Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie regerenujecie wahacze slask passat b5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie regerenujecie wahacze slask passat b5?

 

W Katowicach na ul. Paderewskiego jest taki mały warsztacik. Musisz wjechać od salonu Toyoty, to jest na odcinku między Krasińskiego i Równoległą. Robiłem tam kiedyś dwa wahacze, wszystko było ok, właściwie to do tej pory jest ale nie wiem czy drugi raz bym się zdecydował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wahacze a sworznie ? jakieś polecasz wahacze dolne dwa mam do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

co ty chcesz chlopie zabic sie ?

 

A ty kolego się już kiedyś zabiłeś?a

Edytowane przez korass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wahacze a sworznie ? jakieś polecasz wahacze dolne dwa mam do wymiany

 

Mi tam wymienili i sworznie i tuleje. Kup Lema i będziesz miał spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję byście rzucili okiem eksperta. Czy ten "banan" Lemfordera to oryginał czy nie? Dotarł do mnie bez oryginalnego kartonu, a worek foliowy był rozcięty i sklejony taśmą. Ktoś, z jakiegoś powodu, go wyjmował. Po przeczytaniu postów na forum nie wiem, co sądzić o jego oryginalności.

 

http://images81.fotosik.pl/112/c31b053d06c4de7d.jpg

http://images82.fotosik.pl/112/35254c5fe13acb9d.jpg

http://images84.fotosik.pl/112/33b668ab0c7686a0.jpg

http://images82.fotosik.pl/112/41c9cc26f20b700e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturze wahacz wygląda na oryginał. Banany i dolne nośne nie są pakowane w kartony tylko jak tutaj - w folię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, dziękuje za opinię. Następnym razem zakupy robię u ciebie, bo szkoda moich nerwów :). Teraz gotował mi się grunt pod nogami, wyjazd mnie czekał a na przeglądzie wskazali, że zaczyna się luzować na tulei. W zamówieniu wyręczył mnie mechanik, stąd moja niepewność.

 

Co do trwałości wahaczy serwisowych, to w aucie był oryginalny (pierwszy montaż?) tj. z kółkami audi. Nie wiem jakiego producenta, bo nie było innych oznaczeń. Wszystko wyglądało jak nietknięte od nowości. Mechanik klnął bo mu sworzeń nie chciał zejść z tulejki (chyba montują to schładzając sworzeń, bo jak ściągał ściągaczem, to nieźle "strzelił" takie rozprężenie materiału było). Zrobiłem w PL 100kkm w DE miał 120kkm (oryginalny przebieg). Wymieniłem dopiero tego "banana". Także te wahacze dosyć żywotne są. Zobaczymy czy ten nowy LMO zbliży się przebiegiem do wymienionego.

 

Czytając forum kusiło mnie, by w ten zdjęty wepchnąć nową tuleję i zostawić sobie jako rezerwę. Ale się nie zdecydowałem. Zmęczenia materiału nie widać, i prawdopodobnie za jakiś czas sworzeń byłby do wymiany. Przy okazji, sprawdzajcie przewody giętkie hamulcowe. Znalazłem na swoim pęknięcie na gumie, co prawda bez wycieku, ale poszedł do wymiany. Wolę nie czekać na "strzał".

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturze to właśnie był oryginał. Powinieneś na wahaczach lemforder z 1 montażu znaleźć znaczek z roku produkcji wahacza.

Jestem przekonany że wahacz porządnie zamontowany polata wiele lat. Czy tyle co z fabryki - raczej nie. Trzeba pamiętać że na żywotność wahaczy wpływa stan całego zawieszenia a to nigdy nie będzie w takiej kondycji jak w chwili wyjazdu z fabryki. Jakkolwiek nasi wahaczowi klienci którzy decydowali się na części lemfordera nigdy do nas nie wracali. Dlatego wróżę Ci bardzo długą eksploatacje.

 

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jest to kwestia montażu wahacza i zresztą nie tylko bo to dotyczy każdego elementu, części zawieszenia, a dwa że też warto wybrać go bardzo dobrej jakości zamiast najtańszy zamiennik bo ma to duży przekład na jakość. Ciężko powiedzieć ile km przejdzie po naszych drogach które z z reguły w kiepskim stanie, znam osobę która wymienia komplet wahaczy co 50k przejechanych km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje zestawu wahaczy do swojego Paska z 2004 firmy Master sport. Na allegro wiekszosc aukcji dotyczy passata b5 fl do 2003. Czy po 2003 roku wahacze czyms sie roznily ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2003 były cieńsze sworznie prostego wahacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam z kolei pytanie o wahacze marki Maxis - komplet jak tutaj kosztuje 450zł:

 

http://allegro.pl/zawieszenie-wahacze-maxis-audi-a4-a6-vw-passat-b5-i6427734689.html

 

Cena aż za niska ale polecała mi go osoba, która ma i jeździ i zna innych, którzy też pozakładali 3 rok jeżdżą.

 

Moje poprzednie doświadczenia z naprawami zawieszenia były takie, że wymieniałem na wiosnę i na zimę znowu wymieniałem - jeżdżę dużo ale bez przesady. Co mi wstawiali nie wiem - zawsze odstawiałem do warsztatu i prosiłem o nie najtańsze.

 

Jeśli ktoś ma doświadczenie z tym Maxisem lub może polecić coś niedrogiego a wartego uwagi - chętnie poczytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxis, topran, kamoka hart i jeszcze pare innych ten sam shit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maxis, topran, kamoka hart i jeszcze pare innych ten sam shit

 

Czyli jak ktoś twierdzi, że z tym jeździ i jest zadowolony to ściemnia albo jeździ tyle co kot napłakał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak ktoś twierdzi, że z tym jeździ i jest zadowolony to ściemnia albo jeździ tyle co kot napłakał?

 

Nie. sam montowałem w trzech autach zestawy master sport i moja audi jeździ już 3 rok zrobione ok 25 tys km i jak na razie nie mam uwag.

chodziło mi tylko o to że w tej cenie co nie kupisz to jest to samo tylko inaczej się nazywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu wedle potrzeb [emoji12]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

To i ja wypowiem sie cos na temat wahaczy. Mialem zamontowane w moim passerati komplet wahaczy Ruville za 8 stowek. Po 25tys km padly obie koncowki kierownicze, po 40 tys km wszystkie wahacze do wymiany. Ogolnie za to cene nie polecam. Teraz bede probowac zawieszenie z firmy master sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności