Skocz do zawartości
konradw

Jaki olej do silnika benzynowego?

Rekomendowane odpowiedzi

tak śmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja też zadam pytanie po zmianie oleju i przejechaniu kilku kilometrów, usłyszałem stuki spod maski, takie jakby popychacze stukały. I tu moje pytanie czy mozliwe ze swierzy olej rozpuscił jakis brud i przytkał smoka?? Dodam że olej jaki był lany przez poprzedniego własciciela to castrol magnatec 5w40, ja wlalem castrola edge 5w40. Podobno róznica w nich praktycznie zadna. Oba spełniają normy VW. Troszkę mnie to zdziwiło ponieważ gdy wczoraj wymieniłem olej i pojechałem do domu nic się nie działo dopiero następnego dnia rano po rozgrzaniu. Dodałem pare razy mocno gazu na rozgrzanym silniku i stuki ucichły. Ktoś ma jakiś pomysł co to było bądz co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź wydajność pompy olejowej ... może tam tkwi szkopuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem, ale dziwne jest to że problem już się nie powtórzył od tamtego czasu?? Ale kontrolka od od oleju nie zapaliła się to też mnie dziwi. No to pompa oleju do sprawdzenia.

 

Gdy ostatnio sprawdzałem olej, zauwałżyłem też że na bagnecie wyciągnołem kawałek plastiku, koloru pomarańczowego, dokładnie takiego samego jak te plastiki na bagnecie i rurka od bagnetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , słuchajcie potrzebuję waszej pomocy po pierwsze ile wchodzi oleju do 2.3 VR5 , szukałem i doczytałem się dwóch wersji 3.7 i 4.6L , która jest prawdziwa oraz czy mobil 10w40 w tym silniku będzie ok ?? ewentualnie valvoline ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie , widze ze kazdy rozpisuje sie na jakim oleju jezdzi i taki sobie chwali , taki zaleca vw i takie tam , ja powiem tak-od poczatku jezdze na oleju mobil 10-40 semi syntetic i staram sie wymieniac olej co 10tys i do tego oczywiscie filtry , nie wiem czy dobry czy zły olej taki kupuje i leje , paska mam juz 5 latek i teraz na liczniku mam rowne 300 tys a sam zrobiłem w ciagu tych pieciu lat 140 tys ,ile ma w zeczywistosci przebiegu sam nie wiem , czy warto kupowac lepszy droszszy olej ? nie wiem nie znam sie i nie mnie to oceniac , nie jestem zadnym znawca oleju poprostu takim mi zalał macher i nie mam zamiaru zmieniac , ale oczywiscie gusta sa róznie i o nich sie nie dyskutuje , pozdrawiam ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już to pisałem. Do ADRa lałem full syntetyk Mobil1 , przebieg miał nielichy i nic się nie działo złego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie , ktos powiedział ze dusza silnika sa filtry i chyba miał racje , nie wiem moze gdyby mi innym olejem zalali to bym napisał o tamtym , mam mobilla i lotto czy tamte sa dobre czy bee ...jezdze i jak narazie jest cisza i kilometry leca ale oczywiscie kazdy ma wybór jaki sobie kupic olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta racja :) ... A co do ilości oleju pomoże ktoś ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.7 litra :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Danek ;) na ciebie zawsze można liczyć :D... PS jak sie Audica spisuje ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam, choć KUNI trochę brak, ale to poprawię na wiosnę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,przymierzam się do wymiany oleju ale nie wiem jaki wlać (nie chodzi mi o markę),auto ma 180tyś pełen serwis vw , ale nigdzie nie pisze jaki olej był lany jest tylko przy każdej pieczątce serwisowej naklejka Long life mobilitätsgarantie i wymiana co 12 miesięcy albo 15 tyś km. Jak myślicie syntetyk czy półsyntetyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak był longlife i co 15 tkm, to full syntetyk :fajny Ale jak nie masz pewności, to lej "półkę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Danek napisał, ewentualnie odrazu zalej 10w40, poobserwujes zjak się zachowuje i docelowo przejdziesz na 5w40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej byście doradzili do silnika 1,6 z lpg? W tej chwili mam Liquy Moly 10W-40. Zastanawiam się pomiędzy Motul 6100 synergie, a Mobil Super 2000 obydwa w specyfikacji 10W-40. Który waszym zdaniem będzie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki olej byście doradzili do silnika 1,6 z lpg? W tej chwili mam Liquy Moly 10W-40. Zastanawiam się pomiędzy Motul 6100 synergie, a Mobil Super 2000 obydwa w specyfikacji 10W-40. Który waszym zdaniem będzie lepszy?

 

Ja wszędzie leje Motul, tu nie ma reguły czy benzyna/lpg/diesel jak to bywa w innych markach. Po za tym Motul ma dobrą opinie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki olej byście doradzili do silnika 1,6 z lpg? W tej chwili mam Liquy Moly 10W-40. Zastanawiam się pomiędzy Motul 6100 synergie, a Mobil Super 2000 obydwa w specyfikacji 10W-40. Który waszym zdaniem będzie lepszy?

z ciekawosci, czemu liqui moly chcesz zmienic na inny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności