Skocz do zawartości
Gość pyrga

Pasek rozrządu Passat 1.9 TD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pyrga

Witam! Mam takie pytanie, co ile km wymienia się pasek rozrządu w passacie 1.9td ?? Z góry dziękuje za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz auto jak w opisie czy AAZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co 60 tys, ale zalecam nie czekac dokladnie do 60tys, bo bedzie zonk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grudyy

souler dobrze napisał co 60 tys. nie czekaj do tego osiągu ja wymieniam klientom w granicy 50-60 tys lub co 3 lata jeśli dużo nie jeżdżą. za względy na to że guma się starzeje lepiej nie ryzykować pasek to niewielki wydatek w porównani z tym co może się stać jak pęknie. dlatego lepiej wymienić zawczasu.

 

POZDRAWIAM

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie rozrządu (pasek contitech + rolka skf) i pasków klinowych. Od tego czasu słyszę inny odgłos silnika, mianowicie gwizd/świst, coś jakby odkurzacz słyszany z daleka :) nasila się wraz ze wzrostem obrotów. Nie jest głośny ale jednak... Byłem u mechanika który wymieniał mi te paski i powiedział że to pasek rozrządu jest nowy i musi się trochę "uleżeć" (był dość sztywny po wyjęciu z pudełka). Przejechałem niecałe 80 km od czasu wymiany. Wg niego mam się nie przejmować i jeździć dalej... ma rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skf swiszcza, pasek mam conti tech

mam 40 000 przelotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec no jesli masz dobrej firmy rolke to sie nie przejmuj. ogolnie po wymianie paskow praca silnika jest jakby twardsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie praca silnika jest jakby milsza, bo stara rolka, jak się okazało po demontażu strasznie rzęziła. Tylko ten gwizd delikatny... ;)

Dzięki za uspokojenie panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec, ten gwizdek jest piekny, tak jakbys T mial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja też świeżo po wymianie rozrządu i to też miałem świst jak turbo. W końcu myślę, że po iluś km to się coś rozleci i pojechałem znów do mechanika. Luzował paski i nic. W końcu zaczął majdrowac z rolką ( mówił, że ją poluzował czy coś w tym stylu, choc wydaje mie się, że przecież jej to nie można poluzowac bo jak sie ją ustawi to się już dokręca zawsze tak samo; sam nie wiem ) i teraz też słychac ale bardzo cichutko i to na wysokich obrotach. Ale wcześniej dźwięk faktycznie fajny, na światłach możnabyło zrobi przygazówkę i wszczyscy by się dziwili co on ma pod maską :D Acha mechanik jeszcze powiedział, że może coś by nie tak z tą rolką i jak za jakiś czas powróci taki głośnawy świst to pewno ją trzeba wymienic. Ja to myślałem, że może w sklepie mnie oszukali i wszdzili mi w pudełko jakieś GPD albo coś :wstyd: bo ja bym i tak nie rozróżnił. Sam już nie wiem. Na razie jest dobrze. Ale skoro u mnie poprawili to i u ciebie chyba powinni. Poza tym sprawdź czy żaden z pasków nie jest za mocno naciągnięty.

 

P.S. Rolkę kupiłem W Inter Cars - Reuville ( nie wiem czy dobra firma ?? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wracamy do tematu

Od jakiegoś czasu wydobywa się spod osłony paska rozrządu rzężenie przypominające sprężarkę od klimatyzacji. Słychać je tylko na dobrze rozgrzanym silniku i tylko na jałowych obrotach - wystarczy wcisnąć gaz na milimetr i wszystko cichnie. Dzisiaj tam zaglądam i co widzę:

pasek239.jpg

na zdjęciu średnio widać ale pasek jest cały SREBRNY!!! od zewnętrznej strony, po oznaczeniach zostało wspomnienie (na poprzednim pasku bez problemu dało się odczytać markę i numer katalogowy). Rolka tak gorąca że nie da się jej dotknąć.

Ciekawi mnie czy winna jest spie...na rolka (SKF) czy coś zostało skopane przy montażu

pasek2315.jpg.xs.jpgpasek3135.jpg.xs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rolka w dobra strone napieta? skf raczej jest polecany, takze hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, w dobrą stronę

ehh to czeka mnie druga wymiana paska rozrządu, dobrze że to nie B5 bo koszta by mnie pewnie zabiły :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, skoro problem odswierzono to w zwiazku ze zblizajaca sie wymiana od razu spytam, jakie koszty wiaza sie z wymiana rozrzadu z podzialem na czesci i robocizne (to drugie to orientacyjnie oczywiscie) w silniku AAZ?

pzdr,

kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.A to ze niema napisowPanowie rolka docisku jest na mimośrodzie i nie moze byc pasek naciagniety do granic mozliwosci bedzie to sie charakteryzowac świstem i zuzyciem podzespolow jak rolka i inne.Naciagniety pasek to taki ktory mozna obrocic o 90 stopni w palcach z pewnym oporem:cool:.A to ze nie ma napisow to tylko ze pasek przesowa sie ta strona po rolce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary pasek przelatał więcej, a bez problemu dało się odczytać dane z niego.

Co do robocizny za wymianę: 80-100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu miales lepszej jakosci pasek a moze nadruk na nim lepszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagnac dalej...

 

pasek:

http://www.rozrzad.pl/index.php?products=product&prod_id=1138 66 pln

 

rolka napinajaca:

http://www.rozrzad.pl/index.php?products=product&prod_id=1141 96 pln

czy

http://www.rozrzad.pl/index.php?products=product&prod_id=1144 43 pln

 

czy cos jeszcze potrzebuje? czy roznica w klasie rolek jest odpowiednia do roznicy w ich cenie - oplaca sie doplacac czy nie?

 

pzdr

kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności