Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Poduszka która nie chlupie po potrząsaniu - 764g

 

to nie waga poduszki wraz z nakrętką? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie... Też mnie zaciekawiło, ktoś pisał że nowa waży 757g a tutaj używka pare g więcej... nie mam pojęcia o co chodzi, wizualnie obydwie wyglądają podobnie w sensie obydwie od spodu mają biały nalot, widać że były używane... Strasznie jestem ciekaw co będzie po ich założeniu, jak będzie się zachowywał samochód. Niestety to okaże się najwcześniej we czwartek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie nie... Też mnie zaciekawiło, ktoś pisał że nowa waży 757g a tutaj używka pare g więcej... nie mam pojęcia o co chodzi, wizualnie obydwie wyglądają podobnie w sensie obydwie od spodu mają biały nalot, widać że były używane... Strasznie jestem ciekaw co będzie po ich założeniu, jak będzie się zachowywał samochód. Niestety to okaże się najwcześniej we czwartek...

Pisz , pisz bo ciekaw jestem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie nie... Też mnie zaciekawiło, ktoś pisał że nowa waży 757g

Ja pisałem, myślę że to kwestia rozbieżności we wskazaniach wagi ;) Jakoś wątpie aby moje w pudełkach były wylane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W to nie wątpię, prędzej moja jest kombinowana... Nie wiem czy to możliwe ale jeśli jakiś sprzedawca czyta forum jaki problem kupić strzykawkę i dolać oleju słonecznikowego do uszkodzonej poduszki? Kto wie czy ktoś w mojej tak nie zrobił i mu się przez przypadek nie "przelało". Okaże się chyba we czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w takim wypadku poduszki mogą się również różnić wagą w zależności od tego do jakiego silnika są dedykowane.

 

Rożne silniki = rożne nr. poduszek = rożna waga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie same jak AVF, AWX, ALT, BGW, BHW czyli:
A od AZM pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A od AZM pasuje?

 

Cofnij się kilka linijek wyżej. Jeśli to nie pomoże zrób raz jescze to samo i aż do skutku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cofnij się kilka linijek wyżej. Jeśli to nie pomoże zrób raz jescze to samo i aż do skutku

Oj no zawsze mogłeś przeoczyć jedno oznaczenie to wolałem zapytać bo ładne sztuki były:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj no zawsze mogłeś przeoczyć jedno oznaczenie to wolałem zapytać bo ładne sztuki były

 

Podałem wszystkie jakie podaje ETKA. Poza tym z opisu wynika że masz diesela a AZM to benzyna więc od razu razu poduchy odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. No więc poduszki wymienione. Na lewą stronę poszła ta która miała 764g, na prawą 732g. Wrażenia po wymianie mega pozytywne, mniejsze drgania w całym przedziale obrotów to raz no i dwa nie ma irytującego szarpnięcia przy puszczaniu pedału gazu. Gdyby kogoś interesowało, zważyłem stare poduszki, lewa: 606g, prawa: 650g tak że generalnie poduszek nie było... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8D0 199 379 AE

8D0 199 382 AE

 

czy te poduszki podejdą do afn ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

8D0 199 379 AE

8D0 199 382 AE

 

czy te poduszki podejdą do afn ?

 

 

ok już wyczytałem że są do innego silnika ATJ,AJM

to znaczy że nie będą spełniały roli ? jak bym wstawił do afn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka, post do usunięcia.

Edytowane przez Primer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro są poduszki podobne z skody superb 1.9tdi 2008 rok ,nowe trochę kosztują

a te rocznikowo jako używki powinny być ok ,tylko czy faktycznie są takie same ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jakie sa numery poduszek pod skrzynię do AVB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie opiszę swoje doswiadczenia po wymianie poduszek skrzyni, mechanik zalozyl Corteco i objawy drgania na wolnych obrotach prawie ustapily, skrzynia biegów zaczęła pracować dużo bardziej precyzyjne - 1 poduszka była tak uszkodzona, że skrzynia spoczywała pod lekkim kątem przez co wybieranie biegów było trudniejsze. Pozostało mi jeszcse zdiagnozować poduszki silnika, na postoju czuć jeszcze lekkie drganie więc chyba zdecyduje się na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maaju 1770201

3665801 - to numerki lema

 

 

takich numerków szukaj, w razie czego zapraszam na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy potrzeboje pomocy wymienial ktos poduszke silnika w passacie 1,8T z silnikiem awm bo mam problem z wymiana jej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Passata B5FL AVF, skrzynia FRK. Moim problemem było brzęczenie, a nawet walenie czegoś o coś pod maską, jednak bez żadnych wibracji. Po wjechaniu na kanał, pierwszy rzut oka, i dostrzegłem zgnite opaski na łączeniu rur. Opaski zamówiłem, wymieniłem, problem jednak pozostał, a nawet lekko się powiększył. Dźwięk ten występował podczas hamowania silnikiem, gdy obroty spadały w okolicę 1300. Na postoju podczas prób na zaciągniętym ręcznym żadnych niepokojących objawów nie było, wszystko grało. Po przestudiowaniu wielu tematów, i naocznych oględzinach stwierdziłem winę prawej poduszki, bo mniej więcej z tamtych okolic dochodził ten dźwięk. Prawa poduszka miała przy dolnej podstawie zaschnięte opaski czerwono-brązowe, czyli chyba wyciekł z niej olej. Po paru dniach po ponownym pobycie na kanale (jestem kierowcą i u nas jest hala, ale mechanik jest od aut ciężarowych) stwierdziłem kropelki czerwonego oleju na lewej poduszce. Auto rocznik 2002, poduchy jeszcze oryginalne Avona. Przebieg niby 202tyś ale w niego nie wierzę. Zamówiłem poduszki Lemfordera: tą na lewą stronę http://allegro.pl/poduszka-silnika-lemforder-audi-a4-a6-vw-passat-i5005094977.html a tą na prawą http://allegro.pl/lemforder-poduszka-silnika-prawa-a4-a6-passat-b5-i4869349031.html Od razu zamówiłem poduszki na skrzynię te: http://allegro.pl/poduszka-skrzyni-lemforder-audi-a4-a6-vw-passat-i5026266946.html i odbój Lemfordera na przód u mnie na miejscu w sklepie. Dzisiaj po wymianie przestało "walić", ale po odpaleniu na wolnych i w czasie jazdy w okolicach 2tyś obr na kierownicy i fotelu czuć dosyć intensywne wibracje. Wymiana przebiegała w następujący sposób: najpierw odkręciłem i wymieniłem poduszki na skrzyni. Nie dokręcałem ich, tylko przyłapałem na śruby zostawiając luzu na gwintach po 0,5 cm. Następnie odkręciłem przedni odbój, odkręciłem lewą poduszkę, prawą, podlewarowałem silnik, wymieniłem dwie pozostałe poduszki, przykręciłem również zostawiając po pół centymetra luzu na gwintach. Odpaliłem, auto pochodziło trochę na wolnych, zgasiłem, dokręciłem wszystkie poduchy, przedni odbój, odpaliłem i są te wibracje. Zgasiłem, poluźniłem odbój z przodu, poluźniłem od dołu dwie poduchy na silniku, znowu odpaliłem, pochodził, zgasiłem, dokręciłem i dalej są te wibracje. Co zrobiłem nie tak? Z pobieżnych oględzin łącznika rury wydechowej nie widać, żeby był uszkodzony... Jak dokładnie ma przebiegać "ułożenie się" silnika? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danielu oby nie było tak że tylko poduszki z ASO będą OK.

 

Ps. 21737 poduchę miałeś made in china ? Dziś je słałem i się zdziwiłem że lemforder już je tam robi.

Pozdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności