Skocz do zawartości
konradw

Jaki olej do silnika benzynowego?

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mamy nowy nabytek benzynke 2.8 v6 ATQ wiem że trzeba do niego olej 5w40 nie wiem tylko jaką specyfikacje ktoś może mi poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczące oleju aktualnie mam castrol magnatec 10w40 półsyntetyk i teraz założyłem gaz, czy lać ten sam olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jaki olej polecacie do 1.8 t anb przebieg 245tys obecnie castrol 10w40 ale niezabardzo poprzednio prawdopodobnie tesz byl 10w40 ale pewnosci niemam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze wymienić olej mój przebieg to 250k passat b5 1997r 1.6l sprawdzałem olej to jest syfiasty piasek taka kaszka,nie wiem jaki był wlewany bo dopieor kupiłem te auto, jaki polecacie mi wlać olej ?

 

I jakie filtry polecacie bocha, filtrona, mana knechta ?

Edytowane przez sloan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musze wymienić olej mój przebieg to 250k passat b5 1997r 1.6l sprawdzałem olej to jest syfiasty piasek taka kaszka,nie wiem jaki był wlewany bo dopieor kupiłem te auto, jaki polecacie mi wlać olej ?

 

I jakie filtry polecacie bocha, filtrona, mana knechta ?

zalej 10w40 jak nie masz pewności:) a poobserwuj do następnej wymiay czy bierze olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a filtry jakie polecacie bocha, filtrona, mana knechta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a filtry jakie polecacie bocha, filtrona, mana knechta ?

 

Manna knechta bym wybral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.

 

W moim Passacie przez kilka dobrych lat był zalewany Full Syntetyk Castrol Magnatec 5W40, jednak przy ostatniej wymianie został wlany przez niedopilnowanie inny, a mianowicie Castrol EDGE Turbo Diesel 5W40 i stąd moje pytanie. Jaki olej wlewać teraz? Powrócić do Magnateca czy zostać już przy Castrol EDGE i jeżeli przy nim to dokładnie przy jakim?

 

Auto jak w opisie przebieg 217tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz benzyniaka a zalany olej do diesla, więc.... :wmorde Nad czym tu się zastanawiać. te 10 czy 15 tkm co zrobiłeś na oleju do klekota, to raczej nie bedzie miało za duzego wpływu na silnik. Zalej z powrotem to, co wcześniej lałes. No chyba że ci już klepie za mocno, bądź gdzies z silnika leci, to przejdź na półsyntetyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy do paska b5 1.8 125KM przebieg 220tys warto nalać LOTOSA czy coś innego?

Jeździł na półsyntetyku (10W40). Widziałem że był tam zalany wcześniej LIQUE MOLY przynajmniej tyle nalepce jest napisane.

Ps. Ile oleju wchodzi do tego silnika?

Edytowane przez akutom82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żałuj kasy i kup LIQUE MOLY , ewentualnie Mobil1.

3.75 wchodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy do paska b5 1.8 125KM przebieg 220tys warto nalać LOTOSA czy coś innego?

Jeździł na półsyntetyku (10W40). Widziałem że był tam zalany wcześniej LIQUE MOLY przynajmniej tyle nalepce jest napisane.

Ps. Ile oleju wchodzi do tego silnika?

Ja po zalaniu Lotosa miałem silnik do remontu. Może to zbieg okoliczności, a może.... Lepiej nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie autko z niemcowni 2.0 alt niewiadomo jakim olejem zalane. i pasuje to wszysytko wymienić.... tylko co wlac?? auto ma 200 tysi nalotu i od 2007 lpg. pomóżcie bo nigdy nie miałem do czynienia z autem pb a już lpg to wogóle kosmos:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nie wiesz, co było lane, to zalej półsyntetyk :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak nie wiesz, co było lane, to zalej półsyntetyk :fajny

 

kolego a jakiś konkretny olej polecisz? norma? chyba 502?? ją jeżdżę tdi pd i chwalę motula spec. wg mnie lepszy niż castrol edge ale co do benzynki nie mam doświadczenia więc proszę o konkrety:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do benzyniaka lałem Mobil1 :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc przymierzam się do pakietu startowego czyli wymiany oleju. Do tej pory wszystkie moje samochody jeździły na Mobil Super 2000 10W-40. Ale do paszczaka chciałbym zalać coś lepszego. Więc będzie pełen syntetyk. I tu się pojawia problem. Jaki wybrać? Moim faworytem byłby Valvoline MaxLife Synthetic 5W-40 gdyż jest to olej do aut z przebiegiem 100 tys.km i wzwyż. Mój ma prawie 201 tys.km. W propozycjach pojawił się również Mobil Super 3000 X1 5W-40 oraz Motul 8100 X-Clean 5W-40. Który waszym zdaniem byłby najlepszy? Silnik jaki mam to 1,6 AHL + LPG. Wszystkie spełniają normę VW 502.00 wymaganą dla mojego paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc przymierzam się do pakietu startowego czyli wymiany oleju. Do tej pory wszystkie moje samochody jeździły na Mobil Super 2000 10W-40. Ale do paszczaka chciałbym zalać coś lepszego. Więc będzie pełen syntetyk. I tu się pojawia problem. Jaki wybrać? Moim faworytem byłby Valvoline MaxLife Synthetic 5W-40 gdyż jest to olej do aut z przebiegiem 100 tys.km i wzwyż. Mój ma prawie 201 tys.km. W propozycjach pojawił się również Mobil Super 3000 X1 5W-40 oraz Motul 8100 X-Clean 5W-40. Który waszym zdaniem byłby najlepszy? Silnik jaki mam to 1,6 AHL + LPG. Wszystkie spełniają normę VW 502.00 wymaganą dla mojego paska.

 

 

a może po prostu zalej castrol magmatec 5w30/ 5w40 ... ja to leję u siebie (1.8t) jeżdżę a wymieniam co 10tys km...

wcześniej vectra b i lałem to samo .... tylko jest rzadszy od mobila (takie moje odczucia) i może ginąć z silnika wyeksploatowanego ..... pozdrawiam

 

dziś przypadkiem to znalazłem w sieci może to nie wiele pokazuje ale przekonuje :)

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Castrola nie lubię od momentu jak widziałem że to jest lotos zalany w banki Castrola w rafinerii gdańskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Passata z 2004 r z silnikiem 2.0 AZM (benzyna). W serwisie zalano mi silnik olejem Castrol 5W40 o specyfikacji 505.01. Mam pytanie, czy w razie ewentualnej potrzeby mogę dolać do tego oleju - olej Castrol Magnatec 5W40 o specyfikacji 505.00? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności