Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

poradźcie mi proszę jakie indeksy są właściwe dla b6 variant (2.0FSI), standardowo 205/55R15 mają indeks nośności 91V, ale opony z takim indeksem miałem wcześniej w golfie variancie (jak by nie patrzeć mniejszym, a wyszukiwarki opon pod rozmiar do niego zwracają opony z 91 lub wyższym) więc zastanawiam się czy nie brać 94 (z których na oko jest mniejszy wybór, kosztują więcej i mój 'ulubiony' sklep nie ma na nie korzystnej oferty)

w instrukcji za wiele na ten temat nie znalazłem, mam jakiś 'wyciąg' z parametrów no i tam też jest pier...nik bo z jednej strony piszą tam o 91H (ew. 91V) ale zaraz obok jest gwiazdka z adnotacją na dole 94V (tylko cholera nie pisze tam co ta gwiazdka znaczy), auto z kolei kupiłem na oponach 94V żeby było śmieszniej

pytanie brzmi - czy ktoś z Was rozpracował może temat indeksu nośności i czy opony 91V wystarczą czy lepiej brać 94V ?

d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

felgi-opony.com/Warto_wiedziec/Tabela_indeksow_nosnosci_,1,87,40.html

Tu masz opisane jakie opciazenie wytrzymuje dany indeks. Porownaj z masa maksymalna samochodu w dowodzie rejestracyjnym i bedziesz wiedzial jakie opony powinienes miec.

A na klapce wlewu paliwa nie masz czasem info jakie opony powinny byc przy twoim aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę klapkę, dzięki za hinta ale co do zestawiania max. obciążenia z dowodu z tabelą indeksów to raczej nie tędy droga, w dowodzie z tego co pamiętam jest masa całkowita auta a obciążenie w tabelce podawane jest per jedno koło, z tego co kojarzę to nie da się tych wartości z tabelki pomnożyć x4 bo obciążenie nie rozkłada się równomiernie (no może czasem na postoju)

d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupuję całoroczne Goodyeary 4season:

http://opony.webwweb.pl/x_C_I__P_115547378-115510002.html

 

I zimą i latem lata się na nich super. Zresztą w testach wychodzą grubo powyżej średniej w obu kategoriach. Wyważam koła co jakiś czas i nie mam stresu jak nagle spadnie śnieg, chwyci mróz itp. Naprawdę świetna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzę klapkę, dzięki za hinta ale co do zestawiania max. obciążenia z dowodu z tabelą indeksów to raczej nie tędy droga, w dowodzie z tego co pamiętam jest masa całkowita auta a obciążenie w tabelce podawane jest per jedno koło, z tego co kojarzę to nie da się tych wartości z tabelki pomnożyć x4 bo obciążenie nie rozkłada się równomiernie (no może czasem na postoju)

d.

 

Indeksami nośności raczej się nie przejmuj... Nie będzie większej różnicy, nie będziesz chyba obciążał auta ponad limity...

Z tego, co się orientuję, indeksy idą raczej w parze. Ja zawsze dobieram wg indeksu prędkości. Reszta "sama się dobiera". Nigdy nie zwracałem szczególnej uwagi na indeks nośności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o Falken 912 (225/45/17)?

mogę kupić dwie nówki za 650zl

Edytowane przez aras86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Falken 912

Dobra cena, kosztują prawie 400 zł za szt. (gdzieś te okolice).

Ale to jest opona ze średniej półki, także raczej nie wiadomo, jakich rewelacji pewnie nie powinieneś od niej wymagać.

Z drógiej strony zbierają dobre oceny użytkowników - warto spróbować. Tylko, jeżeli będziesz miał tylko dwie, a pozostałe dwie innego typu, to nie będziesz do końca mógł być pewny jak się sprawują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te cene to je wezme, nie jezdze jakos agresywnie czy cos w podobnym stylu, a jak kiedys pisales nowe to nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe, to nowe - dokładnie... zawsze większa pewność, że są w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie doboru opon

 

Kupiłem następujące felgi

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=1559779397

ET felgi 35

 

Rozglądam się za jakimiś używanymi oponami

Na allegro natrafiłem na:

http://allegro.pl/opony-205-55-16-20...544330603.html

 

Opony wg sprzedającego były zdjęte na jesieni, są równo zużywane i szczelne.

 

Moje pytanie brzmi czy warto kupić te opony do tych felg ?

Ewentualnie co warto kupić ?

 

 

Moje auto to Passat B5 1997r, Sedan/Limuzyna, 1,9 TDI, 110km

Z góry dzięki za podpowiedź, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie mi link do Allegro...

 

Po drugie na te felgi najlepiej podejdą opony w rozmiarze 215/55. Oczywiście 16-calowe. Jak to wygląda cenowo jeśli chodzi o nowe gumy - możesz sobie sprawdzić TUTAJ

 

Jeśli chodzi o konkretny model, to ja jestem zwolennikiem opon "tanich" :D No chyba że jesteś wyczynowcem, to wtedy Pirelli P-Zero albo Bridgestone Turanza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja polecam z pełnym przekonaniem Bridgestone Turanza ER300 (w tej chwli w wersji Ecopia)

Śmigałem na nich 5 lat i przekonały mnie do siebie na tyle że w tym roku zakupiłem takie same nówki.

 

Opony zajb...cie zachowują się zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Po za tym rewelacyjne odprowadzanie wody i zachowanie się auta po wjechaniu w wypełnione woda koleiny. Miałem parę razy awaryjne hamowanie na nich i zdecydowanie polecam.

Ja mam co prawda tylko 205/60/R15 i jestem zadowolony ale podobno 205/55/R16 zachowują się jeszcze lepiej.

 

Cena jaką dałem pod koniec lutego 2011: 1 000,00 PLN za komplet z dostawą.

Opony Made In France / DOT 0310 / Fabrycznie nowe z naklejkami.

 

Kupione na tej aukcji:

 

http://allegro.pl/205-60r15-bridgestone-er300-promocja-montaz-i1462536665.html

 

 

IMG_5780%20%28Large%29.jpg

Edytowane przez Supernorby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę polecić opony Dunlop Sp SPORT. Jeżdżę na nich już trochę i nie mogę o nich powiedzieć złego słowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Turanza zebrala ostatnio bardzo kiepskie noty w tescie

 

Dziwne są zatem te testy. W jednym roku uznana za najlepsza lub jedną z najlepszych a w następnym roku ta sama opona zbiera "bardzo kiepskie noty". Coś tutaj śmierdzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to właśnie są takie portale i dyskusje, jak tutaj, żeby można było zapytać się użytkowników, co faktycznie myślą o oponach.

Testy wiadomo, jak są przeprowadzane, a już na bank nie da się ocenić, jak opona się zachowuje w normalnym codziennym użytkowaniu.

Olać testy (chociaż w jakiś sposób wyznacznikiem mogą być), ale bez "konfrontacji" w takiej dyskusji, jak ta... kupowanie to trochę loteria.

Tak mi się wydaje.

 

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

 

Moje Turanzy 215/55 R16 OE dla VW

 

picture.php?albumid=1247&pictureid=7290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu jedne 205/55r16 maja ranty ochronne a inne nie tutak 215 ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy od tego, jak producent sobie zdefiniuje dany rozmiar. W moim przypadku kupiłem opony, które w fabryce klasyfikowane są, jako OE (Original Equipment) i zamawiane są przez VW w konkretnej specyfikacji. I te akurat mają.

Opony produkowane w tym samym rozmiarze dla innych producentów mogą być bez rantów. Opny produkowane na rynek wtórny też mogą mieć rant, ale nie muszą.

Jeżeli chodzi o opony w rozmiarze 205/55 R16, to jest to raczej jeden z "wyższych" profili (w porównaniu z 215).

Z tego, co wiem, to ranty robione są raczej w oponach bardziej sportowych, gdzie profil jest niski lub bardzo niski. 205 to raczej "normalna" opona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość friction

Witam Panowie i Panie

na dniach jadę zmieniać opony, z informacji zaczerpniętych w necie wybrałem kilka interesujących modeli:

cinturato p7

contipremiumcontact 2

rain expert

ecopia ep150

kupowane będą do b5 kombi 1.8 w rozmiarze 195/65R15

 

osobiście zastanawiam się nad ep150, ma ktoś jakieś doświadczenia?

czy zostać przy tańszych rainexpert?

i jak wygląda sprawa ścieralności w/w modeli? czy wszystkie są na takim samym poziomie czy któreś z nich szybciej a któreś wolniej się zetrą?

 

dzięki bardzo za wszelkie sugestie

 

 

Pzdr.

Edytowane przez friction

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EP 150 to tegoroczny model, także o doświadczeniach będzie można porozmawiać dopiero za jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

musze wymienic oponki w swoim pasku b5fl kombi, padło na model turenza er300 ecopia, rozmiar 205/55/r16 91V za 280zł/szt. Brałem pod uwagą 215/55/r16 ale nie wiem czy jest sens??, W żadnym ze sklepów w których mógłbym kupić taniej nie ma w ofercie tego rozmiaru :(. I tu pytanie do "prymas" gdzie i w jakiej cenie kupił w takim rozmiarze?? na co prucz daty produkcji zwrócić uwagą?? czy w opisie będzie jakieś konkretne oznaczenie tej opony stwierdzające czy jest rant czy go nie ma?? co oznacza "XL" w tych oponach??

trochę zamotałem, ale mam nadzieję że do rozczyrtania :)

z góry dzięki za inf.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności