Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odebrałem swoje Turanzy ER300 215/55 R16 97 W XL. Kupiłem oponki produkowane bezpośrednio dla VW i okazało się, że mają rant ochronny (trochę dziwnie to wygląda). Made in Italy.

Niedługo montuję letnie, podzielę się fotkami i wrażeniami (mam w tej chwili w innym aucie takie ale 195/65 R15).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ranty faktycznie kiepsko wyglądają, ale w praktyce świetnie się sprawdzają... Szczególnie przy oponach z obniżonym profilem. Ja mam teraz takie Daytony bez rantu i przez jakiś czas był strach że gdzieś przytrę o krawężnik czy coś... Ale teraz już luz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z góry uprzedzam, że jestem Lamą zupełną w dziedzinie moto i z góry przepraszam, ale mam problem z zakupem i doborem opon letnich do mojego pasiorka i stąd pytanie.

Szukałem tutaj na forum i chyba żle bo nic sensownego nie znalazłem.

Obecnie jeżdzę na zimówkach Fulda 195/65R15 . Nie mam instr. obsługi, i nie wiem jakie VV zaleca ale w necie poszukałem, ( przy założeniu że dobrze poszukałem ;) ) że oprócz tych wyżej na felgę 15'' mogę jeszcze wrzucić :205/60R15. Ma może ktoś z Was fabryczną instrukcję - jakie opony w jakim rozmiarze mogę założyć do Passata na felgę 15" ?

Jak dobrze qmam to rozmiar 195 czy 205 to szerokość opony a 65 czy 60 to wysokość?

Jeżdzę około 1200 km w tydzień, raczej spokojnie tak do 140km/h, a i zapomniałem dodać, że pasior to 1.8T 150KM + LPG Landirenzo Lovato Smart - spalanie LPG niecałe 8/100.

Nie wiem które z tych 2 wymienionych rozmiarów wrzucić na felgi - które byłyby lepsze?? Szersze fajnie się prezentują bo te 195 wyglądają jak od 126p :) Dodam, że budżet jaki mogę przeznaczyć to do 1000 za kpl.

Używki raczej nie wchodzą w grę - bo jak pisałem na wstępie, że Lama ze mnie zupełna - nie chcę żeby mnie kto w "trąbę" zrobił. na Alle... widziałem Klebery w rozm. 195... po około 155zł/szt rozm. 205 w okolicy 200zł/szt.

Qrde motam się - inaczej do mojego Passata jakie polecalibyście mi letnie opony do felgi 15" ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze qmam to rozmiar 195 czy 205 to szerokość opony a 65 czy 60 to wysokość?

 

195 to szerokość w mm a 65 to procent z szerokości (czyli wysokość w ten sposób wyrażana).

Jeżeli wymieniać 195/65 R15 na 205/60 R15 to wtedy ta druga na wysokości będzie dokładnie 7,5mm niższa (średnica), czyli 1,2%

Z kolei 205/65 R15 będzie 13mm wyższa (średnica będzie większa), czyli 2% różnicy.

Z tym, że 205/65 to 205 mm szerokości i 133,25 mm wysokości - czyli "balon". Duży znaczy się.

Kwestia gustu, ale myślę, że możesz sobie tak podziałać.

W rozmiarze 195/65 R15 letnie mam Turanza ER300 (Opel Vectra B) i bardzo polecam, są rewelacyjne. Na mokrym jak po sznurku, na suchym podobnie.

Do Paska kupiłem właśnie Turanzy ER300 w rozmiarze 215/55 R16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezdecydowanym polecam test z nowego AŚ, przetestowali 50 różnych opon:

http://www.auto-swiat.pl/sites/www.auto-swiat.pl/files/test_opon.pdf

 

A co do Klebera - nie jest to zła opona ale można w tej cenie kupić lepszą, kupowaliśmy do B6 Hydraxery - jest przyzwoicie ale są na dziś dzień lepsze alternatywy.

A Turanzy o których pisze Prymas, faktycznie zbierają bardzo dobre recenzje i jak pokazuje powyższy test - kładą Klebera na łopatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę w tym sezonie te gumy. Jak widać w teście wypadły bardzo dobrze a i cene mają dobrą.

 

UNIROYAL RAINEXPERT 195/65R15 91H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie letnie najlepiej do B4 kombi ? Coś w rozsądnej cenie i zarazem dobrego, potrzebuję 2 sztuki.

Uniroyal Rainexpert ?

Nie wiem też czy wziąć 195 czy 185..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie letnie najlepiej do B4 kombi ? Coś w rozsądnej cenie i zarazem dobrego, potrzebuję 2 sztuki.

Uniroyal Rainexpert ?

Nie wiem też czy wziąć 195 czy 185..

14" czy 15"?

 

14" - 185/65/14

15" - 195/55/15, 205/50/15, 185/60/15

 

Uniroyal będę testował od wiosny w ojca bolidzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj, zapomniałem dopisać, felgi 14".

Ostatnie opony też 185/65 więc tego chyba nie będę zmieniać.

Chyba wybór padnie na Uniroyale Rainexperty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UNIROYAL ??? bardzo dobry wybór. Ja jezdze na rainsport 2 w moim polo na profilu 195/45 nawinięte na felge j8 i jest rewela. w pasku tez mam uniroyale 205/55 R16 przy feldze j7.5 i 100% satysfakcji:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś testowałem GoodYear Efficentgrip na deszczu.......Powiem krótko .NAJLEPSZA OPONA ZE WSZYSTKICH CO MIAŁEM , autko na mokrej nawierzcni praktycznie staje w miejscu jak się naciśnie na pedał hamulca , wogóle nie ma poślizgu.W zakręty wchodzi się pewnie nawet w dużych prędkościach.POLECAM TA OPONKE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informacje czy Uniroyal Rainsport 2 nie mają tendencji do ząbkowania?

Przecież to opona kierunkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie. jezdze na nich drógi sezoz i zbliża sie trzeci. nie mam z nimi zaadnych problemów niezależnie od nawierzchni :) A jeśli chodzi o temat ząbkowania opon to z reguły jest to przyczyna złej zbieżności lub ustawienia kątów. chyba ze ktoś kupuje takie opony używane z nieznanego zródła. ja kupiłem je nówki, jestem bardzo zadowolony z tych opon i polece je każdemu

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, zauważyłem pewna zależność w temacie opon przestudiowalem kilkanaście postów wstecz i co nastepuje:

Wszyscy pytają o jakies opony a na końcu okazuje sie ze kupujemy inne , których wogóle nie braliśmy pod uwage :D. Tak przynajmniej było w moim przypadku pytałem o Klebery i Goodrich a kupiłem Yokohama c.drive 2. co do opon to może napisze coś za jakiś czas jak na razie jestem zadowolony bo są bardziej ciche niz Danlop SP 01 na których jeździłem wcześniej.

Przekonał mnie gość w serwisie zaproponował mi , Michelina Energy Saver i właśnie Yokohame z nastawieniem na Yokohame. Mam nadzieje ze to bedzie dobry wybór, na koniec dzieki wszystkim za pomoc i Niech Moc Będzie Z Wami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie czy opona 215/50/17 będzie pasowała na oryginalną felge VW i czy nie będzie obcierki, zawieche mam fabryczną. felga J7x17 et 37 wygląda tak http://moto.allegro.pl/felgi-vw-17-alu-alufelgi-i1508423852.html

Edytowane przez kociebaTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

palnuje zakup letnich oponek i chce kupić nówki pirelli P7 205/55R16

np. http://moto.allegro.pl/205-55r16-pirelli-p7-91v-nowe-lato-2011-krakow-i1492364776.html niewydaje sie wam że troche są za tanie? w sklepach ponad 400 za sztuke trza dać..

Mają najlepsze ceny w małopolsce ja u nich kupowałem oponki są w Krakowie na ciepłowniczej.WSZYSTKO OKI---POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam uniroyal rainexpert i jestem zadowolony, a co do ząbkowania tego jeszcze niemoge powiedzieć bo mam je dopiero poł sezonu, ale jezeli masz wporzadku amortyzatory to niepowinny sie ząbkować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed weekendem zamontowałem w końcu Turanzy ER300 215/55 R16 97W XL

Potestowałem trochę i na suchym i na mokrym. Moim zdaniem zachowuje się wyśmienicie. Jest cicha, trzyma się dobrze nawierzchni i całkiem dobrze tłumi nierówności, chociaż mam wersję ze wzmocnieniem i z rantem ochronnym, te są nieco twardsze.

Trudno jeszcze wiele powiedzieć, bo temperatura jest abyt niska dla letnich opon, a i dystans przejechany, to zaledwie kilkaset kilometrów.

Póki co, NIE ZAWIODŁEM SIĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiś 225/45/17, co myślicie o Michelin Pilot Sport 1 ?(używane), ogólnie szukam jakiś wiadomo bezpiecznych ale też cichych opon, miałem poprzednio pirellki i myślałem, że szału dostane (strasznie głośne). Ma ktoś może sprawdzonych sprzedawców (używanych opon) z Krakowa lub z allegro? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności