nie tak jest. Kod powinien cię wyświetlić na telefonie i na fisie i powinieneś go tylko potwierdzić OK, OK. Jest określony czas na tę operację (nie za długi) i być może za długo trwa wpisywanie kodu co powoduje że moduł po prostu kończy operację z powodu braku potwierdzenia przez bt w telefonie.

 

Spróbuj wyłączyć bezpieczne uwierzytelnianie w opcjach połączenia BT, to powinno pomóc. I sprawdź czy masz ustawioną opcję "autoryzowane urządzenie" w opcjach połączenia BT w telefonie

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtek a jaki masz moduł BT?

Z tym wpisywaniem kodu to coś nie tak jest. Kod powinien cię wyświetlić na telefonie i na fisie i powinieneś go tylko potwierdzić OK, OK. Jest określony czas na tę operację (nie za długi) i być może za długo trwa wpisywanie kodu co powoduje że moduł po prostu kończy operację z powodu braku potwierdzenia przez bt w telefonie.

 

Spróbuj wyłączyć bezpieczne uwierzytelnianie w opcjach połączenia BT, to powinno pomóc. I sprawdź czy masz ustawioną opcję "autoryzowane urządzenie" w opcjach połączenia BT w telefonie

 

Dzięki Marek za zainteresowanie:)

Moduł telefonu mam opisany w stopce: premium 5N0035730B. Wpisywanie hasła dla mojego FIS i tego modułu zawsze było w ten sposób. Auto wykrywa telefon, zaznaczam w aucie połącz i w telefonie wyskakuje pole do wpisania PINu. Auto w tym samym czasie podaje ten PIN do wpisania do telefonu. Kod jest na zasadzie: 1111222233334444, 777788889999000, itp. Czyli cztery kolejne cyfry tylko powtarzane czterokrotnie. Kolejne PINy różnią się tylko cyfrą od której zaczyna się PIN.

Szukam teraz w opcji telefonu, i widzę opcją dla zdalnej kontroli. Zaraz będę coś zmieniał, może aktywuje. Te nowe telefonu coraz bezpieczniejsze i tak łatwo zdalnej kontroli nie chcą oddać.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wojtek a jaki masz moduł BT?

Spróbuj wyłączyć bezpieczne uwierzytelnianie w opcjach połączenia BT, to powinno pomóc. I sprawdź czy masz ustawioną opcję "autoryzowane urządzenie" w opcjach połączenia BT w telefonie

 

A jak włączyć bezpieczne uwierzytelnianie?

opcja "autoryzowane urządzenia" Jak to znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak włączyć bezpieczne uwierzytelnianie?

opcja "autoryzowane urządzenia" Jak to znaleźć?

Jeśli masz w telefonie stworzony profil BT połączenia z autem o nazwie powiedzmy "passat" to jak wejdziesz w jego opcje powinieneś znaleźć co takiego jak "autoryzuj urządzenie". Zrób to.

Potem wejdź w ustawienia i wyłącz "tryb bezpieczny" i włącz "dostęp do sim", choć to ostatnie to pewnie masz już włączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz w telefonie stworzony profil BT połączenia z autem o nazwie powiedzmy "passat" to jak wejdziesz w jego opcje powinieneś znaleźć co takiego jak "autoryzuj urządzenie". Zrób to.

Potem wejdź w ustawienia i wyłącz "tryb bezpieczny" i włącz "dostęp do sim", choć to ostatnie to pewnie masz już włączone

Nie mam żadnych opcji w telefonie dla bluetooth. Mogę włączyć, skanować i wyłączyć. Nie mogę dalej nic zdziałać:kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w opcjach BT tylko w profilu BT który utworzyłeś do łączenia się z autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie w opcjach BT tylko w profilu BT który utworzyłeś do łączenia się z autem

 

Aaa, sęk w tym ze profil się nie tworzy:(

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Screenshot_2014-06-08-22-11-47-1.jpg

No i takie coś znalazłem w sieci, brak wsparcia dla rsap?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups.... byłem pewien, że wiesz i już zainstalowałeś sobie aplikację która likwiduje tę niedoróbkę. Musisz pogrzebać w tym temacie bo to było już zdaje się opisywane. Ja ci nie pomogę, bo nie bawiłem się nigdy w doinstalowywanie rSAPA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kilka aplikacji już zdążyłem też zainstalować aby mieć wsparcie dla rSap. Na razie nic nie działa. Przy jednej z aplikacji pojawiło się hasło że trzeba rootować telefon aby działał rSap.

uuuuuu:ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zajeżdżam już trzeciego poczciwego S7220 i nie mam żadnych problemów z logowaniem i łączeniem :).

Czeka cię klikologia, bo w tym wątku wszystko jest opisane co i jak trzeba zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aaa, sęk w tym ze profil się nie tworzy:(

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

[ATTACH=CONFIG]120059[/ATTACH]

No i takie coś znalazłem w sieci, brak wsparcia dla rsap?

 

Cześć,

tu jest napisane, że ma wsparcie rsap i nie trzeba dodatkowej aplikacji, tylko telefon musi mieć oryginalny ROM Samsunga bez brandu.

Ze swojego doświadczenia (mam taki sam moduł premium):

- jak masz telefon z brandem operatora to może być problem (ale nie zawsze) - miałem tak z S3

- niekiedy zależy też od wersji androida (lub jak update do nowszego nie poszedł dobrze)

- z rozmowy z kolegą "grabotg" wiem, że S4 działa z tym modułem

 

Pozdrawiam Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie S4 i moduł 5N0035730C łączą się bez problemu i dodatkowych aplikacji. Telefon bez brandingu, bez roota.

Przy parowaniu na FISie pojawił się kod (11112222...) i po przepisaniu go do telefonu połączenie zostało ustanowione. Telefon wyświetlił zapytanie czy zgadzam się na przejęcie karty SIM i po akceptacji wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę udać się do serwisu aby branding mi zdjęli. Gadałem z "grabotg" i wszystko mi wyjaśnił. Dam znać co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie jczy z tymi modułami BT to jest tak, że skoro mam zamontowany moduł obsługujący nokie 6310i to wystarczy go zmienić na moduł obsługujący wszystkie telefony z androidem powiedzmy do wersji 4.3.3 czy tez każdy moduł odpowiada za jeden konktetny moduł telefonu? pytam bo nie wiem czy jest w ogóle sens dowiadywać się jaki mam moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Panowie czy macie więdzę na temat tych modułów.Mój jest 5N0 035 730 A.Nie mogę sparowac z Samsungiem GT-S7562 wersja Android 4.0.4 Pyt.proszę o info o

1. telefony sparowane z tym modułem.

2.Jaki moduł aby nie miec problemu z telefonem typu sfartfon.

dzięki i pozdrawiam

Ps.szukałem info jak się dostac do modułu.W serwisie po nr VIN podano mi moduł z literką ''C'',okazało sie że jest "A"powiedziano mi że sa rzepy.Niestety jest inaczej a mianowicie.Obudowa ze styropianu oklejona szarym płótnem (auto08/09)w kształcie szuflady(w srodku moduł)należy go docisnąc i lekko przesunąć w stronę drzwi pasażera,i lekko wyjąć z okienka (otwór technologiczny)w tapicerce przy fotelu,następnie do góry.Z drugiej str,od drzwi jest ''płetwa''.Trochę przeszkadza uchwyt do przesuwania fotela.powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam problem o którym już kiedyś pisałem jednak nie uzyskałem żadnej konkretnej odpowiedzi, a jedynie zostałem odesłany do innego tematu gdzie też nie do końca mój problem został poruszony.

Posiadam RNS 510 + moduł: 1K8 035 730B + wieszak na desce. Chciałbym podłączyć telefon poprzez bluetooth. Nie muszę mieć książki, smsów i innych rzeczy na wyświetlaczu - chcę po prostu rozmawiać przez zestaw głośnomówiący. Czy w obecnej konfiguracji jest to możliwe?

Jeśli nie to jakie opcje wchodzą w grę tzn. dokupienie adaptera bluetooth na wieszak (np. takiego: 3C0 051 435 PA) rozwiązuje problem (umożliwia podłączenie przez BT)?

Lub czy np. wymiana modułu na np. taki: 5N0 035 730D rozwiązuje problem?

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przepraszam że się tak wetnę, bo widzę że rozmowa odeszła od tematu ;-)

Mianowicie mam Premium w passacie b6 (złącze pop-port w podłokietniku i uchwyt pod nokie 3100 itd), mój moduł kończy sie na 730B, próbowałem zrobić wg instrukcji kolegi z pierwszego postu, ale kodowanie mi nie podchodzi - oryginalnie mam 0020055, pytanie jakie musi być do premium ? bo to podane dla 729 x nie podchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie S4 i moduł 5N0035730C łączą się bez problemu i dodatkowych aplikacji. Telefon bez brandingu, bez roota.

Przy parowaniu na FISie pojawił się kod (11112222...) i po przepisaniu go do telefonu połączenie zostało ustanowione. Telefon wyświetlił zapytanie czy zgadzam się na przejęcie karty SIM i po akceptacji wszystko śmiga.

 

Ja mam branding i narazie jeszcze z tym walczę. Byłem w autoryzowanym serwisie samsunga i na razie odesłali mnie żeby pisał do producenta, gdyż sami nie mogą zdjąć bez utraty gwarancji. Cóż będę pisał do samsunga i rozjaśnię im problem jaki pojawia się na ich telefonach. Albo do T-mobile czemu psują swoim softem porządne telefony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to jeśli wgrasz oryginalny soft Samsunga bez brandingu to nie tracisz gwarancji.

Edytowane przez piho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie pojawiła się aktualizacja Galaxy S4 do androida 4.4.2. Zainstalowałem i zobaczymy czy połączy się do samochodu. Niestety dalej mam obrandowany telefon ale może zmądrzeli i poprawili ten koszmarny błąd.

Popołudniu spróbuje podłączyć, zobaczymy.

A może ktoś już wie że z andoroidem 4.4.2 jest OK?

 

No i problem załatwiony pozytywnie. Po aktualizacji do 4.4.2 nawet w moim przypadku brandowanego galaxy S4 telefon łączy się z samochodem przez rSAP bez najmniejszego problemu:) Widać ze zauważyli problem i go wyeliminowali. Miło:)

Edytowane przez Wojti77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebrandowany 4.4.2 działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności