Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Wahacz górny, Febi wytrzymał u mnie 3.5 roku - ok 65tyś km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaraz po zakupie swojego auta wymieniłam wszystkie gumy w górnych wahaczach na LEM-a.... po 12 tyś mam wszystkie popękane... - możliwe, że tylko zapłaciłem za gumy LEM-a a w rzeczywistości było inaczej... - gdy będę to wiedział z chęcią oczyszczę dobre imie marki

Nie wiem już sam czy pakowaćsię w LEM-a czy nie... gdyby nie inne naprawy jakie muszę wykonać na nowy sezon to pewnie by tak było...

a jak byly dokrecane, jak smaochod wisiał?? czy już jak stał w pozycji roboczej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na temat maxgear-a wahacze ??ktoś ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie na temat maxgear-a wahacze ??ktoś ma??

jeżeli mi pracownik hurtowni która sprzedaje maxgeara mówi że bałby się cokolwiek tej firmy założyć do swojego auta to już coś jest na rzeczy:))

chociaż sprzedałem jeden taki zestaw i o dziwo nie wrócił na reklamacje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie na temat maxgear-a wahacze ??ktoś ma??

 

Znajomy założył do audi i jak wszystko stukało tak stuka dalej :D

Pojeździł nie cały tydzień i po wyjęciu gumy z wahacza same powypadały ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, 300 zł za wymianę kompletu przód z geometrią to dobra cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamawiam MS i umawiam się na wizytę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 zł to chcieli ode mnie w Gdańsku za wymianę bez zbieżności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 200zł bez zbieżności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to myślę ze 300 jest OK. Jeszcze będę zmieniał sprężyny na 1BE i w 400 zł się zmieszczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

Ja robilem 1be z geometria i wymianą koncowki drazka (robocizma) u mojego mechaniora za 400 + test amortyzatorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy założył do audi i jak wszystko stukało tak stuka dalej :D

Pojeździł nie cały tydzień i po wyjęciu gumy z wahacza same powypadały ....

 

u mnie sworzeń stukał. Jeżdżę codziennie po 30 km i nie zawsze po "niemieckich drogach" i na razie nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem komplet Meyle-HD z pierwszego montażu cena to 1350zł ale jestem zadowolony ,bo fura pięknie się buja. Poprzednio miałem też jedne z tanich i nie wytrzymały ani roku ,dlatego nie warto zakładać jakichś podrób ,bo masz podwójny wydatek. Pozdrawiam i życzę przemyślanych zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do LEMFOERDER... Jaką macie pewność że płacąc blisko 2tys zł kupujecie oryginał ? żadnej ... praktycznie nie ma szans już kupić LEMa takiego co szedł na pierwszy montaż, graniczy to z cudem.. to że jest na nim nabite logo nic nie znaczy, chińczyki są cwane ;) w 90% niby oryginalne LEMy to chinol albo inny ciapak.. niestety, nie ma co ślepo wierzyć w napisy .. drogie nie zawsze jest najlepsze.

Swoją drogą mogli by zejść z ceny po tylu latach od wymyślenia tego ustrojstwa ..

Przymierzam się do MasterSport'a , czytałem dużo pozytywnych opinii .. a chcę wymienić tylko 2 góne wahacze z prawej i końcówki drążków.. ew. Dachstein też chwalą ludzie.. na allegro ceny są atrakcyjne, tyle że dachsteina oferuje tylko jeden gość i co prawda na parę tys. komentarzy pozytywnych ma kilka naście(dziesiąt) negatywów (głownie chodzi o to ze ponoć w bambuko robi ludzi na wysyłce bo towar OK) .. no i się boję trochę u niego kupić a innego dojścia nie mam ..

 

Zastanawiam się też jeszcze nad firmą SIDEM .. ponoć lepsza od FEBIego .. ktoś używał SIDEMa ?

 

Reasumując nie czarujmy się, na naszych drogach żaden zawias nie wytrzyma za długo.. może tylko fabrycznie zamontowany a tak jak już wspominałem raczej się takiego nie kupi..

Kolega pracuje w Hucie Katowice, są tam 2 hale :) w jednej robią podzespoły zawieszeń do różnych marek na pierwszy montaż.. w drugiej zaś na rynek wtórny części zamienne .. on akurat serwisuje te wszystkie urządzenia itp .. i mówił że olej hydrauliczny do tych maszyn w pierwszej hali dają nowy dobrej jakości, natomiast do tej drugiej hali ten przepracowany z pierwszej :) wiec domyślcie się jakiej jakości są podzespoły z drugiej hali z tymi samymi napisami co z pierwszej :)

 

 

P.S.

Ma ktoś może rozpiskę wszystkich śrub zawieszenia ? jakieś symbole czy długości/grubości/twardości ? Przydało by się coś takiego..

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez motomoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do wymiany mam z lewej strony górny tylny wahacz. Być może dwa są nawet do wymiany lub jeszcze końcówka drążka bo jest duży luz. 150 zł za TRW to dobra cena ? Dobry wybór czy polecicie może coś też w miare dobrego a tańszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Do wymiany mam z lewej strony górny tylny wahacz. Być może dwa są nawet do wymiany lub jeszcze końcówka drążka bo jest duży luz. 150 zł za TRW to dobra cena ? Dobry wybór czy polecicie może coś też w miare dobrego a tańszego ?

 

jak za TRW to cena OK.

 

Z tego co tu piszą to nic poza Lemfoerder i TRW nie jest warte uwagi .. pozostaje Ci ryzyko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu piszą to nic poza Lemfoerder i TRW nie jest warte uwagi .. pozostaje Ci ryzyko :)

 

a przeczytałeś chociaż pare stron czy tylko jedną ? sam napisałeś "Przymierzam się do MasterSport'a , czytałem dużo pozytywnych opinii " a teraz piszesz że tylko LMO i TRW ! Człowieku zdecyduj się albo nie udzielaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przeczytałeś chociaż pare stron czy tylko jedną ? sam napisałeś "Przymierzam się do MasterSport'a , czytałem dużo pozytywnych opinii " a teraz piszesz że tylko LMO i TRW ! Człowieku zdecyduj się albo nie udzielaj

 

czytaj między wierszami :) przeczytałem cały wątek i wiem co kto pisał.

Ja osobiście zdania nie zmieniam, tylko napisałem koledze strami że jego ryzyko :)

po co ten bulwers od razu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki bez spiny. Wahacz Trw zamowiony za 150 zl. Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności