Skocz do zawartości
sznikers23

Znikający zasięg stacji radiowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałem się zorientować, co może być przyczyną znikających momentami stacji radiowych w radiu Sony? Od razu zaznaczam, że programy radiowe ustawione są prawidłowo (wg stacji), i zdarza się, że radio gubi zasięg stacji, jakakolwiek by nie grała. Jest tak przez parę chwil, po czym zasięg normalnie powraca by za jakąś chwilę znów sobie przypomnieć...

Pytanie co może być tego przyczyną? Radio wyciągnąłem: żaden kabelek się nie poluźnił z tyłu radia. Oprócz pytania o przyczynę problemu jest też drugie pytanie: czy kabel antenowy od radia, który jest wciskany do radia idzie bezpośrednio do anteny, umieszczonej w moim przypadku na dachu auta, czy przechodzi niejako gdzieś przez silnik, np do masy? Jeżeli tak to w którym miejscu tego szukać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego masz "Soniacza" :zdziwko: ? Zresztą nieważne. Ja też mam SONY. Tak więc powiem (a raczej napiszę :hyhy: ), że w radiu dla kazdej stacji musisz włączyc funkcję AF i wtedy ponownie zatwierdzic kanał z częstotliwością. Dodatkowo mozesz dorzucić funkcje TA. Ja mam obie właczone i zaprogramowane i właśnie wtedy (gdy jest włączona funkcja wyszukiwania) - to radio gdy traci zasięg, to automatycznie dopasowuje sobie kolejny nadajnik :ok: Chociaż są takie miejsca, gdzie nie łapie zadnych fal z danego radia - tzw. dziury - częsty przypadek na trasie. I wtedy nawet recznym ustawianiem - nie nastawisz żadanej stacji radiowej. No chyba jasno to opisałem. A tak w ogóle - jeśli nadal nie kumasz - to poczytaj instrukcje od radia. Jak nie masz, to moge odpowiednie działy zeskanowac i ci przysłac. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem Car audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zygmunt

Witam miałem to samo w kazdym VW i jeszcze w 2 mareczkach wymagany jest separator antenowy na allegro koszt okolo 20 zl daje on ze w orginalnej antenie jest wbudowany wzmacniacz a on go wzbudza (pobudza) i w ten sposob uczymuje syg ktory ci nie zanika. Sprawdzone i dziala polecam. Na allegro misze jak go podlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zygmunt

Twoja wypowiedź mija się z tematem.

Problemem jest zanikanie odbioru a nie jego brak.

 

 

 

 

Jeśłi chodzi o AF, to byc może jest ono włączone, ale niestety w zasięgu auta nie ma alternatywnej częstotliwości. Radio przeszukuje i wraca do częstotliwości bazowej.

Chyba, że są inne objawy zaników. Wszystko zależy właśnie od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie powielac proponuje zapoznac sie z tematem:

http://www.forum.vw-passat.pl/topics55/separator-do-navi-mfd-vt14261.htm

 

Odpowiedz "Zygmunta" wcale nie mija sie z tematem. Moze zostala tylko niefortunnie zprecyzowana. Najpierw nalezy zadac pytanie czy "sznikers23" ma poprawnie wykanana istalacje antenowa i zasilony wzmacniacz antenowy - zakladam ze antena jest orginalna VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie czasami źle odbierało stacje radiowe, a czasami całkowicie je gubiło (skrajność)

 

pomogło czyszczenie anteny (styków) w tym celu rozbierałem podsufitkę...

 

teraz gra :ok:

 

LINK ->JAK ZDJĄĆ PODSUFITKĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Odpowiedz "Zygmunta" wcale nie mija sie z tematem. Moze zostala tylko niefortunnie zprecyzowana.

 

Niefortunnie sprecyzowana, to fakt, ale należy czytać to, co zostało napisane. W takim temacie należy pisać dokładnie, bo każda pomyłka świadczy o innym problemie.

 

Mija się z tematem, gdyż -po przetłumaczeniu na polski tego, co napisał Zygmunt - proponuje on wstawienie separatora a więc zasilenie wzmacniacza antenowego. Wzmacniacz niezasilony staje się bardzo dobrym tłumikiem sygnału antenowego. Ekran przewodu antenowego ma za zadanie eliminować wnikanie wszelkiego rodzaju sygnałów w.cz. oraz zakłóceń.

Z tego, co napisał Sznikers23 wynika, że odbiór jest a więc postawienie separatora mija się z celem. Problem tkwi gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę z odpowiedzią: otóż moje radyjko Sony to Sony xr-c202mk2. Problem polega nie na nieodbieraniu w ogóle radia, bo radio wcześniej odbierało znakomicie. W międzyczasie nic nie było grzebane przy nim. Zauważyłem tylko problem gubienia stacji, a dokładnie pojawiania się szumów w jego odbiorze, jakby coś wywoływało zakłócenia (efekt taki jakby ktoś chciał się włamać na częstotliwość), by po chwili powrócić do normalności. Jednak dzieje się tak średnio co 30 sekund i na dłuższą metę strasznie irytuje.

Przy okazji chciałem się zorientować co oznacza komunikat SK na wyświetlaczu radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w czasie jazdy, co chwilę ci "szumi", to może jednak przewodom sie przyjrzyj. To nic, że tam nic nie robiłeś, ale może jest luźne połączenie gdzies. A co do tego komunikatu SK, to jestes pewny, ze to SK :zdziwko: ? A nie na przykład ST ? Bo "przewaliłem" całą instrukcje i nie ma tam takiego czegoś :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek 1210

Witam mobilów. Może któryś z kolegów co zna się na oryginalnych radiach GAMMA,które montowali w Passatach w 1999r może poradzić dla czego nie mogę ustawić fal radiowych? A jak już złapie jakąś stacje radiową to na krótką chwilę!!! Przewody antenowe i antena jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passatach w 1999r może poradzić dla czego nie mogę ustawić fal radiowych? A jak już złapie jakąś stacje radiową to na krótką chwilę!!! Przewody antenowe i antena jest ok.

 

w passatach do 4/98 roku antena FM wymagala zewnetrznego zasilania, zasilanie to dostawala od radia Gamma IV poprzez pin A5

 

po 5/98 (radio Gamma V) wzmacniacz dostawal napiecie po kablu antenowym.

 

Sprawdz napiecie dla wzmacniacza antenowego, ale znajac problemy VW z antenami i sugerujac sie rocznikiem auta to raczej wzmacniacz w stopce anteny zjadla korozja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności