Skocz do zawartości
DamianC

Zapadające się sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam takie pytanie wczoraj zauważyłem, że jak ruszyłem z parkingu po 200 m po dojechaniu do skrzyżowania pedał sprzęgła został w podłodze na 2s a później powoli wrócił do swojego położenia. Na kolejnych kilometrach raz było ok to znaczy odbijał normalnie a raz powoli wracał na swoje położenie ale w podłoże już nie zostawał. Jako że zrobiłem 60 km drogi to w ostatnich 20 km już wszytko wróciło do normy tzn pedał sprzęgła zachowywał się normalnie. 

Sprawdzałem poziom płynu hamulcowego jest troszkę ponad maksimum. W okolicy pedału sprzęgła żadnych wycieków nie widać. Rozebrałem plastik i sprężyna również jest ok. 

Może to być kwestia wysprzęglika. Jeśli tak to czy trzeba zrzucać skrzynie w tym modelu aby go zobaczyć czy jest szansa aby ocenić jego stan bez tej operacji?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2023 o 11:04, DamianC napisał:

 

Mam takie pytanie wczoraj zauważyłem, że jak ruszyłem z parkingu po 200 m po dojechaniu do skrzyżowania pedał sprzęgła został w podłodze na 2s a później powoli wrócił do swojego położenia. Na kolejnych kilometrach raz było ok to znaczy odbijał normalnie a raz powoli wracał na swoje położenie ale w podłoże już nie zostawał. Jako że zrobiłem 60 km drogi to w ostatnich 20 km już wszytko wróciło do normy tzn pedał sprzęgła zachowywał się normalnie. 

Sprawdzałem poziom płynu hamulcowego jest troszkę ponad maksimum. W okolicy pedału sprzęgła żadnych wycieków nie widać. Rozebrałem plastik i sprężyna również jest ok. 

Może to być kwestia wysprzęglika. Jeśli tak to czy trzeba zrzucać skrzynie w tym modelu aby go zobaczyć czy jest szansa aby ocenić jego stan bez tej operacji?

 

Od siebie dodam, że niedawno zauważyłem ten sam problem u siebie. Pedał sprzęgła nie wraca płynnie do swojej pozycji. Zapada się to za dużo powiedziane w moim przypadku, ale wyraźnie czuje, że nie odbija prawidłowo. U mnie ten objaw występuje tylko przy wyższych prędkościach i gwałtowniejszym przyspieszaniu (2.0 TDI 190 program na 220)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji często siadała pompa sprzęgła przy pedale, warto od tego zacząć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lukass napisał:

W takiej sytuacji często siadała pompa sprzęgła przy pedale, warto od tego zacząć. 

Potwierdzam, miałem ten sam problem, nawet musiałem czasem odciągnąć pedał do góry. Pompa do wymiany. Osobiście polecam firmy sachs- ja na taką wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności