Skocz do zawartości
Ledorg

Pianka w przednich nadkolach a rdza.

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś usuwał tą piankę z nadkoli? Jakie jest jej zadanie? Wytłumienie hałasu? Na samym dole jest mokra i powoduje powoli korozję. Może lepiej uciąć ją na samym dole tyko, czy wywalić w cholerę?

image.thumb.png.1aec28984d586d7effcf33acc5704350.pngimage.thumb.png.e4ad13c938bf358694fef383fa68e9e0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ogólnie istnieje chyba od czasów Golfa IV i powoduje przyśpieszoną korozję dołu nadkoli i progu przy okazji. A po co to jest, pewnie by nadkole nie pukało o błotnik albo jakieś rezonanse nie powstawały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO przy montażu zamienników nie daje tych pianek. Albo ich w zamiennikach nie ma, albo wywalili. Na szczęści. Dzięki temu, po 9 latach ruda mi wychodzi tylko przy progu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też teraz chwilowo jeżdżę bez tych pianek. Te górne wywaliłem już dawno, a te dolne - dłuższe, miałem do niedawna, ale po zdjęciu i oczyszczeniu błotnika z rdzy zastanawiam się nad ich ponownym montażem. Chyba, że po zaimpregnowaniu ich jakimś hydrofobowym środkiem. Bo jednak spełniały swoją wygłuszeniową rolę, teraz jest jakby głośniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2025 o 00:23, emilus100 napisał:

Ja też teraz chwilowo jeżdżę bez tych pianek. Te górne wywaliłem już dawno, a te dolne - dłuższe, miałem do niedawna, ale po zdjęciu i oczyszczeniu błotnika z rdzy zastanawiam się nad ich ponownym montażem. Chyba, że po zaimpregnowaniu ich jakimś hydrofobowym środkiem. Bo jednak spełniały swoją wygłuszeniową rolę, teraz jest jakby głośniej.

Witam. Piszę odnoście tych pianek, mam problem z lokalizacją tej mniejszej w kształcie litery V, ten długi wiem że idzie wzdłuż słupka błotnik, drzwi, ale ten mały to za Chiny nie wiem gdzie ma być?, też w tym miejscu ale na górze?, auto jest po wypadku i pomału skręcam, niestety nie pamiętam gdzie to było podczas demontażu. Proszę o pomoc ?, nie mogę znaleźć schematu lokalizacji tego elementu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, BartoneWro napisał:

Witam. Piszę odnoście tych pianek, mam problem z lokalizacją tej mniejszej w kształcie litery V, ten długi wiem że idzie wzdłuż słupka błotnik, drzwi, ale ten mały to za Chiny nie wiem gdzie ma być?, też w tym miejscu ale na górze?, auto jest po wypadku i pomału skręcam, niestety nie pamiętam gdzie to było podczas demontażu. Proszę o pomoc ?, nie mogę znaleźć schematu lokalizacji tego elementu 

nr daj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartoneWrow błotniku są dwie pianki, jedna pionowo przy drzwiach (na zdjęciu powyżej w 1szym poście) a druga po środku tak poziomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności