Skocz do zawartości
Gość pawelm

jak spuścić całe paliwo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelm

witam

Chciałbym zapytać w jaki najprostszy sposób mozna spuścić paliwo z baku kombi

.Mam jeszcze ponad 60 litrów i chciałbym je do końca spuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyk do zbiornika drugi koniec do ust i ciągniesz, :D schodzi prawie do zera a później to tylko wykręcić zbiornik i zlać resztę. Rozumię że chcesz oczyścić zbiornik lub zalałeś PB :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelm

nie wybieram sie na Ukraine. Próbowałem z wężem ogrodowym 1/2 cala zeszło jakieś 30 litrów. dalej nie chciało zassać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% sie da, ja raz tak robiłem . Musisz pokombinować z wężem...

 

Poczekaj na odpowiedzi "przemytników" ON i PB ze wschodu jak oni to robią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jam_jam!

Witam, wężem ogrodowym niebardzo, ja spuszczam przezroczystym wężem kupionym w sklepie motoryzacyjnym, grubości takiej że ledwie wchodzi przez wlew w benzyniaku. Jego zaletą jest to że widzisz do jakiego momentu zaciągać i nie załamuje się na zgięciach. Wąż najlepiej jak jest długości 3-3.5 metra i auto stoi troche wyżej niż kanister. Ja spuszczam na zjeżdzie do garażu, długość węża mam zaznaczoną taśmą i schodzi do zera. Troche potrenujesz i pójdzie. Pozdr! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ctx

a czy jest korek spustowy od spodu baku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy jest korek spustowy od spodu baku?

 

 

 

ne ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swojego czasu jak jazda na czewonym była bezpieczniejsza to miałem beczke 200l po oleju i do tego taką pompke na korbke którą wkładało się do beczki i ładnie przykręcało i jak się kręciło w drugą strone to ona zasysała z baku paliwko i raz czy 2 czyściłem tak bak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wężem ogrodowym niebardzo, ja spuszczam przezroczystym wężem kupionym w sklepie motoryzacyjnym, grubości takiej że ledwie wchodzi przez wlew w benzyniaku. Jego zaletą jest to że widzisz do jakiego momentu zaciągać i nie załamuje się na zgięciach. Wąż najlepiej jak jest długości 3-3.5 metra i auto stoi troche wyżej niż kanister. Ja spuszczam na zjeżdzie do garażu, długość węża mam zaznaczoną taśmą i schodzi do zera. Troche potrenujesz i pójdzie. Pozdr!:evil:

 

Witka dla brata przemytnika.:D:D ja zawsze stawiałem auto tak żeby tył był wyżej, kanister koło pszedniego koła wężyk przezroczysty zawsze to zera zchodziło :evil:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Passacie B5FL jak spuścić ropę? Jest jakiś korek? Może na kanał i jakiś wężyk odkręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w Passacie B5FL jak spuścić ropę? Jest jakiś korek? Może na kanał i jakiś wężyk odkręcić?

Przy przegrodzie grodziowej przy podszybiu są dwa wężyki-jednym z tych wężyków idzie paliwo ze zbiornika do silnika... Rozłączasz wężyk, po czym włączając zapłon (żeby odezwała się pompka w zbiorniku), pompką w zbiorniku paliwa spuszczasz paliwo do baniaka :) W ciągu 10 minut można opróżnić cały zbiornik paliwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekręcam zapłon i zostawiam? czy ciągle przekręcam zapłon i wyłączam ? I po której stronie lewej czy prawej te wężyki? i jak sie tam dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekręcam zapłon i zostawiam? czy ciągle przekręcam zapłon i wyłączam ?

Włączasz i wyłączasz-będziesz słyszał pompkę-ona podaje paliwo przez 2-3sekundy... I nie martw się-pompki nie zniszczysz.

I po której stronie lewej czy prawej te wężyki? i jak sie tam dostać?

Po środku-między silnikiem a podszybiem-w okolicy numeru VIN-zobaczysz je :) Niczego nie trzeba demontować, tylko wężyki rozłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze powiedz mi od której strony sie dostane do nich z pod maski? czy z pod auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze powiedz mi od której strony sie dostane do nich z pod maski? czy z pod auta?

Spod maski-no przecież napisałem, że to jest obok numeru VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za teorię :) Zobaczę i w racie pytań odezwę się :) Jeśli mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mogę

Możesz :)

http://img25.imageshack.us/i/wygq.jpg/

Przed akumulatorem masz numer VIN wybity (widać na foto) i prze samym VIN masz dwa przewody-o nie chodzi.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gumowe i przechodzą w te aluminiowe tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sciagnołem cały zbiornik benzyny którą zatankowała moja żona rurką metodą z prl-u.zajęło mi to trochę ale zważywszy że była to 3 nad ranem poszlo bez problemu. weszła rurka grubości 1 cm potem do tego weszły jeszcze dwie co znacznie przyśpieszyło cały proces.mając na uwadze moje doświadczenie, moge śmiało stwierdzić że benzyna jest bardziej smaczna od ropy.

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności